Skocz do zawartości

Czym sie różni Intel Core i5 od Intel Core i7 ?


Recommended Posts

Ostatnio Intel ogłosił, że opóźnia premierę i5 (do sierpnia lub września) i że na początku nie będzie wersji dwu rdzeniowych ;( (początek 2010).

Co do różnic i5 i i7 to na pewno wiadomo, że będą miały odmienne gniazda procesora (LGA 1156 oraz LGA 1366) co jest związane z obsługą przez te pierwsze pamięci dwu-kanałowo a nie trzy.

Cena najtańszego i5 wynosić będzie ok. 196$.

Link to post
Share on other sites

i5 ma mieć wyższy BaseClock, niższy mnożnik QPI, kontroler pamięci będzie dwukanałowy, będzie mniej pamięci L2 i L3.

 

To chyba na razie tyle. Może Intel udostępni jakieś większe info w czym więcej wykastrował i5.

Link to post
Share on other sites

i5 ma mieć wyższy BaseClock, niższy mnożnik QPI, kontroler pamięci będzie dwukanałowy, będzie mniej pamięci L2 i L3.

 

To chyba na razie tyle. Może Intel udostępni jakieś większe info w czym więcej wykastrował i5.

A jak myslisz bedzie oplacalo sie zainwestowac w i5 ? czy lepiej juz bedzie dolozyc troche wiecej i kupic i7 ? jestem ciekaw czy i5 & i7 beda godnym rywalem Phenoma II AM3 :(
Link to post
Share on other sites

Dla mnie i5 i podstawka pod niego to jedna wielka pomyłka. Ludzie teraz będą mieć dylematy co kupować.

Tyle tego wychodzi na raz ze czlowiek glupieje i nie wie co ma kupić... AMD zapowiada konkurencję dla Intel i tak na odwrot i beda wychodzic coraz nowsze procki az nie bedzie nas stac na ich zakup :(
Link to post
Share on other sites

No ja z poczatku jak skladalem kompa to bralem pod uwage plyte glowna troche w nia zainwestowalem ale teraz nie zaluje :) Szkoda ze pod i5 i i7 trzeba juz posiadac odpowiednia plytke no ale cos za cos ja narazie nie zmieniam kompa bo to nie ma sensu wymienie tylko procka na jakiegos Quada no i grafike zmienie :) a co do iCore to trzeba byloby wymienic polowe kompa... niestety nie spie na $$$ :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

yy z tego co wiem i5 bedzie na LGA 1156 ale takze niektore i7 < 860/870> beda dostepne równiez na LGA 1156

 

LGA 1366 bedą kupowały osoby potrzebujace naprawde mocne procesory , jak to ktos kiedys napisal ze jest to podstawka "serwerowa" a z braku nowych produktow wbiegla do masowego otoczenia :rotfl:

 

LGA 1156 jest nastepca LGA 755 i to wlasnie plyti z tym gnizadem nalezy wd mnie kupwac:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...