Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

tym razem wysłali faktycznie do mojego miasta- pełnego adresu nie widzę ale myślę, że tym razem jest ok....

 

EDIT: ale jaja :) żona własnie dzwoniła, że paczka z Tajwanu przyszła :D to ta co zaginęła więc będę miał też 3 bloki :D teraz trzeba pisać, że chłodnica cieknie :D i będziemy mieć kompletne zestawy hehehehe

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

ja będę sprzedawał cały zestaw...mi 3 bloki nie potrzebne , jeden w zapasie starczy :) i chce kupić lepsza chłodnice miedzianą  po prostu..

 

 

sie wyjaśniło...pierwszy blok wysłali chyba zwykła paczką bo przyniósł to listonosz....lepiej dla mnie :)

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Nasz chłodnica zła nie jest ponieważ ma ciasno ułożone finy, nie wiem czy zyskasz wiele kupując miedzianą 240mm.

 

No to masz 3 bloki tak jak ja, tyle że 2 uszkodzone xD

no ja mam wszystkie sprawne ...chyba stary działa, nowy chyba też i kolejny nowy chyba też :P 

myślę przyszłościowo.....później jak będę rozbudowywał to lepiej dla mnie :) wiem ,że ma ciasne finy ale one potrzebują dobrych wentyli i szybkich ....no tak po prostu wymyśliłem.....:)

Link to post
Share on other sites

no no panowie ładną zadymę tu zrobiliście :wariat::rotfl: . Jeszcze trochę i będziecie mogli komis z blokami zrobić :P Ja do swojej dla bezpieczeństwa kupiłem nowe uszczelki i też uszczelniłem pompę. Jeszcze zamówiłem nowy płyn i zobaczę jak się będzie sprawowało :)  

Link to post
Share on other sites

no zamieszanie u mnie niezłe :) ale wyjdzie na dobre i należy chwalić raijinteka ,że nie cackaja się i nie naprawiają tylko wysyłają nowe bez odsyłania starych czyli lepiej jak swiftech z gwarancja H220 robił bo nie ponosi sie kosztów i można coś ze starego wymodzić :)

Link to post
Share on other sites

 

 

i należy chwalić raijinteka

 

Za wypuszczenie czegoś tak badziewnego należałoby ich raczej wyhuśtać.  Podziwiam Cię że po tych przejściach masz jeszcze ochotę na zabawę tym szrotem. Swiftech też wysyłał same bloko-pompy jeśli pewni byli że to w nich leżała przyczyna usterki. Ostatnimi czasy jednak też sporo było przypadków gdzie H220 odmówił posłuszeństwa. Szczęście w nieszczęściu że ich najczęściej dręczą padające pompki a nie wycieki. 

Link to post
Share on other sites

Ja wycieków nie mam......miałem problem z blokiem a w zamian będę miał 3.....nie każdy może sobie pozwolić na coś super hiper dobrego a jego wydajność jak na kompakt jest dobra....jestem człowiekiem ,który zawsze sobie jakoś radzi i staram się rozwiązać problem a nie iść po najniższej linii oporu ;)

 

Z Szczęście w nieszczęściu że ich najczęściej dręczą padające pompki a nie wycieki. 

 

 

no...jak cepik trochę się przygrzeje może być niewesoło chyba ,że w porę zadziała zabezpieczenie termiczne i brak inf. o obrotach. 

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

 

 

nie każdy może sobie pozwolić na coś super hiper dobrego

Oczywiście, ale w cenie tego tritona można kupić nawet najlepsze chłodzenia powietrzne. Tutaj widać prawdziwy wysyp problemów z tą konstrukcją więc można śmiało podejrzewać że wycieku nie miałeś jeszcze.

 

Zabezpieczenie termiczne się raczej nie spóźnia. Obecnie żeby usmażyć intela trzeba się uprzeć na chore napięcie i załatwić go od tej strony.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, ale w cenie tego tritona można kupić nawet najlepsze chłodzenia powietrzne. Tutaj widać prawdziwy wysyp problemów z tą konstrukcją więc można śmiało podejrzewać że wycieku nie miałeś jeszcze.

 

Zabezpieczenie termiczne się raczej nie spóźnia. Obecnie żeby usmażyć intela trzeba się uprzeć na chore napięcie i załatwić go od tej strony.

 

widać kolega nie czytał całego wątku :) ja mam wszystko uszczelnione samodzielnie :) na temat najlepszych chłodzeń powietrznych wypowiadałem już się.....po prostu dla mnie odpadają ze względu na gabaryty

Link to post
Share on other sites

Czytałem cały temat ale dla mnie jest niepojęte zeby musieć robić takie cuda w chłodzeniu za ponad 3 stówy. Podziwiam oddanie sprawie ;) nie zmienia to jednak faktu ze zdecydowanej większości osób polecam omijanie tego chłodzenia najszerszym łukiem.

