Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

No po tondze widac jaka ;)

 

Tonga nie pokazuje wszystkiego. We współczesnych układach graficznych (właściwie nie tylko graficznych, ale w normalne procesory zwykle nie przetwarzają tak wiele danych jednocześnie) część czasu jednostki obliczeniowe spędzają w stanie bezczynności oczekując na dane. Zastosowanie HBM na pewno podniesie wydajność, tylko na ten moment ciężko powiedzieć o ile. Z danych które mam na ten moment mogę powiedzieć, że 390X może w najgorszym wypadku powinien wylądować trochę powyżej GTX 980, a w najlepszym pokonać nawet GM200. Za duży rozrzut, żeby powiedzieć coś na pewno.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

No po tondze widac jaka ;)

 

A co masz z Tongi? Wyszedł tylko R9 285 i na tym koniec, więc ciężko jakieś wnioski wyciagać. Póki co, to jesteśmy zawieszeni w próżni. Ja jestem pewny jednego, że nowa seria od czerwonych na pewno nie dorówna maxwellowi pod względem efektywności energetycznej.

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

A " mam" to ze nie potrzebuje tyle bandwith co starszy braciak wiec i ta wieksza przepustowość  HMB nie pomoże  . Jesli to bedzie w 20nm to maxwella sklepie a tak to nie ma co marzyc . Raczej bedzie podobne

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

Ta  teoria sie nie zgadza co co cpu .

Jak by mogli to by wydali taką grafe ze nvidia by padła ( najwyżej prezesy pójda do spowiedzi ze pozbawili pracy )  a jak nie bedą mogli to wydadzą słabszą . Tyle


Metro LL ustawienia max- 55 klatek przy pamieciach taktowanych 7000Mhz i 58 klatek  taktowanych 8400 . Jak widac wielka przepustowosc u maxwella nie jest potrzebna

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

A " mam" to ze nie potrzebuje tyle bandwith co starszy braciak wiec i ta wieksza przepustowość  HMB nie pomoże  . Jesli to bedzie w 20nm to maxwella sklepie a tak to nie ma co marzyc . Raczej bedzie podobne

To że 285 dorównało 280 mimo węższej szyny nie oznacza, że większy transfer by nie pomógł..

 

Znalazłem jeden test, który badał to zagadnienie. Co prawda sprzed kilku lat, ale pokazuje że przepustowość pamięci ma duże znaczenie. Oto konkluzja:

 

 

 

All together, the 78% higher memory bandwidth raises the performance by 30%.

 

A HBM ma jakoś dwa razy większą przepustowość niż GDDR5. I współczesne GPU mają dużo więcej zasobów obliczeniowych do wykarmienia niż użyte w tamtym teście.

Ta  teoria sie nie zgadza co co cpu .

 

Z CPU to zupełnie inna historia. Bulldozer nie spełnił założeń AMD, przez drobny błąd w symulacjach. A zły design mści się przez wiele lat (jak widać).

Jak spojrzysz na rozwój ich małych rdzeni przez ostatnie kilka lat to zauważysz, że tam nie mają problemu z wydawaniem konkurencyjnych układów.

 

 

Metro LL ustawienia max- 55 klatek przy pamieciach taktowanych 7000Mhz i 58 klatek  taktowanych 8400 . Jak widac wielka przepustowosc u maxwella nie jest potrzebna

 

Tyle że Maxwell efektywniej zarządza transferem danych niż GCN, więc to porównanie niewiele mówi. Nvidia rozwiązała to po swojemu, AMD robi to po swojemu. Pamiętaj też że Nvidia planowała wprowadzić nowe pamięci w 2016 roku i z tą myślą pewnie był projektowany Maxwell.

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

Tak sie ludziska podniecają geforcami ze lepsze stery a jak na razie to wiecej błedów wyswietlanych jest na geforce niz na radeonie. fakt faktem gry są ze współpracy z nvidią pisane i są przypadki ze nie trzeba wgrywac patchów i działa odrazu np metro ll


Amd sie chwali czesto jakimiś gflopami w radonach ze jest ich duzo .

Jest jakis program co to sprawdza i przelicza na cyfry? bo bym sprawdził sobie gtx 970

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

O ile pamiętam to pojedyńcza jednostka obliczeniowa w Radkach potrafi w ciągu jednego cyklu wykonać FMA (mnożenie i dzielenie jednocześnie), co się liczy jak 2 FLOPy. Więc mnożą po prostu liczbę jednostek i taktowanie razy 2 i im wychodzi.

 

Taka wartość jest osiągalna tylko jeśli:

- Zasypujesz GPU działaniami w postaci a*b+c (oczywiście tylko na liczbach zmiennoprzecinkowych o pojedyńczej precyzji)

- Żadna jednostka ani przez moment nie musi czekać na dane

 

Czyli nigdy, to jest czysta teoria :>

Liczy się tak samo jak dla Radeonów jeśli Cię to interesuje :)

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...