Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Czyli działa dobrze:-) jak się pasta wygrzeje to jescze kilka stopni spadnie, wiem bo sam używam mx-2a ona po tygodniu uzysukje swoje 100%. Jakiw wentyle masz na chłodnicy? I przy jakich obrotach?

 

Ja czekam na nowy blok, Tonny odpisał że w krótce wyślą do mnie.

 

dziś już 9C przewagi , komp chodził od wczoraj i chodzi cały czas ale w przyszłym tygodniu posmaruje Gelidem GC Extreme bo stg2 wydaje się być po wygrzaniu marginalnie gorszy od mx2. Tony niby mówił, że ta przesyłka , którą thcmaniac dostał miała iść do mnie i do mnie była adresowana ale myślę ,że coś ściemnia....thcmaniac jak dostałeś paczkę na etykiecie były twoje dane ??? bo zwala winę na DHL ale myślę, że to wina tych z Taiwanu...

 

 

co do zdjęć.....aż dziwne te pęknięcia....

 

thcmaniac a ty mierzyłeś suwmiarką ile masz do kondensatorów ??/ mam AAB Silen Jet Fan PWM n Fortisie dało spory spadek temp. względem oryginalnego wentyla fortisa......a na ciszy mi nie zależy pod obciążeniem.

 

Mam patent na przerobienie tritona w bezpieczny sposób :D odkręcić blok od rezerwuaru, w otworach bloku nagwintować plastik/wkleić króćce i rezerwuar dać osobno wężykami połączyć z blokiem jak w normalnym LC :P wtedy nie będzie pękać :D

 

CheshirePirat

 

Jakim cudem nie zauważyłeś tych pęknięć jak wcześniej miałeś tritona rozebrane co wrzucałeś zdjęcia stopy bloku ???

 

Ja powiem tak.....miałem cudaczenia itd już nawet czasami miałem dość ale żonka dodała mi sił :D stwierdziłem ,że nie chce już chłodzenia powietrzem, a że mam na czym czapkę nosić to będę "cudował" w razie awarii.

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Na przesyłce były moje dane włącznie z moim numerem telefonu, więc coś CI ściemnia. Gdyby były Twoje dane to przesyłka by do mnie nie dotarła. Jedynie zdziwiło mnie że na trackingu pisało miejsce doręczenie Katowice-Rzeszów.

 

Odnośnie past STG2 był u mnie gorszy o jakieś 3 stopnie od mx-2 pyzatym mx-2 tańsza i łatwiej się nakłada.

 

Zmierzyłem  ok 6,3mm +/- 0,1 w zależności który kondensator, czyli więcej niż u Ciebie.

 

U mnie na Chłodnicy będą 2 wentyle Spectre PRO PWM (wieją ładnie i są ciche do tego)

 

 

CheshirePirat u mnie były podobne pęknięcia wewnątrz bloku, ale od góry tak jak by powstały przy wkładaniu pompy i to właśnie z nich się lało.  U Ciebie na nabach (tych co mocuje się spód bloku) nie było tego drucika co chyba zapobiega ich pękaniu, czyli wynika, że chyba miałeś najwcześniejszą wersje Tritona.

 

Ja się dalej zastanawiam jak łatwym sposobem zamontować ten blok na GPU w sumie będe miał 3 sztuki więc pasuje coś z nich zorbić:)

Link to post
Share on other sites

 

 

Odnośnie past STG2 był u mnie gorszy o jakieś 3 stopnie od mx-2 pyzatym mx-2 tańsza i łatwiej się nakłada.

 

Zmierzyłem  ok 6,3mm +/- 0,1 w zależności który kondensator, czyli więcej niż u Ciebie.

 

 

Ja się dalej zastanawiam jak łatwym sposobem zamontować ten blok na GPU w sumie będe miał 3 sztuki więc pasuje coś z nich zorbić :)

 

też myślę, że ściemnia, stg u mnie wychodzi ,że góra 2C gorszy po wygrzaniu od mx-2, smarowanie złe nie jest w porównaniu do Liquid PRO ;) gdyby nie fakt, że ta pasta zespawała mi 2 razy procka z chłodzeniem i później trzeba było polerować i stopę chłodzenia i IHS to brałbym ją ale w związku z powyższym rezygnuję :P , co do kondensatorów są one wszystkie ładnie równo wiec raczej bez znaczenia powinno być ale dla ścisłości mierzyłem do środkowego....jest to dziwne bo dawałem plastikowe podkładki z zestawu......co do bloku.....przeczytaj co wcześniej napisałem :) odkręcasz spód, obkrajasz resztę poza miedziana podstawa bo jest to zbędne a do otworów gdzie wchodzą króćce można zobaczyć czy da radę nagwintować lub wkleić króćce i będziesz miał IN i OUT z bloku :)........swoją drogą blok tritona moim zdaniem dobrze zrobiony (finy wewnątrz)....widziałem inne bloki po 150 zł używki to w środku słabo to wygląda i słaba wydajność.....nie pamiętam ale jakiś blok alphacool....

