Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Ja patrząc na swoją pompę mam miejsce gdzie nie ma tej żywicy czy czegoś takiego. Jest to dokładnie pod otworem gdzie wychodzi kabel pompy i pewnie z stamtąd to u mnie cieknie. Teraz pytanie czym to uszczelnić/zalać by było ok.

 

Silikon chyba będzie zbyt gęsty.

Link to post
Share on other sites

ja dam silikon....mam taki w tubce z dozownikiem dość cienkim więc chyba dam radę.....można by zalać żywicą ale ta może nie trzymać i zaschnie a silikon ten co mam kleiłem na nieodtłuszczone połączenie i trzymał...gdyby nie te rowki oring byłby najlepszy ....

Link to post
Share on other sites

Orientujecie się jakie płyny można stosować do tej pompy? Bo jak pamiętam nie wszystkie płyny mogą dobrze działać na pompę? Myślę czy by nie kupić płynu od firmy Coollaboratory. Producent pisze że ważność płynu w układzie zamkniętym wynosi do 3 lat większość płynów wymienia się po roku.  

Link to post
Share on other sites

Do mnie dziś dotarła paczka z Tajwanu z nowym blokiem. Już go wymieniłem zalałem i odpowietrzyłem, niech pochodzi kilka godzin poza komputerem, a jak będzie wszystko ok to jutro go z rana zamontuje.

 

Póki co nic nie cieknie:) 

 

Tony dorzucił jeszcze dwa barwniki niebieskie do bloku.

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

a do mnie nic nie wysłali...chyba myśleli ze ja to ty.....o ile jesteś z Rzeszowa bo taki tracking number mi dali :/

 

dostałeś całość z pompką ???

 

edit ciężko było podejść z silikonem a w strzykawce z igłą nie dało rady....więc naniosłem i starałem się upchać ile się dało a teraz czekam aż wyschnie i sklejam blaszkę i składam by zobaczyć co moja ciężka praca dała :) w poniedziałek mają wysłać mi blok :P kurna coś mam PH :)

 

a tak wygląda po  obróbce :)

 

http://s30.postimg.org/9zhs4fmap/IMG_20150102_152922.jpg

 

http://s30.postimg.org/vxe8y81b5/IMG_20150102_153515.jpg

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci że wygląda fachowo po lappingu:) Jakim papierem wykończyłeś?

Pewnie teraz wszystko będzie dobrze:)

 

Tak jestem z Rzeszowa więc sobie pomylili. 

 

Ja kupiłem dziś najgrubszą igłę i spróbuje z moim starym blokiem może się uda.

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

miałem 400, 600, 1200, 2500........jak się przyjrzeć widać minimalnie ryski więc mogłem dłużej polerować ale nic dostane nowy blok w zapasie jak coś :)....właśnie odpowietrzyłem sobie go i chodzi testowo pod zasilaczem na 6v.....a i powiem Ci jedno...po napełnieniu też leciało mi tam gdzie kabel ale że pompa uszczelniona silikonem to wiem ,że nie ma siły by tam ciekło i teraz jest OK zatem ta blaszka słabo dolega i przy otwieraniu korka tam płyn musi się dostawać i wylatywać koło kabla :)

Link to post
Share on other sites

Kurde mi też leciało po napełnianiu, ale nigdzie nic nie rozlałem i dość dużo leciało wtedy.

 

W nowym bloku po napełnieniu nic nie lecie wszystko ok działa juz 4h. Jutro zamontuje zobaczymy jakie temperatury. Tylko narazie 1 went na chłodnicy bo drugi taki sam jeszcze nie dotarł. 

 

Tak sobie patrzyłem i pompę puszcze na ok 2k obrotów powinno wystarczyć i słychać ją tylko po przyłożeniu ucha.

 

 

Edit masz jakiś pomysł jak ten dodatkowy blok zastosować na GPU? pasowało by jakieś mocowanie wymyślić.

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Kurde mi też leciało po napełnianiu, ale nigdzie nic nie rozlałem i dość dużo leciało wtedy.

 

W nowym bloku po napełnieniu nic nie lecie wszystko ok działa juz 4h. Jutro zamontuje zobaczymy jakie temperatury. Tylko narazie 1 went na chłodnicy bo drugi taki sam jeszcze nie dotarł. 

 

Tak sobie patrzyłem i pompę puszcze na ok 2k obrotów powinno wystarczyć i słychać ją tylko po przyłożeniu ucha.

 

 

Edit masz jakiś pomysł jak ten dodatkowy blok zastosować na GPU? pasowało by jakieś mocowanie wymyślić.

 

 

No tez myślałem ,że nie rozlałem później specjalnie uroniłem krople to zniknęła i pojawiła się przy kablu......Na chwile obecna nad tym nie myślałem.....chłodzenie zamontowane i....niestety klapa dalej pół procka chwyta :/ zmieniłem plastikowe podkładki by bardziej docisnąć do procka i jest lepiej o 10C ale nadal gorzej o 2C od Fortisa 2.......jutro zdemontuje i założę się ,że dalej całego CPU nie dotyka.......najwidoczniej maszyna by musiała wyrównać tego garba

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Tu by się przydało porządne planowanie, jak nie masz nigdzie w okolicy ślusarza który by wyrównał Ci tą powierzchnie to szyba, papier ścierny ~300 i jazda

miałem na szybie i 400 papier ale ręka jednak się chwieje i garba zniwelowany ale nie na tyle mocno...w zasadzie to poprzeczna pręga na środku poprzecznie do śrub  :/

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Podłączyłem chłodzenie dziś, pompa podziałała minute i chyba padła....mam coraz bardziej dość tego chłodzenia.... 

 

Rozmontowałem chłodzenie ale pompa dalej stoi,  tylko ledy świecą, wysłałem maila do Tonego zobaczymy co odpiszą.

 

 

 

 

 

edit rozkęciłem stary blok, już wiem dlaczego cieknie... jest popękany w środku i to jest tego wina...

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Nie słychać jej, ciecz się nie obraca. Powietrza nie mogła mieć układ dobrze odpowietrzony i wczoraj działała kilka godzin. 

 

Co do fotek to nie mam jak teraz wrzucić bo próbuje to kleić silikonem. a te pęknięcia to wygląda jak rysy w środku bloku, zobaczyłem je dopiero po ściągnięciu górnej blaszki.

Link to post
Share on other sites

Pęknięcia wystąpiły pomiędzy pompą a blokiem jak i na górnej części bloku i stamtąd ciekło, więc to nie wina oringów i uszczelnienia tylko uszkodzonego (pęknięcia) bloku. 

 

Pisałem do Tonniego ale odpowiedzi nie dostałem pewnie przez to, że sobota. Obawiam się żeby nie pomyślał, że coś kręcę...bo drugi blok i drugi uszkodzony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...