Skocz do zawartości

Czy warto kupować preorder GTA V na PC


Recommended Posts

Hej !

Mam pytanie tak jak w temacie. Raz w życiu pokusiłem sie na preorder i był to BF3 (strasznie się zawiodlem).  Obecnie rozważam zakup własnie GTAV za 158zł(wliczona wysyłka, wysyłka 26.01). Czy warto? Czy idąc do sklepu 27 stycznia będę mógł znaleźć tą grę taniej?

Specyfikacja kompa raczej pozwoli grać na mam nadzieję minimalnych/średnich (Intel 12x4,3 +GTX670@770)

Link to post
Share on other sites

Myślę, że w dniu premiery mogą być kłopoty z dostępnością (zależy, gdzie mieszkasz) . Czy taniej - i tak, i nie. Z jednej strony R* nie podało dokładnej ceny, więc sklepy zawyżają cenę 120zł chcąc zostawić zapas na kaprys studia lub trochę zarobić. Z drugiej jednak strony czy produkcja taka jak GTA warta jest zachodu o te nawet 30 zł ? Zrozumiałbym, gdybyś posiadał sprzęt na granicy uruchomienia. 

Link to post
Share on other sites

W stolicy nie powinno być problemu z dostepnością(mam nadzieję). Do dzisiaj jest oferta na agito właśnie za 158 zł(w tym ten kurier) i myslę. Gier za wiele nie kupuję, obecnie rgam tylko w world of tanks. Czekałem własnie na coś offline'owego z dłuugą fabułą plus możliwością praktycznie nieograniiczonej czasowo rozgrywki.

Link to post
Share on other sites

W sumie malo zrozumiałe jak tak się teraz patrzy;) Mam dwa 6-cio rdzeniowe, dwunastowątkowe Xeony o taktowaniu 4,3Ghz(stąd 12 rdzeni 24 wątki) plus GTXa 670 ze zmodyfikowanym przeze mnie biosem. Standardowe taktowania 915/6008Mhz, zmienione w biosie karty na 1200/7000 ;) Podczas testów daje wydajność własnie gtxa'a 770(oczywiscie standardowo taktowanego;))
Jednak na Agito nie kupiłem i teraz myślę o zakupie po prostu klucza na steam(pozostaje kwestia legalności)
Jest taka straona/sklep jak fabryka kluczy i tam maja GTA V na steam za 149zł

Edytowane przez kafalar
Link to post
Share on other sites

W sumie malo zrozumiałe jak tak się teraz patrzy;) Mam dwa 6-cio rdzeniowe, dwunastowątkowe Xeony o taktowaniu 4,3Ghz(stąd 12 rdzeni 24 wątki) plus GTXa 670 ze zmodyfikowanym przeze mnie biosem. Standardowe taktowania 915/6008Mhz, zmienione w biosie karty na 1200/7000 ;) Podczas testów daje wydajność własnie gtxa'a 770(oczywiscie standardowo taktowanego;))

Jednak na Agito nie kupiłem i teraz myślę o zakupie po prostu klucza na steam(pozostaje kwestia legalności)

Jest taka straona/sklep jak fabryka kluczy i tam maja GTA V na steam za 149zł

LOL, do czego używasz 2x Xeon?
Link to post
Share on other sites

Hmmm. NIe wiem czemu ale przegladamy chyba inny temat;) W żadnym poście nie mnozyłem taktowania razy rdzeń. W sumie moglem napisać jak czarodzije z allegro o których wspomnniałeś:: "mam super hiper wydajny komputer "gajmingowy" "o prędkości" 51,6Ghz" :D

Jeżeli chodzi o zapis: "12 x 4,3" to dla mnie wygląda to tak: "12 rdzeni o taktowaniu 4,3Ghz" ) nigdzie nie zapisałem "formułki" a x b  = C.

Ale ok, specyfikacja:
2x X5670  @ 4,3GHz 1,33V
Evga SR2
12GB DDR3 triple channel
GTX 670 1200/7000mhz
Antec HCP 1000W

A co do samej modyfikacji biosu  - jest bajecznie prosta;P No i lubie zabawę w OC. A na dwuprocesorowej płycie tej zabawy i problemów jest dwa razy więdcej.

Czyli mówicie aby wstrzymać się z zakupem preordera? :)

Edytowane przez kafalar
Link to post
Share on other sites

No więc w sumie tak zrobię. Poczekam i może w dniu premiery kupię. Kazdy się pyta po co dwa Xeony a ja za kazdym razem odpowiadam, że hobbystycznie;) Poprzednio za czasów przesiadki z atholna na LGA 775 kazdy się pyttal po co Ci 4 rdznie(kupowałem wtedy Q6600 - legendę ;)).
Ogólnie moge powiedzieć że jestem sporym pasjonatem sprzetu komputerowego. W 2010 roku miala miejsce premiera płyty Evga SR2 i wtedy wiedziałem, że w koncu ją zakupię. Taka mozliwośc się narodzila jak zaczałem pracowac i w sumie po otrzymaniu pierwzej pensji sprowadziłem jedną z ostatnich nowych sztuk od EVGA(tutaj ukłon dla pracowników bo mimo że kupowana w US, Evga zrobila tak, że gwarancja działa w EU). Fakt że przez reszte miesiąca musiałem pasa przycisnąć, ale było warto:D. Logiczne więc, że skoro plyta miała miejsce na dwa CPU to musiałem ja czymś wypełnić ;) taka krótka geneza:) Ostatnim zakupewm własnie była wymiana procesorów z 4-rdzeniwoych na te 6-rdzeniwoe w 32nm. teraz w planach mam zrobić modding obudowy, kabli. W przyszłosci wodowanie(koszt i 3000zł)

A mojego piecyka używam do grania, obróbki zdjęć, filmy no i czasem udostepniam moc dla znajomych(rendering - gratisowy test stabilności).

