Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Czy tylko ja mam problem z 390/hawaii tzn gdy wejdę na stronę Demotywatory lub inną to karta wchodzi na tryb 3D chodzi na maksymalnych obrotach poczym zawiesza system, wystepuje to bardzo rzadko ale jednak. Jedynak jak tak się dzieje na danej stronie www i wyjdę z niej karta przestaje pracować wraca do spoczynku wentylatory cichną, wejdę znowu na tą stronę karta znowu pracuje w stresie, natomiast następnego dnia jest ok czy na Demotywatorach czy innych stronach wwww.

Taki sam problem miałem na 290X również jak wymienili mi na nową 290X problem występował.

Sterowniki bez znaczenia testowane na kazdych az po 15.7

Napewno to nie wina zadnych innych podzespołów poneważ 970 oraz 7970 śmigają aż miło.

 

Co może być nie tak? rdzeń hawaii ma jakieś problemy z wystwietlaniem jakiegoś kodu www? cokolwiek? czy ktoś z Was ma taki sam problem?

 

 

JEŚLI KTOŚ MA Z WAS KARTY TYPU 290/290X 390/390X NIECH ODPALI DOWOLNY FILM NA YT I W TLE WŁĄCZY PROGRAM MSI AFTERBURNER. MI ZAWSZE ZAWIESZA W TEJ CHWILI, ZAWSZE. :/

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w przeglądarce (akceleracja sprzętowa w Chrome)? Ja, gdy miałem włączoną jeszcze na HD 7790 to na yt po wybudzeniu kompa miałem bluescreeny. Jak to wyłączyłem, problem zniknął. Spróbuj, może pomoże.

Edytowane przez AdiPL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Próbowałeś wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w przeglądarce (akceleracja sprzętowa w Chrome)? Ja, gdy miałem włączoną jeszcze na HD 7790 to na yt po wybudzeniu kompa miałem bluescreeny. Jak to wyłączyłem, problem zniknął. Spróbuj, może pomoże.

 

Dzięki wielkie kolego problem z zawieszaniem filmów na yt po dopaleniu msi ab znikł, zobaczymy czy tez pomogło z stronami www. Tymczasem plusik!

Link to post
Share on other sites
Wolnyfull jakim programem podkręcałes karte i jakie napięcia dałeś bo widzę że ładne zegary wyciągnołeś.

 

Kręciłem Msi afterburner. napięcie 1344mv, poprostu suwaki na maksa w prawo i zaczełem od 1100mhz i pozniej coraz większe wartosci 1110mhz, 1115mhz aż straciła stabilność. Aczkolwiek po 'niezalecanym' kręceniu dochodzę prawie do 1200mhz ale to juz jest sztuka dla sztuki wysokie napięcie, temperatury i wtedy tylko woda;)

 

Pamięci rónież wyzej bym dał radę ale niby na 1625mhz to najlepsze timingi dla rdzenia tego jak jest to niewiem.

Edytowane przez Wolnyfull
Link to post
Share on other sites

W III kwartale czyli już po premierze R9 390/390X/ Fury/ Fury X AMD znowu zaliczyło olbrzymi spadek sprzedaży swoich produktów i zanotowali sprzedaż na poziomie ~18% gdzie konkurencja przejęła ~82% rynku. W dalszym ciągu tendencja jest spadkowa i jeżeli nie ruszą du... to wszyscy wiedzą co się stanie.

Kiedyś AMD walczyło ceną i produkt o podobnej wydajności do konkurencji można było kupić znacznie taniej a dzisiaj? Walą takie same ceny w sytuacji gdy stoją pod ścianą.

650$ za NANO to śmiech na sali. Taka cena oznacza tylko jeszcze gorszą sprzedaż ich produktów. Obecna polityka cenowa ich produktów doprowadzi, że do końca roku nvidia przejmie ~85% rynku. W tym roku już mają po zamiatane i jeśli w przyszłym roku ich produkty okażą się słabsze to ...... :/ Życzę im jak najlepiej bo jeśli padną to mój portfel również padnie :/

Link to post
Share on other sites

Tak się czasem zastanawiam, czy to nie jest jakiś wewnętrzny sabotaż tej firmy, bo nikt o zdrowych zmysłach nie podejmowałby tak głupich decyzji...

