Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Tak wszystko działa na oryginalnej chłodnicy na której siedzą Spectre PRO PWM. Nie wiem na ile V działa pompa ale puściłem ją na ok 2.5k obrotów. Przy tych oborotach temp na podkręconym gpu (1150mhz 1.225V) ok 45 stopni procek ok 62 stopni. Jak obciążam sam CPu to temp ok 58 stopni, ale musi się jescze wygrzać pasta.

 

O co chodzi że blok mało restrykcyjny bo nie rozumiem ?

Link to post
Share on other sites

Aha dzięki za wyjaśnienie. Czyli lepiej jak jest restrykcyjny czy nie ?:)

Powiem szczerze że jestem mile zaskoczony bo GPU po OC (wind force) było ok 73 stopni teraz na nie wygrzanej paście 45, więc różnica jest niesamowita. Gdybym oskalpował proca pewnie było by podobnie.

 

Blok prezentował by się lepiej gdybym znalazł jaką normalną uszczelkę, a nie z zrobioną przez mnie z silikonu... ale wydajność oferuje według mnie bardzo dobrą, ciekawe jaka by była różnica stosując jakiś inny uniwersalny blok na GPU.

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Ciężko stwierdzić co do różnicy.....np. w przypadku testów bloków CPU wychodzi kilka stopni zależnie od bloku a czasami względem niektórych różnice na poziomie błędu pomiarowego. Dobrze by było gdyby była zrobiona "bruzda" w pleksi na uszczelkę to wtedy dało by radę uszczelnić to o-ringiem.

Link to post
Share on other sites

Wtedy tak ale niestety wycinane to było na ploterze 2D więc takiej możliwości nie było, może kiedyś zrobie wersje v2 z takim podciennicem jak znajde kogoś kto mi to tanio zrobi, bo głównym założeniem jest to że ma być tanio i wydajnie.

Wydałem ok 45zł i mam 30 stopni mniej na GPU więc uważam ze się opłacało.

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Teraz dodałem drugi wentyl i mam właśnie 45 stopnie po OC wcześniej było 52-53 stopnie. Narazie chłodnicy dorzucać nie będę ponieważ nie wiele to da w moim przypadku, a mniej niż 45 stopni na grafice wątpię bym zyskał, a  na CPU bez skalpowanie mniej nie osiągnę, zawsze moge ustawić pompe na 4k rpm i wtedy kilka stopni jest chłodniej.

 

Według mnie temperatury po mocnym OC są akceptowalne przy skręconej pompie. Nad drugą chłodnicą zastanowie się jak kupie kiedyś i5

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

a widzisz myślałem, że to testy na full obrotach pompki :) a jak wygląda sprawa na "pełnym bucie" ? :) no z tego co patrzałem większość  w LC ma chłodnice co najmniej 360 do OC z GPU i CPU....pewnie gdyby wymienić gluta wtedy sprawa z kolejną chłodnicą miała by sens bo więcej ciepła by przekazywał na układ...

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

"RAIJINTEK TRITON - czy warto ? " - wchodzę często w ten temat i co chwilę widzę wpisy nie na temat.To już się robi nudne. Napisałem,że wchodzę często bo mnie podany temat interesuje.Natomiast czy młotkiem czy siekierą to już może piszcie w odpowiednim temacie.To taka moja prośba tylko....

Link to post
Share on other sites

teraz się podniecacie :P czar pryśnie jak okaże się, że to nie ta poprawiona wersja :P żartuje, oby była poprawiona :) .....DyndaS w chwili obecnej nie jestem w stanie nagrać pompki ale jak się uda to jutro wrzucę filmik o ile mnie nikt nie wyprzedzi :)

 

 Ja mam ją obecnie podłączone pod sysfan1 dzięki temu, że na mojej płycie złącza sysfan są sterowane napięciowo bez żadnych dodatkowych regulatorów płyta podkręca wraz ze wzrostem temperatury obroty pompki tak jak w PWM (złącza cpufan mają tylko funkcję sterowania sygnałami pwm).

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Jeśli będzie więcej do porównania to nawet lepiej :P

 

Po prostu ciągle mam obawę, że rozbudowanie tego o drugą chłodnicę i block gpu typu full cover może okazać się failem ze względu na hałas pompki lub najzwyczajniej kiepska ogólną wydajność takiego lopa poprzez mały flow  :>

Edytowane przez DyndaS
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...