Link to post
Share on other sites

A ta poprawiona wersja Tritona ma pojawić się w lutym, marcu w Polsce ? Czy dopiero wtedy będzie premiera światowa ? Ta poprawiona wersja, będzie jakoś podpisana w stylu "Ver 2.0", "Rev. 2" ?

 

Interesuje mnie ten Triton, ale skoro są z nim problemy, to lepiej zaczekać, albo kupić powietrzne. 

Link to post
Share on other sites

A ta poprawiona wersja Tritona ma pojawić się w lutym, marcu w Polsce ? Czy dopiero wtedy będzie premiera światowa ? Ta poprawiona wersja, będzie jakoś podpisana w stylu "Ver 2.0", "Rev. 2" ?

 

Interesuje mnie ten Triton, ale skoro są z nim problemy, to lepiej zaczekać, albo kupić powietrzne. 

 

 

nikt tego nie wie czy będzie poprawiona ale wydaje się, że tak i zapewne lepsza kontrola jakości ale to tylko domysły.......

Link to post
Share on other sites

Błędy wynikały z słabej kontroli jakości, Tonny pisał że to poprawili więc powinoo być ok. Ja za cene ok 30zł i wykorzystując metalową podstawę bloku robie blok do chłodzenie karty graficznej :)

 

Ja bym to chłodzenie napewno kupił jeszcze raz i mimo problemów nie żałuje że je kupiłem ponieważ dostaje nowy blok bez konieczności odsyłania starego i nie ponoszę żadnych kosztów a nie każda firma tak potrafi zrobić.

Link to post
Share on other sites

Błędy wynikały z słabej kontroli jakości, Tonny pisał że to poprawili więc powinoo być ok. Ja za cene ok 30zł i wykorzystując metalową podstawę bloku robie blok do chłodzenie karty graficznej :)

 

Ja bym to chłodzenie napewno kupił jeszcze raz i mimo problemów nie żałuje że je kupiłem ponieważ dostaje nowy blok bez konieczności odsyłania starego i nie ponoszę żadnych kosztów a nie każda firma tak potrafi zrobić.

 

 

dokładnie :) trochę miałem wątpliwości czy wymieni Ci ten drugi blok ale widzisz ...no problemo i w zasadzie 2 razy otrzymamy połowę zestawu za darmo :P ja trochę byłem na początku wkurzony ale zawzięty jestem i dobrze ;) a mi nic Tony nie mówił o kontroli.......ale dobrze.

Link to post
Share on other sites

UP: Ty masz zrobiony skalp procesora? Przeczytałem cały temat i ciągle przewijał się w nim wątek porównania Fortisa do Tritona. Zdajesz sobie sprawę, że jakakolwiek pasta na IHS, czy też Noctua NH-D15 przy niewykonanym skalpie, nie wpłyną na temperatury CPU? Mam sklepową sztukę i7-4790K. Z wyjątkowo paskudnym glutem. Obojętnie, czy założę na niego Fere 2, Dark Rocka, Pure Rocka, HR-02 to i tak temperatury oscylują wokół 82-89C podczas renderingu.

 

Co do samego Tritona. Miałem ochotę na jego test w ciągu najbliższych kilku tygodni. 

Ba, nawet sprowadzałem do tego porównania kompaktowe LC od Corsaira i Fractala, ale teraz widzę że to właśnie produktowi z Niemiec będę musiał się najbliżej przyjrzeć.

Link to post
Share on other sites

wiem wiem względem fortisa i tak jest ładna różnica , ja w OCCT linpack +avx mam 77C na Fortisie 2 i 68C  a podczas gier jak BF4 po ok 2h ok 50C na Tritonie (podaję temperatury najgorętszych rdzeni) na 4.5 i 1.20V. Na chwilę obecna nie będę ryzykował skalpowania bo powinie się ręka i 900zł w piach ;)

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Przykładałem sobie sam spód bloku do procesora i powiem tak że pomiędzy kondensatorami a blokiem mam ok 1mm więc niewiele. Mozę mój procesor jest trochę grubszy nić i5 i dlatego mi to wchodzi, a u Ciebie był problem.

 

btw.// Jak by był ktoś zainteresowany to tak miniejwięcej będzie wyglądał blok na GPU wykorzystują podstawę z Tritiona http://s1371.photobucket.com/user/Asica10/library/Blok%20na%20GPU%20DIY

Link to post
Share on other sites

Tak, fajne jest to że za całość nie wyjdzie mnie więcej niż 40zł:) a wydajność powinna być dobra. Co najlepsze to że ten blok powinnien pasować na wszystkie Radeony (Nvidia ma troche inny rozstaw).

Jedynie co jeszcze będę chciał zrobić to radiatory na pamięci grafiki i wtedy moge kręcić kartę do oporu:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...