Chciałbym, żeby dx12 okazał się "game changer'em" ale na razie wygląda to tak, że do czasu gdy zaczną wychodzić gry na dx12 które mogłyby zachęcić kupców do amd to te przedsiębiorstwo już upadnie :(

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Tutaj macie racje, choć same R9 390/380 nie odstają aż tak bardzo - cena mogła by być niższa a na pewno więcej ludzi kupiłoby od nich karty.
Cena za nano moim zdaniem dość komicznie wysoka :D

Jeszcze jedno, wiecie może czy wyjdzie jakieś chłodzenie wodne na podstawkę R9 3xxx z chłodzeniem wodnym pamięci? Czy tak jak to było w poprzednich, tylko GPU a reszta w radiatorach? Za bardzo nie siedzę w tym temacie. Szukałem czegoś od EK ale tylko na GPU były..

Link to post
Share on other sites

 

W III kwartale czyli już po premierze R9 390/390X/ Fury/ Fury X AMD znowu zaliczyło olbrzymi spadek sprzedaży swoich produktów i zanotowali sprzedaż na poziomie ~18% gdzie konkurencja przejęła ~82% rynku. W dalszym ciągu tendencja jest spadkowa i jeżeli nie ruszą du... to wszyscy wiedzą co się stanie.Kiedyś AMD walczyło ceną i produkt o podobnej wydajności do konkurencji można było kupić znacznie taniej a dzisiaj? Walą takie same ceny w sytuacji gdy stoją pod ścianą.650$ za NANO to śmiech na sali. Taka cena oznacza tylko jeszcze gorszą sprzedaż ich produktów. Obecna polityka cenowa ich produktów doprowadzi, że do końca roku nvidia przejmie ~85% rynku. W tym roku już mają po zamiatane i jeśli w przyszłym roku ich produkty okażą się słabsze to ...... :/ Życzę im jak najlepiej bo jeśli padną to mój portfel również padnie :/.
Fajnie nagioles fakty. Seria R300 wyszla praktycznie na koniec 2q wiec nie jest mozliwe w 15dni odzyskanie rynku. Oceniać wpływ serii 300 i fury na rynek bedzie mozna ocenić dopiero po 3q.Jak ja kocham takich trolli co nie potrafią logicznue myśleć.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

B.r.nie czytaj uważnie - wyraźnie napisałem III kwartał. , który liczony jest o lipca do końca września. Na dzień dzisiejszy w III kwartale AMD ma sprzedaż na poziomie ~18% a NV na poziomie 82%. Sprzedaż z każdym miesiącem maleje i tak jak napisałem wcześniej jeżeli AMD nie zmieni swojej polityki cenowej do końca roku straci kolejne 2% rynku.

 

Gdyby ceny za karty czerwonych wyglądały tak jak poniżej to AMD mogło by powoli odzyskiwać straty.

R9 390 - 1100zł

R9 390X - 1500zł

Fury - 1900zł

FuryX - 2400zł

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

@ up

Ile już masz lat że masz problemy z odróżnianiem dat, czyli według ciebie jest już październik ? Co prawda karty z wyższego segmentu licho się trzymają a Maxwell nieźle sobie radzi w tym przedziale ale trzeba brać namiar na to że wiele osób czekało z zakupem na premierę r9 300 i w reszcie segmentów mają stosowną cenę więc się jeszcze okażę. 

Link to post
Share on other sites

DjXbeat (qrfa masz ksywke jak wodzirej z wiejskiej potancowki) na dzień dzisejszy nie wiadomo jak ksztaltuje się rynek a ty "kątonie" podajesz dane z 30czerwca. Zmień ksywke na Wróż Maciej.

 

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...