Skocz do zawartości

gtx 970, poważny błąd przy alokacji pamięci


Recommended Posts

13,44zł x 12miesięcy = 161zł /rok powiedzmy zmieniam karte co 2 lata za rachunek wychodzi więcej o 322zł, jednak wole dopłacić 200zł do 970.

 

W sumie racja po co mam kogoś przekonywać, lepiej niech AMD sprzedaje swoje karty bo nie chce płacić za następną kartę 2,5k.

 

Więc polecam zakup 290X :)

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

13,44zł x 12miesięcy = 161zł /rok powiedzmy zmieniam karte co 2 lata za rachunek wychodzi więcej o 322zł, jednak wole dopłacić 200zł do 970.

Przy założeniu, że grasz po 8 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu, 30 dni w miesiącu, 12 miesięcy w roku... także wyjdzie dużo mniej w rzeczywistości ;)

EDIT:

bo niechce

Popraw, bo za 10 minut będzie w MiTO :P

Link to post
Share on other sites

Poprawna pisownia obowiązuje wszędzie. To, że jesteśmy na forum komputerowym, nie upoważnia Cię do pisania jak melepeta. Temat wyjaśniany wiele razy, więc argumenty pt. piszę z telefonu, mam dysleksję, pisałem na szybko - schowaj do kieszonki. Słownik do ręki i pisz poprawnie.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Zakładając, że grasz 3h (już bardziej prawdopodobne) dziennie, to wychodzi tylko 5zł więcej. Czyli 120zł w dwa lata zaoszczędzisz na 970tce. Do mnie to nie przemawia (jako poważny argument GPU vs. GPU).


Karol1701 zapraszam do forum orograficznego

 

Orografia, jedna z dziedzin geomorfologii, zajmująca się ogólną charakterystyką głównych form powierzchni ziemi, ich rozmieszczeniem, orientacją, rozmiarami, wzajemnym stosunkiem do siebie.

 

;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Bo to od dawna nie jest żaden argument ekonomiczny, może być brany jedynie pod uwagę, gdy ktoś planuje multi-gpu.

Ciężko mi sobie wyobrazić, aby dorosły, pracujący człowiek, który ma na głowie rodzinę, robotę (studia), hobby i od czasu do czasu wychodzi do ludzi, mógł sobie pozwolić na kilka godzin grania dziennie, codziennie, przez cały rok.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zresztą jeszcze jest zima, wiec Radeon nagrzeje ci pokój lepiej niż NV, przez co możesz przykręcić w nim ogrzewanie....jeszcze jak otworzysz drzwi na przedpokój to i on się może nagrzać...oszczędności co najmniej parę zyli miesięcznie ;)

 

A tak na poważnie, to karty są do siebie bardzo podobne, a ja obecnie wybrałbym raczej AMD z tego powodu ze nie lubię być ładowany w połę. Jak sklep mi przyjmie moje dwie 970 (a przypuszczalnie nie będzie z tym problemu) to chyba spróbuję znowu Radeonki...ciągnie mnie żeby przetestować 295X2 :)

Edytowane przez Kapi99
Link to post
Share on other sites

Dobra kolego "dobre argumenty"... masz te LEDy, czy nie?

 

Ja mam LED'y, prawie w całym domu (spory dom, więc jak najbardziej się opłaca). A komputer za jakieś 5 tysięcy właśnie.

I nieszczęsną 970-tkę, która ma jedną zaletę - jest cicha do tych 60 stopni (m.in. dlatego jest to Asus), a to, w co gram na niej chodzi raczej bez problemów wielkich. Karta nie zmieniła się od czasu zakupu, działa identycznie, a to działanie mnie zadawala, zapewne więc daruje sobie wymiany.

Oczywiście zdaję sobie też sprawę, że za rok, dwa sytuacja może niestety się zmienić, bo nagle te dodatkowe 0,5 z pamięci będzie bardzo przeszkadzać. Ale może do tej pory AMD coś wyda interesującego, może Nvidia pójdzie tez po rozum do głowy, a każdy jej nowy model będzie bardziej gruntownie przetestowany (jako że portale branżowe będą pamiętać o tej wpadce).  