 

 

u mnie siedzi na topie w gladiusie x60 i jest jeszcze troszkę miejsca :)

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

swoja drogą pomyślałem ,że skoro splanowałem blok to jest cieńszy, a że triton ma śruby montażowe z "oporem" to mogę mieć nieco mniejszy docisk zatem jutro delikatnie pod szlifuję tez plastikowe podkładki (mam 2 komplety identycznych) i zobaczę czy coś to dodatkowo dało...

Link to post
Share on other sites

Tak sobie myślałem u można kupić kawałek pleksy wyciąć z niej kwadrat ewentualnie ładnie od frezować zrobić fasolki,  ( pod montaż do Pcb). Tą plekse przymocować na tych otworach co mocuje się spód z blokiem ( nawet tymi samymi sróbami i dać u góry nakrętke) teraz pasuje znaleźć króćce, coś podobnego jak jest w bloku do montarzu węży i chłodzenie Gpu będzie załatwione.

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Tak sobie myślałem u można kupić kawałek pleksy wyciąć z niej kwadrat ewentualnie ładnie od frezować zrobić fasolki,  ( pod montaż do Pcb). Tą plekse przymocować na tych otworach co mocuje się spód z blokiem ( nawet tymi samymi sróbami i dać u góry nakrętke) teraz pasuje znaleźć króćce, coś podobnego jak jest w bloku do montarzu węży i chłodzenie Gpu będzie załatwione.

 

 

dokładnie, widziałem gdzieś na necie same ramki do montażu ;)

Link to post
Share on other sites

Mi też mają jutro wysłać bo jakieś opóźnienie mieli czy coś i też mają wysłac ekspresem, mam nadzieje że sobie nie mylą dalej mnie i Ciebie. Ja dostałem takie info "tomorrow you will get a second one being send by express... sorry for this...."

 

Juz wymyśliłem dokładnie jak zrobię blok na Gpu może jak jutro będe miał chwile w pracy to coś narysuje i może na weekend zlecę wycięcie, chyba że będzie mi się chciał to sam wytnę. Z Tritona wykorzystam tylko metalową część a pozostałą część zrobię z dwóch kawałków 5mm plexi.

Link to post
Share on other sites

mi napisał Man, man... the block seems to be somehow lost.... Taiwan is informed and you will get a second sent tomorrow by express... Just finished the phone call about this!

Sorry... mam nadzieje, że tym razem to ja dostane blok :P

Nie ma co, podstawy sa to trzeba wykorzystać Tritona :) masz łep i **uj to kombinuj :D

 

 

pochwal sie projektem jak coś.....ja tak patrzałem to pleksa powinna mieć ok 8-10mm by wykorzystac blok i zrobic cos na wzór ek supremacy :D

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

to umnie środek bloku będzie 5mm tak jak w oryginale i pokrywa może też 5mm albo 3mm wiec grubość całoście będzie 8-10mm + uszczelnienie.  Tam gdzie ja chce to wyciąć biora 5zł za metr cięcia ale tylko modele 2D wiec to będzie bardzo prosty blok, dwa kwadraty przy czym jeden pusty w środku :)

Link to post
Share on other sites

mnie dziwi jedno.....ze mam mniejszy odskok od fortisa niż ty i niż w testach triton wypada...podmienię bloki jak przyjdzie nowy z ciekawości a po wypłacie węże i inne duperele do obudowy muszę zakupić.....a nie myślałeś by zrobić blok pleksi od razu z montażem pod płytę ????

Link to post
Share on other sites

Tehermal Interface material.tak wiem......zasada ta sama gwoli ścisłości......i nie nie zgodzę się z tobą w tym temacie....bo za dużo może mieć tu innych rzeczy wpływ.......czytaj wada jaką miałem na początku a ja nie maszyna ;) np. poza tym temperatury mam podobne na fortisie jak na wszelkiego rodzaju testach więc ewidentnie Triton nie pokazuje jeszcze pełni możliwości i będę modził dalej :P

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Słuchaj na Fortisie masz inny niż standardowy wentylator (mówiłeś że jest kilka stopni chłodniej) ja mam stocka, na chłodnicy masz lepsze wentylatory od Ciebie i do tego Twój procek wydziela więcej niż mój stąd ta cała różnica.

 

 

I właśnie chce zrobić blok z pleksy z montarzem do PCB grafiki, ale po wycięciu to będzie i tak kwadrat bo nasza podstawa z Tritona jest duża 54x54 czyli tyle ile rozstaw otworów na GPU ( dobrze ze Trinton ma scięte narożniki)

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

styczeń/luty ale raczej luty..........thcmaniac właśnie nie wiedziałem jakie masz odniesienie co do fortisa bo jak zapodałem mu p&p z wentylatorów AAB to spadek był wyraźny ok 4-5C ze względów takowych, że te wentyle maja duży przepływ powietrza i chyba większy niż na twoich, nie wiem i nigdzie znaleźć nie mogę jakie jest ich ciśnienie statyczne ale chyba względem twoich raczej nie powinno być różnicy znaczącej.......teraz już wiem, że porównywałeś do stockowego fortisa......a ja do p&p :) co do bloku to fakt masz racje i tez bym tak to wymodził.......a ja już myślę nad modyfikacja bloku CPU :) chciałbym po prosty coś sprawdzić, a że będę mieć 2 bloki to czemu nie cudowac   :)

 

własnie dostałem info z nr paczki i 12 powinna być u mnie z nowym blokiem :)

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...