Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Czyli mam rozumieć że faktycznie początek serii był uszkodzony i mogę też napisać do niego o wymianę pompy czy tylko dopiero wtedy jak coś się stanie z pompą np: przeciek? A w razie co na jaki adres pisaliście? Bo będę musiał użyć słownika ET :facepalm:  :D   

 

ja musiałem przesłać zdjęcie problemu....u mnie nie ma wycieku tylko jajowaty blok co dotyka pół cpu.....

 

 

TRITONKOREADK0015 to pisze na chłodnicy i na kartoniku.

 

 

a gdzie kupowaliście ? ja w electric midas.....na alledrogo.

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

 

 

oni to w ogóle nic nie odpisali ani na gg ani na meile.......

 

Teraz już wiemy gdzie nie kupować. Wcześniej przeglądałem ich opinie i chyba około 50 jest negatywnych. Niby dużo niby mało. Ja zaryzykowałem i kupiłem ostatnią sztukę jaką mieli.

Link to post
Share on other sites

grunt ,że Raijintek poczuł się do odpowiedzialności i wyśle części na podmianę bo równie dobrze mogli się wypiąć i odesłać do sprzedawcy...a ten z kolei nie odpisuje ....w innej firmie gdzie kupiłem swiftecha h220 to wszystko sprawnie załatwione i kasa 2 dni po odebraniu przesyłki ode mnie przelana w dodatku ze zwrotem za wysyłkę czyli zero kosztów poniesionych.....a emidas coś przysypia.

Link to post
Share on other sites

Wykonałem regulator napięcia by sterować obrotami pompy i je dodatkowo odczytywać. Regulator oparty o tranzystor BD135/137/139. Zastosowałem potencjometr montażowy by móc sterować napięciem startowym.

Napięcie na wyjściu to 11.7V więc dóżo mniejszy Vdrop niż na LM317. 

 

 

Zdjęcia http://s1371.photobucket.com/user/Asica10/library/Regulator%20napiecia

 

 

Może nie wygląda to super ze względu na długie kable, ale ja właśnie takie potrzebuje by je schować w otworach prowadniczych obudowy. Dzięki temu praktycznie ich nie widać.

 

Koszt takiego regulatora to ok 5-6zł (taniej i dużo lepiej niż FanMate 2 który jest na LM317. Ma on regulacje od 5v do max 11v)

Link to post
Share on other sites

 

 

Wykonałem regulator napięcia

 

Serdecznie dzięki za pamięć i za to że foty zrobiłeś. No!!!! teraz to z tego coś rozumię :D  W Nowym Roku zajmę się tym. Co do naszego tematu to z pompą jest na razie OK. Chodziła se całą noc i nic nie cieknie.

Link to post
Share on other sites

znalazłem jedna opinie na sklepie ,że po 2 miechach komuś zaczęło ciec.....ja tam rozbieram i daje lepsze oringi bo pewnie pod wpływem temperatury rozszerzalność plastiku, gumy i metalowych złączek robi swoje...jak zacznie ciec to w ostateczności zakupie jakiś blok używkę , a to będzie robiło za pompkę i rezerwuar tylko by trzeba było przerobić tzn wywalić blok i dać pętle. Moim zdaniem trochę nie pomyśleli nad jakością bloku , który przykręcany jest do plastiku a ten do rezerwuaru ...moim zdaniem ten plastik i blok powinno być całością  i wtedy przykręcane do rezerwuaru.....wiadomo większa waga ale metal z metalem i oringiem chyba lepiej by się uszczelniał...a ja meila nie dostałem :/

 

ps kto był nadawcą meila ??

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Kurde czytam po necie trochę o DHL i ludzie piszą że przy przesyłka z poza Unii Europejskiej doliczane są opłaty dodatkowe, ale wszystko zależy od tego jaką wartość napisał Tony oraz że co jest w paczce.

 

Pasowało by do niego napisać i dowiedzieć się co i jak.

Link to post
Share on other sites

ja chyba domyślam się w czym rzecz z przeciekami......klamra dociskająca blok dociska plastik i pewnie po jakimś czasie wypacza się a po bokach klamry są rurki doprowadzające ciecz do bloku ,które pod naciskiem klamry od strony plastiku bloku się delikatnie wypaczają i oringi zaczynają puszczać. Mi to tak wygląda.

 

Ja meila nie dostałem ale posłałem zapytanie na info@raijintek.com i na razie nic......

