Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Gość Niuniek7

Na razie nic  bo nie wiem czy to prawdziwa jest tabela i nie wiem jak skalowanie tongi .

Temat traktuje jako na luzie.

Jak bedzie w 20nm a skalowanie nawet kiepskie to gm204 nie ma szans za duzo tego ale szatkus gadał z jakims wazniakiem i mówi ze bedzie 28 a to o 40 % tranzystorów mniej i ta tabela nie bedzie prawdziwa

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

Jak bedzie w 20nm a skalowanie nawet kiepskie to gm204 nie ma szans za duzo tego ale szatkus gadał z jakims wazniakiem i mówi ze bedzie 28 a to o 40 % tranzystorów mniej i ta tabela nie bedzie prawdziwa

Nie z ważniakiem tylko kolesiem z pierwszej ligii fanbojów, dlatego dostaje czasem jakieś fanty i informacje o nadchodzących rzeczach (oczywiście ma podpisane NDA, więc nie może wszystkiego mówić). Zresztą znajdziesz w necie pełno artykułów dlaczego 20nm nie nadaje się do niczego innego niż małych SoCów. To że Nvidia pomija 20nm potraktuj jako dodatkowe potwierdzenie.

 

Co do tabelki to była sklecona przez ludków z WCCF, więc naturalnie jest masa błędów.

 

To co pokazuje SiS jest na 90% prawdą czyli AMD ma układ 4096 z pamięcią HBM. Co nie jest potwierdzone to czy to jest Fiji (chociaż nazwa kodowa wiele tu nie zmienia), czy to R9 390X i czy to jest pełny układ, a nie kastrat (kiedyś gdzieś coś było o 4224 jednostkach).

 

Druga sprawa, ta informacja jest spójna ze slajdem, który kiedyś wyciekł wskazującym, że AMD wyprodukowało dwa układy w procesie 28HPM (wcześniej używali HP czy czegoś takiego). Jeden był podpisany jako ">300mm^2", który później okazał się Tongą. Ciężko powiedzieć ile to przejście na HPM pomogło, ale napięcie 285 w idlu wskazuje, że faktycznie został wyprodukowany w HPM. Drugi układ to ">500mm^2" i nie trzeba wiele liczyć, żeby zauważyć, że 4096 jednostek wymaga dużego układu. Koszt produkcji na pewno nie będzie niski, ceny HBM też są wyższe niż GDDR5.

 

Jeśli chodzi o przepustowość to nie wiem skąd wzięli tę liczbę, ale oficjalne materiały informują, że 4 stacki 4Hi HBM przy taktowaniu 1GHz mają przepustowość 512GB/s. Z tego możecie sobie policzyć różne warianty.

 

A jeśli chodzi o zegary to nie można się sugerować tym co podaje SiS, bo równie dobrze gość, który przeprowadzał testy mógł podkręcić/skręcić układ, żeby zbadać różne warianty. Chociaż zegar 1GHz brzmi całkiem realistycznie patrząc na poprzednie Radeony.

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

2700 to sporo chyba za duzo ale jakiś czas temu mówiłem ze nie kupie karty gr wartej wiecej niz 700zł  .

Pozniej kupiłem hd7970 za 1000zł a ostatnio gtx 970 za 1500 .Wiec nigdy nie mów nigdy . Fakt faktem nie ma gier to zniecheca

Link to post
Share on other sites

Zebrałem więcej danych i nawet przy najbardziej pesymistycznych założeniach ten chip nie będzie konkurował z GTX 980. Będzie albo trochę słabszy albo trochę mocniejszy od 980Ti (czy tam Titana II, jakkolwiek to nazwą). Tak powiedzmy +-10%.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli AMD pojechało z nowym układem? Skoro to jest wariant pesymistyczny to ciekawe jak wygląda optymistyczny;) ?

Optymistyczny jest taki, że wprowadzą GCN 2.0 (bo coś takiego jest tylko nie wiem kiedy). W sumie to nie jestem pewien czy da się zmienić szyny bez zmiany całej architektury.

Link to post
Share on other sites

Zależy jak patrzysz :D

 

GDDR5 jest oparty na DDR3, więc mogli to jakoś wykminić. W każdym razie widać, że niektóre chipy są w stanie obsługiwać oba typy pamięci, ale na dieshotach nie wygląda jakby miały podwójne kontrolery pamięci tak jak to było w Denebie i Kaveri.


I Fudzilla dzisiaj ni z gruchy, ni z pietruchy ogłosiła, że AMD planuje wydać odświeżone Hawaje przed premierą 390X. WTF?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...