Skocz do zawartości

gtx 970, poważny błąd przy alokacji pamięci


Recommended Posts

Zastanawiam się czy nie odesłać tego mojego Palita i nie kupić GTX 970 od MSI. Ta "afera" mogłaby mi tylko pomóc, bo z tym Palitem to same problemy mam... 

A co Ci się dzieje z tym palitem? Co do msi bajka jak dla mnie. Półpasywne chłodzenie super. Przy normalnej pracy wiatraki nawet się nie załączają. Przy graniu np. w crysisa 3  max 65 stopni, ale tylko czasami bo wiatraki wtedy idealnie chłodzą karte :) Polecam. 

Link to post
Share on other sites

Co się dzieje? Piszczy/bzyczy nawet przy wyświetlaniu 60 klatek, w losowych momentach pod obciążeniem (niezależnie od temperatury) wentylatory wchodzą na wysokie obroty (ponad 2000) na kilka sekund, co skutkuje sporym hałasem, po podkręceniu temperatury sięgają do 80 stopni pod dłuższej rozgrywce. O ile to piszczenie to nie taki wielki problem, bo głośniki zagłuszają ten dźwięk (chyba, że gra jest "cicha"...), a temperatura jest bezpieczna to te wentylatory denerwują mnie jak cholera. Mógłbym w sumie pokombinować z BIOS-em i ustawić ze 1300rpm maksymalnie... 

Link to post
Share on other sites

gdzie jest ten programik do pomiaru pamieci ?

 

 

 

Masz :) http://www44.zippyshare.com/v/6DoWxNwZ/file.html

 

 

A co myslicie o tym:

 

 

 

Ja mam z kolei taki problem jak na filmiku, gdy nagrywam Shadowplay i zużycie pamięci sięga ponad 3.5GB w takich grach jak Dying Light czy Middle Earth Shadow of Mordor.. W grze obraz wyświetlany jest dobrze , ale nagranie po pewnym czasie wygląda tak.. 

 

 

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites

Rozdzielczość nie ma nic do rzeczy - ilość dostępnej pamięci ma. A nowe konsole maja po wiecej niz 3.5GB :)

 

Na potwierdzenie tego, oraz, że dzisiejsze gry potrzebują wiecej niż 3.5GB VRAM w najpopularniejszej rozdzielczości 1080p:

 

https://www.youtube.com/watch?v=kLs6YJrP5xU

 

Dużo słabsza GTX670 daje płynniejszy obraz od GTX970. Obie karty mają po 4GB VRAMu*. Insynuacje, jakoby niemożliwe jest wykorzystanie takiej ilości pamięci w "normalnych" rozdzielczościach jest nimożliwe można wsadzić między bajki razem z mitem jakoby rdzeń karty jest za wolny, żeby użyć tyle pamięci.

 

*LOL

Link to post
Share on other sites

 

 

najpopularniejszej rozdzielczości 1080p:

 

Test dla 970-ki nie jest robiony w 1080p:) Tak na marginesie, to SOM zawali nawet całą pamięć w tytanie. Jak dla mnie, to nie jest najlepszy przykład.

 

Oczywiście z częścią testu trzeba się zgodzić, że GTX 970 jest tak skonstruowany, aby jedynie w najgorszym możliwym scenariuszu ładować ostatnie 0,5 GB pamięci.

Link to post
Share on other sites

Odpada bo ?

Nie wiem czemu ludzie mają z tym problem. Chyba czyste fanboyostwo przez nich przemawia.

Miałem karty z jednej stajni i drugiej i nigdy nie narzekałem na sterowniki czy inne pierdoły. Brałem po prostu kartę z tej stajni, która oferowała lepszą wydajność w grach. Natomiast nigdy nie kierowałem się argumentem "AMD/Nvidia odpada bo tak. Jestem fanboyem i już".

 

Jeśli AMD wyda lepsze wydajnościowo karty to biorę i kropka. Jeśli będą porównywalne to pewnie skusze się na używkę gtx 970, których zapewne wtedy będzie wysyp.

Link to post
Share on other sites

Odpada bo ?

Nie wiem czemu ludzie mają z tym problem. Chyba czyste fanboyostwo przez nich przemawia.

Miałem karty z jednej stajni i drugiej i nigdy nie narzekałem na sterowniki czy inne pierdoły. Brałem po prostu kartę z tej stajni, która oferowała lepszą wydajność w grach. Natomiast nigdy nie kierowałem się argumentem "AMD/Nvidia odpada bo tak. Jestem fanboyem i już".

 

Jeśli AMD wyda lepsze wydajnościowo karty to biorę i kropka. Jeśli będą porównywalne to pewnie skusze się na używkę gtx 970, których zapewne wtedy będzie wysyp.

 

Załatw mi amd z Cuda i nie będzie miało dla mnie znaczenia logo producenta. W gry praktycznie nie gram. 