No i na koniec. W czasie kupowania płyty za samą jej wartośc mogłem mieć nowke i5 2500k i plyte. Wiem o tym i wiem ze mało co wykorzytsa taką moc obliczeniową. ale to były moje pieniądze, co wiecej nie pije, nie pale, nei mialem na co wydawać(teraz jest dziewczyna:D) wiec mogłem sobie pozwolić - i co najważniejsze nie żałuję ;)

Edytowane przez kafalar
Link to post
Share on other sites

No więc w sumie tak zrobię. Poczekam i może w dniu premiery kupię. Kazdy się pyta po co dwa Xeony a ja za kazdym razem odpowiadam, że hobbystycznie;) Poprzednio za czasów przesiadki z atholna na LGA 775 kazdy się pyttal po co Ci 4 rdznie(kupowałem wtedy Q6600 - legendę ;)).

Ogólnie moge powiedzieć że jestem sporym pasjonatem sprzetu komputerowego. W 2010 roku miala miejsce premiera płyty Evga SR2 i wtedy wiedziałem, że w koncu ją zakupię. Taka mozliwośc się narodzila jak zaczałem pracowac i w sumie po otrzymaniu pierwzej pensji sprowadziłem jedną z ostatnich nowych sztuk od EVGA(tutaj ukłon dla pracowników bo mimo że kupowana w US, Evga zrobila tak, że gwarancja działa w EU). Fakt że przez reszte miesiąca musiałem pasa przycisnąć, ale było warto:D. Logiczne więc, że skoro plyta miała miejsce na dwa CPU to musiałem ja czymś wypełnić ;) taka krótka geneza:) Ostatnim zakupewm własnie była wymiana procesorów z 4-rdzeniwoych na te 6-rdzeniwoe w 32nm. teraz w planach mam zrobić modding obudowy, kabli. W przyszłosci wodowanie(koszt i 3000zł)

 

A mojego piecyka używam do grania, obróbki zdjęć, filmy no i czasem udostepniam moc dla znajomych(rendering - gratisowy test stabilności).

 

No i na koniec. W czasie kupowania płyty za samą jej wartośc mogłem mieć nowke i5 2500k i plyte. Wiem o tym i wiem ze mało co wykorzytsa taką moc obliczeniową. ale to były moje pieniądze, co wiecej nie pije, nie pale, nei mialem na co wydawać(teraz jest dziewczyna:D) wiec mogłem sobie pozwolić - i co najważniejsze nie żałuję ;)

Xeony w ogóle nadają się do gier? To przecież procesory pod serwer. Bierz teraz dwa Titany Z  :menda:

Link to post
Share on other sites

Dlaczego miałbyby się nienadawać?;) Nizsze TDP w porównaniu do normalnych procesorów tworzy z nich świetną partię do OC. Ja na swoich szeciordzeniowych osiągnąłem 4,3ghz a maksymalne temperatury jakie osiągam podczas stress testów to 71 stopni - na chłodzeniu powietrznym:) LGA1366 ma w sobei jeszzce sporo potencjału:)

Link to post
Share on other sites

Szacuneczek za platformę, jak zabierzesz się za modowanie załóż wątek w odpowiednim dziale. A co do opłacalności kupna pre-ordera...jeśli tak jak ja, mogąc zabrać na wyspę kompa z tylko jedną grą, zabrałbyś właśnie GTA, to składaj zamówienie i miej nadzieję, że panowie Z R nie powtórzą wtopy z optymalizacją jak przy poprzedniej odsłonie (osobiście wątpię, ale wszystko jest możliwe). Ja zaczekam na premierę i pierwsze recki odnośnie właśnie optymalizacji i tego, jak gra chodzi na danej konfiguracji, ale że kupię to wiem już teraz. 

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Ja też się zastanawiam nad pre-orderem. Na chwilę obecną grę można dostaś za 149 zł z przesyłką gratis, to chyba nie zła cena. Myślę, że w dniu premiery dużo niższa nie będzie. Chciałbym też ją kupić przez Steam,  ale tu są jakieś chore ceny np. Far Cry 4 w sklepie kosztuję 129 zł + dostawa gratis a na Steam 60 euro, co po dzisiajszym kursie 4,28 zł = 256 zł!!! a to już gruba przesada!

Mam jeszcze pytanie, czy jak kupię gre w wersji pudełkowej to mogę ją dodać do swojej biblioteki gier w Steam?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...