Zdaję jednak sobie sprawę, że są osoby, które chcą grać w zdecydowanie większych rozdzielczościach, mają konfiguracje SLI itd. itp. Dla nich to może być problem już na dziś.

 

I żeby było jasne. Uważam, mimo iż najprawdopodobniej karty nie oddam, że Nvidia powinna ponieść konsekwencje swoich "niedomówień". Powinna być możliwość zwrotu, rekompensaty dla użytkowników bez żadnego wykłócania się z ich strony o swoje.

Takie praktyki powinny być z gruntu tępione, choćby dla samej dobrej zasady nie robienia klienta w konia.

Edytowane przez Offka
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

1. Czy mając monitor 1680x1050 i ustawiając high czy ultra detale to odczuje brak tych realnych 4gb ram? Czy przy takim monitorze raczej nie mam się co martwić :)

2. I jak będzie wyglądała sprawa na 1920x1080 bo planuje kupić dellap2414h.

 

Kartę wybralem w zamian za r9 290 jako wymianę gwarancyjna. Dokładnie model msi gaming 4g ale teraz jak czytam o tych vram to mam mętlik w głowie :) z drugiej strony nie było nic innego bardziej sensownego do wyboru w tej cenie i dostępnosci w sklepie.

Edytowane przez samson09
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Czy mając monitor 1680x1050 i ustawiając high czy ultra detale to odczuje brak tych realnych 4gb ram?

Nie odczujesz.

 

 

jak będzie wyglądała sprawa na 1920x1080 bo planuje kupić dellap2414h.

W full HD również tego nie odczujesz, ale nie wiadomo jak będzie w przyszłości.

 

 

Kartę wybralem w zamian za r9 290 jako wymianę gwarancyjna

Mogę wiedzieć jaki to sklep (czysta ciekawość)? Nie w każdym dadzą na wymianę kilka stówek droższą kartę   ;)

Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2015/01/970_bug/charts/mearth_2560_1_ms_b.png

 

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2015/01/970_bug/charts/wd_2560_1_ms_b.png

 

Mówcie co chcecie, ale jak dla mnie to 290X sobie niespecjalnie lepiej poradził z tematem. Może średni czas ma krótszy, ale za to "strzały" ma wyższe i częstsze. Chętnie przeanalizowałbym taki wykresik z jakiegoś zagranicznego portalu, bo nie wiem na ile można wierzyć PClabowi.

Link to post
Share on other sites

Arcathic dzięki za odpowiedź. Sklep to komputronik i nie ma w tym nic dziwnego. Kartę kupowałem ponad rok temu za 1600 a skoro na podmianke nie mieli takiej samej to musieli mi dać inna do tej kwoty. Chciałem r9 290x bo w geforce za bardzo się nie orientuje ale ze nie było nic konkretnego na stanie wziąłem gtx970. Mam nadzieje ze to był dobry wybor:)

 

Edytowane przez samson09
Link to post
Share on other sites

A takie info dostałem od agito:

odpowiedź: 2015-02-04 12:59

Dzień dobry, Informuję, że producent NVIDIA nie wydał żadnego oświadczenia w poruszonej sprawie. Opisy produktów na stronie sklepu, na stronach dystrybutorów oraz producentów kart oraz chipsetu pozostają bez zmian. Oferta prezentowana na stronie sklepu była i jest zgodna ze specyfikacją zakupionej karty graficznej. Nie widzę podstaw do uznania zgłoszonej reklamacji.

 

Coraz lepiej widzę ;)

Link to post
Share on other sites

Tylko oni tak jak napisali: porównują swoje ogłoszenie do specyfikacji ze strony Nvidii no i niestety maja rację bo oni ogłosili uczciwie, to co Nvidia napisała na stronie, a czy to jest prawda to już dalszy problem...

Edytowane przez Głowa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...