Skocz do zawartości

Chłodzenie XXL - Arctic Accelero XTREME Plus


Recommended Posts

w idle prze przerubka bylo 44 st w 3D vantag dochodzilo do 75 ponat jak dobrze pamietam ?

 

a chce dodac ze na wszystkim spadla temp jak to zrobilem na procku o 5 st na plycie glownej cpu o 4 i na mb o 5

 

ale mysle ze lepiej bedzie wstawic noctua 92mm ja nie dlugo wstawie to napisze co i jak to wyglada

 

a o tym zalmanie to strasznie brzecza te blaszki od logo i jest o 10 st okolo gorszy od arctic wiec szkoda kasy jak brac to arctica albo cale chlodzenie Lc albo naj taniej moim sposobem

Link to post
Share on other sites

Ktoś tu chciał Zalmana VF3000F. No to proszę, dostępny od poniedziałku w cooling -> http://www.cooling.pl/zalman-vf3000f-vg ... 52800.html

 

Cena, jak za nowość...

Kurcze w końcu coś się pojawiło :) Ten Zalmanik VF3000F jest ok tyle tylko że nie mogę znaleźć żadnych testów wydajności tego chłodzonka :] Głównie interesuje mnie głośność tego coolera w porównaniu do Accelero Xtreme Plus :oops:

Patrząc na cenę Zalmana Accelero Xtreme Plus będzie sporo droższy więc VF3000F byłby bardziej opłacalny w zakupie :ciekawy:

 

edit :

 

Jednak znalazłem ciekawy teścik Zalmana VF3000F :P

 

http://www.hitechlegion.com/reviews/coo ... 100-review

Link to post
Share on other sites

dajcie spokoj z zalmanem arctic jest o ponat 50% wydajniejszy :)

 

a i druga sprawa w tym tesie co podajesz to jest 470 a nie 480

 

a jeszcze arctic jesto o 20zl tanszy niz ten zalman

 

to co daje zalman to ja mam na swoim GTX 480 bez rozbierania karty i za 100 zl a nie za 250 :]

 

a sorki to nawet gtx 465 a nie 470 :P chce dodaj ze to to ja mam na gGTX 480

dal przypomnienia zwykly GTX

700- 1400- 1800 MHZ

800MHZ - 1600 MHZ - 2000 MHz

to co daje ten smieszny zalmannnn to ja mam na dwoch noctua r8 80mm a jak zaloze 92mm noctua to bedzie jeszcze lepiej a i chce jeszcze dodac ze temp spadla na wszystkim nie tylko na karcie o okolo srednio 7 stop ludzie szkoda kasy na zalmana jak brac to arctica albo cale LC:hahaha: :[:[

 

a jeszcze chce dodac ze jest prolimatech mk13 ale on wyjdzie z wiatrakami noctua okolo 350 zl

 

a taka sprawa ktos bawil sie ze zwiekszaniem napiecia w GTX 480 jak tak to dajcie znac i podajcie co i jak dokladnie

 

Kowdi: Edytuj posty!

Link to post
Share on other sites

dajcie spokoj z zalmanem arctic jest o ponat 50% wydajniejszy :]

 

a i druga sprawa w tym tesie co podajesz to jest 470 a nie 480

 

a jeszcze arctic jesto o 20zl tanszy niz ten zalman

 

 

 

Co do Twojego rozwiązania to i może jest w jakimś tam stopniu wydajne lecz sam jego wygląd to totalna wiocha.Mało który posiadacz GTX 480 będzie na karcie umieszczał wentylatory by ją schłodzić ( równie dobrze możesz zamontować kolejnych pięć i będzie gites-do tego przeźroczysta buda i :P:) ) .Według mnie tragedia.Zalman jest na pewno mniej wydajny aniżeli Arctic Accelero XTREME Plus lecz jest też tańszy bo skoro Zalmanik jest dostępny w kwocie około 250zł to Accelero będzie droższe co najmniej o 100zł.

Zresztą wolę jeszcze poczekać na to Accelero XTREME Plus zamiast bawić się w umieszczanie wentyli na karcie graficznej tym bardziej że mnie karta kosztowała ponad 30% mniej więc tą różnicę mogę spokojnie przeznaczyć na odpowiedni cooler :[

Link to post
Share on other sites

W pewnym sensie adriankiller ma tu dobry pomysł z tym chłodzeniem,może nie zbił temp. dużo ale zawsze coś i do tego oszczędnie,co do wyglądu może i wiocha ale w budzie nie siedzę okna nie mam a temp. ważniejsze i słusznie zwrócona uwaga mamy dalej gware. :D

 

ivanos ma też racje jeśli kupił taniej karte to może przeznaczyć różnice na porządne chłodzenie jakim jest Arctic Accelero XTREME Plus do tego backplate evga i karta wymiata + podnosi jej wartość.

 

Tylko w naszym zacofanym kraju nie jest dostępny ten Arctic Accelero XTREME Plus a powinien już być w sprzedaży dawno.

 

adriankiller moja propozycja : tak jak teraz masz jest ok,oczywiscie mam nadzieje że te wentylatory wyciągają powietrze ciepłe z karty-jeśli tak to wyciąg śledzie wszystkie i wmontuj tam wentylator wyciągowy,bedzie lepiej ;):D

Link to post
Share on other sites

nie one sa ustawione zeby dmuchaly a nie wyciagaly pisalem ze dzieki temu spadla temperatura na wszystkim na plycie glownej cpu o4st na mb o5st na procku o c0-2st c1-4st c2-5st c3-6st no i na karcie o 7 w idle i w load o 10 juz tyle zeczy probowalem i naj lepiej jest tak jak jest lepiej tylko bedize z calym chlodzeniem wodnym

 

---

 

jak ktos zamontuje arctika to niech poda jakie ma dokladnie temp z GTX 480

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...