Skocz do zawartości

Problem z mnożnikiem procesora - Athlon 860K.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mbe13,

Recommended Posts

Hej, Dzisiejszego wieczoru dopadł mnie problem z mnożnikiem procesora. Napięcie na auto ustawia się na 0,9v niezależnie od tego jaki mnożnik w BIOSie ustawię. Po dodaniu offsetu +0,5v napięcie utrzymuje się stale na poziomie ~1,44v. Nawet na takim napięciu mnożnik procesora nie rusza się z minimalnego - 17, co daje mi ok.1,7ghz niezależnie od napięcia jakie ustawie. Czego bym nie zrobił to nie mogę przejść tej bariery 1,7GHz. W BIOSie widnieje informacja, że procek  ma prędkość taką jaką ustawię, w praktyce jest inaczej.

 

Cały problem pojawił się przy zabawie z OC GENIE od MSI. Po jej włączeniu i wyłączeniu wystąpił ów problem z procesorem. 

 

Próbowałem już:

  • Resetować BIOS poprzez przycisk oraz wyjęcie bateryjki,
  • Wyłączania funkcji oszczędzających energię w procesorze,
  • Odłączania całego zestawu od jakiegokolwiek zasilania,
  • Ponownej zabawy z OC GENIE
  • Wymuszanie minimalnego stanu procesora na 100% w ustawieniach zasilania Windows. 
  • Ustawiania wszystkich wartości na AUTO, wtedy też procesor pracuje na minimalnych wartościach.

Czuję się najzwyczajniej bezradny, nie wiem skąd to się wzięło. Zacząłem bawić się OC GENIE w celu uregulowania napięć w procesorze, które skakały jak szalone do wysokich wartości. Po prostu nie mam pojęcia skąd się to wzięło i dlaczego tak się dzieje. 

Za wszelkie rady serdecznie z góry dziękuję, liczę na Waszą pomoc benchmarkowicze! :)

 

/edit 

W skrócie wygląda to tak, jakby cep nie mógł wejść wyżej niż 30% swojej wydajności.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Właśnie mam taki zamiar, ale jak obciążyć procesor na LiveCD :D. Trzeba będzie znaleźć jakiegoś smarka. Tyle dobrego, że PC działa  :rotfl:  i można z Windy korzystać, a nawet pograć w WoWa(sic!).

/edit

Ok zasysam PST, jakaś edycja do testowania stabilności sprzętu itd.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Wyłączałem, działo się to samo.

Sprawdziłem na Linuxie, tam również ta sama sytuacja. Nie mam pojęcia co zrobić. To wina płyty czy procesora? To płyta daje złe napięcie?

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Już wiem co się stało.Na płycie poniżej przycisku reset masz przełącznik SLOW_MODE. Przełącz to.

Ten przycisk służy do tego że jak robisz OC i już tam sobie coś ustawiłeś a chciałeś np pobawić się napięciami i komp ci nie startuje to wtedy używasz tego przycisku aby zegary zostały na minimalnych wartościach.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...