Skocz do zawartości

Perełki z sewisów ogłoszeniowych - najcenniejsze, rzadkie, niedrogie retro


Recommended Posts

6 minut temu, BlackCoffe napisał:

Dzięki za pomoc :) Chciałam mu odpowiedzieć bo na tym forum to mu odpiszą, że to staroć do kosza nie interesując się czy sprawna czy nie. Fani retro mają przechlapane. 

Myślałem że może nie ma karty na agp, ale ta płyta ma d-sub. Coś chyba ściemnia :co:

Link to post
Share on other sites

@Krzysko

Jeszcze znajdziesz FX5200 w tym kolorze. Tutaj przykład, bo karta nietestowana https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-fx5200-agp8x-128mb-nietestowana

Płytę też można wziść ECSa i wyjdą jakieś grosze, bo zwykle za 30-40zł już coś kupisz.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/plyta-glowna-ecs-l7vta-rev-1-0

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, dulu1 napisał:

problem to masz na myśli że trudno dostępna?

 

W PL nie znalazłem, są na eBay'u z Ukrainy ale z wysyłką ponad 300 zł i to "goła" płyta - nawet maskownicy nie ma w zestawie.

 

https://www.ebay.pl/itm/283822668090?hash=item421526393a:g:mPIAAOSwyY9f~huV

Link to post
Share on other sites

@buszi mam filetowego ECS'a ale jest uszkodzony. Kiedyś o nim pisałem. Nie za bardzo mam czas, żeby usiąść z 2h i sprawdzić co w nim padło bo jak usiądę na 10 min przy kompie to zaraz mi coś do roboty innego wymyślają :/ Wczoraj miałem sprawdzić tą płytę z Dell'a i też nie miałem czasu...

Link to post
Share on other sites

W zeszłym roku pojawiła się 3 razy, w tym raz w grudniu. Ostatnio zeszła na licytacji za 60zł. Wyczekasz ją sobie spokojnie.

 

A jeżeli cię świerzbi bardzo, to przedstawie ci mój patent. Mi siadło za pierwszym razem, ty masz 3 podejścia (a jak sięgniesz do 2019 roku to nawet więcej).

 

- wyszukujesz oferty w archiwum gdzie płyta została sprzedana

- wchodzisz w "aktualne przedmioty sprzedającego" - w ten sposób masz namiary na sprzedawcę

- piszesz do sprzedawcy że prosisz o namiary na kupującego, bo poszukujesz tego co kiedyś sprzedał

- mając namiary do kupującego, piszesz że jesteś zainteresowany odkupieniem

 

Oczywiście jeżeli trafisz na kolekcjonera to ci nie sprzeda, natomiast jest duuuuża szansa że trafisz po prostu na kogoś kto miał chwilową zajawkę żeby się pobawić i chętnie ci odsprzeda. Sam tak kupiłem płytę za połowę ceny którą chciałem od razu zaoferować, także warto! 8-)

 

edit: i to jeszcze po wymianie kondensatorów, bo te które były w ofercie z archiwum były napuchnięte :rotfl:

Edytowane przez dulu1
Link to post
Share on other sites

Żółte chyba dwie ale nie potwierdzę na 100%.

 

Sprawdziłem, mam 4 Solteki. Nie mogłem zidentyfikować jednego na liście zakupowej, a fotki też nie zrobiłem więc zgadaka co to jest.

Aktualnie wiem, że mam takie:

- SL-75FRN2-L

- K8TPro ale nie potrafię określić który model

- SL-KT600-R

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites

A bo był temat o tych płytach pod 462, a dzisiaj ktoś kupił axp-m na którego się czaiłem od ponad miesiąca. Ogólnie nic z mobilnych na 1,45V się nie pojawia w normalnej cenie, na laptopy też patrze i co najwyżej pojawiają się modele z najsłabszymi t-bredami.

8 godzin temu, dulu1 napisał:

Wyczekasz ją sobie spokojnie.

@Krzysko Zapisz sobie w kajeciku 02.05.2021, 19:30 :rotfl:

 

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-soltek-75frn-l-stan-nieznany-10649147149

 

edit:

Niestety - ten sam sprzedawca sprzedaje "sprawną i sprawdzoną" A7v333, więc oszust...

Link to post
Share on other sites

Napisałem do niego, zasilacze jakieś no name ma wystawione na aukcjach, monitory też to śmiało może nawet tylko spróbować uruchomić bez klawiatury i myszki ale zapewne odpisze, że nie ma czasu. Zobaczę jak się aukcja potoczy, najwyżej utopię 60 zł jak nikt nie będzie licytował.

 

Edit: chyba jednak sobie daruje... 

 

Screenshot_20210425_220446.jpg

Edytowane przez Krzysko
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
51 minut temu, cooger napisał:

Szukasz Bartona? Mogę sprawdzić cache jakby co.

Jeżeli to do mnie pytanie (:co:), to tak. Wersji na 1,45V

 

Ciekawostka na dobranoc

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/plyta-glowna-abit-st6e-socket-pga-370-i8964318141.html

46 minut temu, buszi napisał:

Nie bać się, Soltekiem nie jestem zainteresowany. Czaję się na coś innego %-)

Jeżeli serio chcesz wydać na to tyle kasy to chociaż cyknij kilka fotek zanim wrzucisz do pudła i zapomnisz 8-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...