Skocz do zawartości

Problem z mnożnikiem procesora - Athlon 860K.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mbe13,

Recommended Posts

Ja za to widział i używam 860K @ 4,5GHz z OC Genie na A88X-G45 Gaming od MSI i jestem zadowolony. Bardzo kulturalnie pracuje.Do moich potrzeb na dzień dzisiejszy wystarcza 100%, a kosztował mnie jedyne 300 PLN :)) Goodavari to kotlet będzie na bank, to niszowe procki, patrząc na to jak stworzyli z nich Athlony blokując GPU nie odcinając mu zasilania, przez co marnuje energie i wydziela bez sensu ciepło... nie wiem, może proces technologiczny uniemożliwia odcięcie zasilania, ale to temat na głębszą flaszkę :P Za 3 stówki może być

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie pogrzebałem w końcu przy napięciach w biosie. Dziwny ten system jest no ale krótko:

 

1. Ustawiam taktowanie procesora, napięcie jest na auto. Zapisuje, komputer się wyłącza, po czym znów uruchamia. 

2. Wchodzę do biosu i obniżam napięcie, w zależności od tego, jak bardzo procesor podkręciłem.

 

MSI automatycznie podkręca napięcie procesora do 1,5V przy jakimkolwiek OC... myślałem, że regulacja napięcia nie działa, ale okazało się, że po tym jak płyta automatycznie dobierze napięcie, można je dopiero wtedy wyregulować. Tak więc na pierwszej próbie mam 4,3GHz przy Core Voltage 1,39. W biosie mam -0.07 chyba. Jak się coś więcej pobawię to wrzucę dokładne informacje i screeny.

 

PS. Niepotrzebnie grzałem Athlona na 1,5 V :( ale twardzielowi nic nie jest :D

Link to post
Share on other sites

mi na 4,5GHz i napięciu 1,52V procesor podczas grania dobijał do 64 - 65 stopni, w zamkniętej obudowie z oknem (Gladius X60), ale mam 2 wentyle 140 na topie, jeden 120 na tyle i 3 x 120 nawiewu... a cooler SPC GRANDIS :P Po zejściu do 4,3GHz i obniżeniu napięcia jest 59-61 stopni...

Link to post
Share on other sites

hej, strasznie wysokie te temperatury, jesteś pewien, że dobrze założyłeś cooler/ pastę?

Ja mam na 4.5 GHz w grach max 46 stopni, obudowa to Gelid Darkforce z 2 wentylatorami (przód i tył), a chłodzenie to Phanteks TC-14S, czyli też żadna rewelacja.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...