Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Ja z elektroniki jestem słaby :/. Chodzi to to gdzie mam plus podłączyć do czego i najlepiej zdjęcie gotowego zrobionego tego urządzenia bo rysunek mi nic ale to nic nie mówi :( . Ja wiem że plus to czerwony, masa czarny i że prawidłowo prąd płynie z minusa do plusa a nie jak kiedyś myślałem że z plusa do minusa.

Link to post
Share on other sites

lBędzie ale to jest gorze. Jest na LM317 i masz regulacje od ok 5v do ok 11V a nawet niżej niż 11V. Na Wtórniku BD135 masz mniejsze starty więc uzyskasz ponad 11.5V dokładnie ile to powiem jak zmierze. Jęzeli masz lutownice i troche zdolności manualnych to sobie poradzisz.


btw. Tutaj ktoś sciągnął tą blaszke z logo i miał dostęp do pompy, ciekawe jak to zrobił http://extreme.pcgameshardware.de/erweiterbare-wasserkuehlungen/366557-raijintek-triton-erweitert-um-grafikkarte-kleiner-bericht-sapphire-r9-280-no-x.htm 

Więc w takim razie wzystko można sobie spokojnie samemu uszczelnić lub dowolnie przerabiać.

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

od lutego będzie w sprzedaży to chłodzenie.......pierwsza partia się skończyła i tyle.....zapewne wprowadzą poprawki, ja natomiast i kolega co miał wyciek dostaniemy nowe części bezpośrednio od Raijinteka więc widać ,że im zależy na rozwiązaniu problemu i zaznaczam ,że też nigdzie nie trafiłem aby ktoś miał z tritonem problem oprócz tego forum.

Link to post
Share on other sites

nie, kazał Tony z raijintek przesłać zdjęcia defektu, potem skan dowodu zakupu , nr seryjny i dane adresowe do wysyłki i prawdopodobnie albo dostane nowy blok albo całość z pompą-nie przyślą 2 nowej sztuki bez przesady :)

 

stary blok wezmę w obroty i zrobię lapping :D

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

 

 

U mnei znów pojawił się wyciek w miejscu gdzie wychodzi kabel od pompy na pisze do Raijinteka i zobaczymy co odpiszą.

 

Ja pier...e :o  Tobie też coś się stało z tym chłodzeniem. Co ja mam o tym myśleć. Ja kupiłem na allegro może ta seria będzie sprawna:-). Też szukałem na zagranicznych forach oraz stronach i nic nie znalazłem czy ktoś miał podobne problemy. Co do wadliwości może jakaś seria wadliwych części została zamontowana. Podczas montażu tego nie widać dopiero po kilku tygodniach wychodzi :/ Jeszcze nie mam zamontowanego tego cały czas sprawdzam na sucho zobaczę co dalej będzie z tym???? 

Link to post
Share on other sites

Czy oni Wam kazaili napisać na  [email protected] ??

 

edit, Polało się po tym jak dodałem barwink, i chciałem zamontować chłodzenie. Jest to na tyle dziwne że  teraz już od kilku godzin jest sucho. Nie ogarniam tego.

 

Obstawiam, że wyglądało to tak zrobili serie próbną produkcyjną np 1000 sztuk (zawsze się tak robi jak wprowadza się nowy produkt) potem jest sprzedali i czekają czy ludzie będą coś reklamować. Może dlatego jest teraz przestuj do lutego i nie pojawiają się nigdzie te chłodzenia.

 

 

 

 

Dostałem odpowiedź zacytuje : Hello Damain,

 

thx a lot for your mail…. Please send me the serial which is at the radiator, your proof of purchase and your full address with telephone number… I will get you a replacement block sent asap! 

BR

Tony Sahin

 

To się nazywa podejście:)

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Hmmmm z tego co tu czytałem wycieki są dopiero jak płyn jest zabarwiony. Sądzę że to nie ma nic z tym wspólnego ale zawsze jest jakieś ale. Ja chyba zmienię kolor na zielony ale przed tym spuszczę tyle płynu ile jest tego koncentratu. Może ta niewielka ilość powoduje nadmiar płynu w chłodzeniu. Podczas pracy wytwarza się ciśnienie i może przez to puszczają uszczelki. Głupie to co piszę ale może coś w tym jest. U mnie wizualnie widać że wykonanie jest dobre, złączki, pompa, chłodnica wszystko wygląda na dobrze zmontowane i spasowane.  

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ale ja dziś dolałem płyn pod korek taką dostałem wskazówkę. I odrazu po kupnie miałem wyciek jak płyn nie był zabarwiony. 

 

 

 

edit// Moja sztuka ma końcówkę numeru seryjnego ADK0128 czyli początek produkcji (tak mi się wydaje).

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Więc próba zrobiona. Wlałem zielony płyn przed wcześniejszym zlaniu strzykawką tyle zawartości ile było koncentratu. Zostawię na noc do rana i zobaczę co i jak.

 

 

 

edit// Moja sztuka ma końcówkę numeru seryjnego ADK0128 czyli początek produkcji (tak mi się wydaje).

 

moja ADK0015 czyli chyba całkiem początek serii :D

Może Koreańczycy nie byli jeszcze pijani :rotfl: :rotfl: :rotfl:  dopiero później

 

Fajnie by było dowiedzieć się od tego Tony jakie serie były walnięte jeżeli będę wiedzieć :?::roll:

Link to post
Share on other sites

moja adk0038  :o dokładnie też mi tak napisał ...może oni już mają coś zmienione i dostaniemy poprawione :D

 

coś musi być, że tak bezproblemowo wymieniają bloki.....

 

pisałem też odnośnie tego, że w specyfikacji maja podane 120l/h a na pudełku 72l/h dostałem info ,że błąd w druku i że pudełka były wcześniej drukowane niż chłodzenie wyprodukowano i jest 120l/h

 

coś mi się wydaje,że są za cienkie oringi dane...

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

 

 

moja adk0038 :o dokładnie też mi tak napisał ...może oni już mają coś zmienione i dostaniemy poprawione :D

 

Czyli mam rozumieć że faktycznie początek serii był uszkodzony i mogę też napisać do niego o wymianę pompy czy tylko dopiero wtedy jak coś się stanie z pompą np: przeciek? A w razie co na jaki adres pisaliście? Bo będę musiał użyć słownika ET :facepalm:  :D   

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...