Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , mam problem gdyż nie znam się totalnie na sprawach internetu ( jaki wybrać ) więc zwracam się z zapytaniem Jaki wybrać internet na wsi . Mój obecny radiowy internet jest mega niestabilny chociaż od dostawcy dzieli mnie około 3 km ... Tak więc postanowiłem poprosić rodziców o zmianę internetu . Zgodzili się i nawet powiedzieli , że to dobry pomysł gdyż oni także go używają i narzekają . Myślałem nad światłowodem ale nie wiem jak to działa :D Wiem jedno " Podobno jest bardzo dobry " . Chodzi mi o internet spełniający takie cechy jak :

STAŁY, NISKI PING W przypadku strzelanek (np. Battlefield), jest to bardzo ważny czynnik.

STABILNOŚĆ ŁĄCZA Nic nam po niskim pingu, jeśli łącze będzie gubić transmitowane pakiety, a co naj-gorsze, tracić co chwilę połączenie z siecią Internet.

PRZEPUSTOWOŚĆ Wysoka przepustowość pozwoli cieszyć się grami wraz z komunikacją VoIP.

BRAK LIMITÓW PRZESYŁANYCH DANYCH Jeśli gramy sporo, ponad 5 godz. dziennie, to w ciągu miesiąca może okazać się, że na samo granie zużyliśmy nawet 5GB danych!

Źródło " https://wdsl.pl/100,content,jaki_internet_do_gier_.html "

Jeżeli podane przez was łącza internetowe zrealizowałyby powyższe cechy byłbym dozgodnie wdzięczny :D Myślałem nad internetem od multimedii ponieważ jest oddalona ode mnie o około 3 km ( podobnie jak mój obecny dostawca ) ale chodzi mi tutaj o internet światłowodowy . Cena do 65 zł . Nazwa mojej wsi to Jasień woj. małopolskie . Internet biorę z Brzeska ( ok, 3 km ) .

Liczę na szybkie odpowiedzi , POZDRAWIAM !

Link to post
Share on other sites

Najpierw dowiedz się kto może ci dostarczyć stałe łącze do twojej miejscowości.Pewnie trzeba trochę podzwonić do dostawców (np.Orange) i dowiedzieć się.W przeciwnym wypadku radzę skontaktować się z wróżbitą Maciejem....:)

Link to post
Share on other sites

 

 

Nazwa mojej wsi to Jasień woj. małopolskie
Ja na Twoim miejscu wypytałbym się sąsiadów ze wsi, z czego korzystają i jak oceniają jakość usług. Co do światłowodu, to najpierw się zorientuj, czy w Twojej wsi takowy w ogóle JEST. Bo jeśli go fizycznie nie ma, to się długo nie wypłacisz z takiej imprezy :) A znając życie, mogę się założyć, że takowego światłowodu u Ciebie może nie być.
Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobrze znalazłem na mapie to w Brzesko masz 3 anteny LTE.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/cca1d46f5bbe.png

Proponuje kupić starter Play Internet na Kartę za 9zł, albo wersję darmową z 300mb danych (niestety praktycznie nie dostępna w salonach). Za 45zł masz pakiet 100Gb na 30 dni - nazwa pakietu 'Internet bez limitu w Play Internet na Kartę'. Po wykorzystaniu limitu prędkość jest przycinana do 2Mb pobierania oraz 375kb wysyłania. Bardzo dużo osób jednak na forum play pisze iż nie przycinają im prędkości i pobierania miesięcznie ~300Gb.

 

U mnie na wsi mam jeden nadajnik LTE PLAY, korzystam od 4 dni, a prędkość ~20Mb/20Mb, przy pingu 25-40 ms - modem huawei e3372 wpiety do USB 2.0 w routerze WNR3500Lv2 na tomato.

 

W BF nie gram ale zagrałem kilka meczy w Heroes of the Storm i nie miałem żadnych problemów z opóźnieniami.

 

Jedyna wada internetu od operatora mobilnego to przeliczanie pakietu danych. W PLAY dane są naliczane co 500kb, natomiast w abonamencie co 100kb, tylko trzeba się wiązać umową na 2 lata.

 

Co zaś do internetu radiowego, do tej pory siedziałem na radiówce gminnej na 5 GHz prędkości 6/1Mb przy pingu ~20 ms. I nie miałem z tym żadnych problemów z korzystaniem z tego łącza. Zaznaczam że było to na 5 GHz, wcześniej internet gmina rozprowadzała za pomocą łącza 2,4GHz i to było straszne pingi ok 100 ms, bardzo częste przerwy w połączeniu, niestabilne łącze. Jak internet radiowy to tylko na 5 GHz. No i kilent dostępu najczęściej polecany i w miarę przystępnej cenie to ubiquiti nanostation.

Edytowane przez szubiel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...