Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie pomóżcie, oceńcie zestaw:
 
1. płyta główna tu potrzebuję pomocy bo nie wiem, którą wybrać:
- MSI
2. procesor
3. pamięci
4. zasilacz (tu też nie wiem - skłaniam się ku xfx
- xfx
5. dysk systemowy
 
Do tego dojdzie to co już mam: dysk Seagate 1TB, grafika AMD HD6850, napęd Liteon DVD-RW, obudowa ANTEC300. Komputer generalnie do wszystkiego (internet, gry, multimedia itp itd) plus obróbka zdjeć - a co za tym idzie przewiduję wymianę procka na jakiegoś i5/i7 w przyszłości i dołożenie ram. Zestaw składany póki co budżetowo (max 1400zł)

Ewentualnie jakbym zaoszczędził na zasilaczu i wziął Corsair VS 450W a za  zaoszczędzone 100zł dołożył do płyty głównej i wziął tą: Gigabyte???
Edytowane przez Sz@kal
Link to post
Share on other sites

płyty praktycznie identyczne, weź tańszą.
procesor do podkręcania, jeśli nie podkręcasz zmień na g3250 Możesz też dołożyć do procesora i wziąć i3 4130 za <500zł

pamięci goodram są chyba tańsze - i polskie, nie chińskie

zasilacz thermaltake cenowo zmiata wszystko i wydajnościowo jest dobry

ten dysk ma wedle opisu zapis 150 mb/s - to jakiś żart/błąd? Są tańsze z lepszymi wynikami - ale mx100 jest uznanym modelem - już nie wiem co myśleć.

lepsza płyta nie potrzebna - to do podkręcanej i5 pasuje

zasilacz 450w może by i dał radę ale później byś go wymieniać musiał - nie radzę
nie podkręcony g3250 może w nowszych grach hamować kartę(trochę) - albo podkręcasz g3258(i do tego chłodzenie) albo i3(lepiej wg mnie)

Link to post
Share on other sites

4GB Ramu nie wchodzi w grę - tyle mam teraz i mnie mocno ogranicza w pracy. Wywalenie SSD też nie wchodzi w grę.
Biorę jeszcze pod uwagę tą płytę: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b85-hd3-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-atx-ga-b85-hd3-583900/


EDIT:

ok ostatecznie zdecydowałem się na http://www.morele.net/inventory/info/ZUNVv/ teraz tylko pozostał wybór zasilacza - znalazłem jeszcze właśnie CM, który ma przetwornik DC-DC czy nie byłby lepszym wyborem niż xfx czy thermaltake?

EDIT 2:
 

Im dłużej myślę tym coraz bardziej coś wymyślam ;) Teraz wyszło mi coś takiego:
 
 
Co o tym myślicie? Przy czym cały czas zastanawiam się nad 3 rzeczami (podaję ewentualne inne opcje):
 
1. pamięci
 
2. płyta główna
- MSI
 
3. zasilacz (przy czym tu musiałbym też wymienić płytę na tańszą)
- CM
- XFX
Edytowane przez Sz@kal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...