 

thcmanic to może wystosuj zapytanie byśmy nie mieli zdziwienia i nie zapłacili za pół chłodzenia czasem......

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Też wysłałem zapytanie o dodatkowe opłaty.

 

Mi chłodzenie nie przeciekało na tych oringach. Wydaje mi się że klamra dociska równomiernie plastik a metal na spodzie bloku skutecznie usztywnia konstrukcje. Zobaczymy jak przyjdzie nowy blok, ale położę i tak coś na grafikę w razie przecieków.

Link to post
Share on other sites

Raijintek poszedł po bandzie wypuszczając taki produkt tym samym narażając swoje dobre "imię". Miał być "król" chłodzenia LC tak prasa zachwalała a okazało się całkiem inaczej. Teraz to konkurencja może odetchnąć pełną piersią bo ten produkt mógł być jednym z najlepszych chłodzeń na rynku. Jest takie przysłowie " kto dołki po kimś kopie, ten sam w nie wpada "

Link to post
Share on other sites

 

 

Kurde czytam po necie trochę o DHL i ludzie piszą że przy przesyłka z poza Unii Europejskiej doliczane są opłaty dodatkowe, ale wszystko zależy od tego jaką wartość napisał Tony oraz że co jest w paczce.

 

Kolega zamawia produkty z Chin. Jeżeli kwota nie przekracza 100 baksów to nic się nie płaci. My zamawiamy koszulki rowerowe i części i jeszcze nie płaciliśmy żadnego cła. Jeżeli Tonny wysłał to jako prezent czy paczkę to też będzie ok. Na kontroli celnej mogą rozpakować paczkę i po weryfikacji wyślą dalej. Będzie dobrze ;)

Link to post
Share on other sites

Zobaczymy co będzie jak to chłodzenie pojawi się w dużych ilościach, może poprawili i teraz faktycznie będzie to król:) ja i tak nie żałuje tego zakupu.

 

ja w zasadzie jeszcze nie używałem ale stwierdziłem ,ze i tak w tej cenie nic lepszego nie ma.......dokończę jutro robotę i zdam relację. Czytałem ostatnio o płynach EK i niby nie przewodzą prądu- jak to jest w praktyce ktoś wie może ??

 

edit: rozebrałem blok i zdziwiłem się bo u mnie każdy otwór z gwintem jest owinięty cienkim drucikiem pewnie by nie pękał

 

http://s23.postimg.org/eus8jveqz/20150101_174407.jpg

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

 

 

Czytałem ostatnio o płynach EK i niby nie przewodzą prądu

 

Z tego co ja wiem każdy płyn po jakimś czasie przewodzi prąd. Jedne po krótkim czasie drugie po dłuższym w zależności od firmy.

 

Bardzo dobry temat też jest mowa właśnie o płynach 8:12 - 8:20

 

 

Ja dla świętego spokoju też rozbieram pompę i w poniedziałek kupuję uszczelki.  

Link to post
Share on other sites

Blaszka ta przyklejona jest na całej powierzchni cienka warstwa kleju.....blok ten tez od strony tej blaszki ma przygotowane jakieś gwinty...ciekawe na co...

 

 

edit: blaszka odklejona wiec czas wyciągnąć pompę...blaszkę odklejamy tu gdzie wychodzi kabel i delikatnie do góry na około...udało się jej nie sfatygowac :)

 

http://s4.postimg.org/kt3ym0ahp/20150101_203319.jpg

 

EDIT2: pompa siedzi mega mocno...ani drgnie :/

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Blaszke odklejałeś nożem do tapet?

Jutro wezmę się za uszczelnianie mojego bloku:) Pompę da się w jakiś łatwy sposób wymontować?

Jeżeli pompa nie drgnie to ciekaw jestem dlaczego u mnie przecieka.

 

btw// Zastanawiałeś się może co zrobisz z drugim blokiem?

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

pompa oblana jest klejem bezbarwnym coś w stylu żywicy- nie do końca zasycha ...myślałem ,że to płyn a to klej o pompa ciasno, klej i oring na dole raczej ciec nie powinno moim zdanie z tych miejsc..

 

może polało się trochę ze złączek.

 

 

odklejałem szpikulcem delikatnie podważając tu gdzie kabel......drugi blok jak przyjdzie to może coś z nim wycuduje lub zostawię w zapasie :P

 

 

btw można pokusić się zalać pompę silikonem lub dopasować oring i dać od góry :)

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...