Link to post
Share on other sites

A do jakich zadań ma służyć karta?

modelowanie i renderowanie.

 

Może i ta 970 da sobie rade bez względu na ten problem z pamięciami, ale wywalenie 1500 zł na coś co na starcie jest już nie w pełni tym za co się płaci pozostawia niesmak.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites
modelowanie i renderowanie gpu.

 

Nie znam się wyjątkowo na tym temacie, ale z polecanych kart są tytany albo fermi (GTX 580) jako wspierające 64bit float. Dalej to już tylko quadro.

 

Maxwell jest bardzo szybki w obliczeniach single precision.

 

Gość z forum pcper wyjaśnia to w dość prosty sposób:

 

Which one will be better heavily depends on the application. In some cases the 980/970 will be significantly faster, in others the 780 will be faster. A major reason for the discrepancy is that the 780(Ti) can run double precision code (FP64) at 1/24 the speed of single precision (FP32). the 980/970 can only run at 1/32 of single precision. In cases where single precision speed is key, the 970 will win, probably by a good margin. If double precision is used, the 780 will win.

Edytowane przez jorginto
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja w zasadzie siedzę tylko w tym temacie. Mam nadzieje że Nvidia wyda jakąś poprawioną wersje karty.

Tylko chciałem wyrazić swoje zdanie i zwrócić uwagę że AMD nie zawsze jest super rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites

Dla 90% osób priorytetem są gry dla których nie powinien mieć znaczenia znaczek producenta, a wydajność w grach i pod tym kątem jest prowadzony tutaj temat. Problemy GTX 970 występują w grach. Więc skoro nie grasz to czemu narzekasz na GTX 970, który ma problem w grach?  Natomiast do zastosowań graficznych z tego co wiem to są karty profesjonalne.

Link to post
Share on other sites

Ja w zasadzie siedzę tylko w tym temacie. Mam nadzieje że Nvidia wyda jakąś poprawioną wersje karty.

Tylko chciałem wyrazić swoje zdanie i zwrócić uwagę że AMD nie zawsze jest super rozwiązaniem.

A to mam takie pytanie, bez żadnej złośliwości a z czystej ciekawości bo renderingu nigdy na Radeonie nie odpalałem, ale czy AMD Stream nie działa w takim przypadku? To miał być odpowiednik CUDA, i w sumie kiedyś przy kilku konwerterach to działało - całkiem nieźle.

Link to post
Share on other sites

Dobra, oddaje te 2 swoje 970 i zamówiłem już 980 (KFA2 GeForce GTX 980 SOC Gamer) w cenie w miarę promocyjnej 359 funtów z voucherem. Nie wiem czy jest ona jakąś topowa 980, ale była najtańsza...powinna mi styknąć  do czasu kiedy nowe Radki wyjdą. 

Link to post
Share on other sites
Mam pytanie czy grajac w rozdzielczosci fullHd Tez doznam tych bledow z pamiecia?? Chcialbym wiedziec czy jest sens oddania gtx 970 . Pozdro

 

 

Pomimo jaj z tą specyfikacją wydajność karty się nie zmieniła i testy są nadal aktualne: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-nvidia-geforce-gtx-970-i-980/strona/23005.html?

Sam mam 970, co prawda od 8 dni (więc mógłbym oddać ją bez problemu ze względu na 14 dniowy okres wypowiedzenia, ale nie zrobię tego bo karta mimo wszystko jest naprawdę dobra), ale grając na FHD a nawet na 2k nie zauważyłem żadnych błędów, artefaktów czy innych kosmosów i z testów różnych mniej lub bardziej niezależnych wynika, że testerzy również tego nie uświadczyli bo chybaby o tym napisali :)

 

Moim zdaniem fakty są dwa:

1.  gtx970 to nadal świetna i wydajna karta dla graczy, którą większość tak gorąco i mocno polecała przez ostatnie kilka miesięcy, ogrywała, cieszyła się i wynosiła na piedestały najlepszych kart w swojej klasie cenewej, wydajnościowej i Bóg wie jeszcze jakiej i nie jednokrotnie mówiono o tym, że to "sprzęt na lata" a teraz czytając co niektórych to strach się bać czy wytrzyma do maja...

 

2. Drugi fakt to taki, że nVidia poleciała ze swoimi konsumentami w ch**a i wprowadziła nas w błąd i faktem jest, że należy się nam rekompensata i wyjaśnienia pownieważ mamy prawo czuć się oszukani. Są podjęte w tej sprawie już kroki, są petycje które również podpisałem, śledzę całą sprawę i czekam na stanowisko nVidii.

 

A całej reszcie która nie miała nawet tej karty w rękach, a co więcej ten problem nawet nie dotyczy i nie korzysta z rozdzielczości wyższych niż FHD czy nawet 2K bo monitor tego nie ogarnia polecam gorąco maść na ból du*y.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez natis
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...