Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Nie rozumiem.

Karta ma wydajność 390/X, biorąc przy tym ledwie 110W, można nawet nieźle referenta podkręcić jak pokazują dosyć wiarygodne portale.

A tutaj wszyscy sugerują się FATALNYM niby testem czasopisma o grach.

Chore.

Wszystkie wiarygodne wpisy pokazywały niezły potencjał OC oraz wydajność oscylującą wokół stockowej 980.

Dopiero szczegółowe testy jutro pokażą ile ta karta jest warta, i jak te wszystkie przecieki przełożą się na wydajność w grach.

Nie róbcie wiochy jak na PCLab gdzie najgłośniej krzyczą posiadacze GTX 970 którzy i tak tej karty by nie kupili !

A może oni właśnie myśleli że tanio zmienią swojego kastrata na 980Ti, a nic tak nie boli jak zawiedziona nadzieja ;)

Trochę klasy, i cierpliwości  ;)

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Nie wytłumaczysz stary, niektórzy tutaj mają klapki na oczach.

 

Niestety, nie udało się, ale wyniki i tak są całkiem niezłe: częstotliwość bazową udało się zwiększyć do 1302 MHz, a faktyczne taktowanie w grach sięgało mniej więcej 1475 MHz. Pamięć pozwoliła się przetaktować o 125 MHz, do 1887 MHz.

- Co do możliwości OC tej karty, nawiązują do testu tego modelu na pclab.pl.

 

W teście widzę te 970tkę po OC, a nie na stocku z 1.3GHz. Ale jak widać, niektórzy mają klapki na oczach ;). Niektórzy tutaj chyba mają problemy ze wzrokiem, w tym Pan Funkie, który twierdzi, że to karta z zerowym potencjałem OC, eh. Eksperci. ;)

Edytowane przez Crout
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W teście widzę te 970tkę po OC, a nie na stocku z 1.3GHz

Uwierz ze ten model gtx 970 (amp omega) to 1,3ghz ma po OC a nie boost. Poza tym boost to nie stock.

 

 

The cards being compared include an overclocked Radeon R9 380X and a ZOTAC GeForce GTX 970 OC (1.3 GHz). The GeForce GTX 970 has still a lot of headroom left for overclock while the Radeon RX 480 is said to cause lots of artifacts with a mere 5% overclock.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

I wy to wszystko wiecie to na podstawie zdjęć które każdy widział i artykułów, które ktoś wyskubał również na ich podstawie ? No to faktycznie, bardzo rzetelne macie te informacje.

A może ta 970ka miała 1300 ustawione w afterburnerze a i tak boostowała do ~1500?

 

Nikt z was jeszcze nie zauważył, że ani 380x ani  970 nie osiągają tak mało pkt w "firestrike extreme" ? Natomiast w firestrike ultra na stocku taki 970 ma ~2600pkt a 380x ~2200pkt (gdzie tam oc) ?

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obecnie pracuję na hd 7770. Myślałem o zakupie gtx 960 (wiem r9 380, podobno wydajniejszy) dawno nie miałem karty od zielonych, ostatnio gt 6660. Jednak trzeźwo myśląc za niewielką dopłata kupię kartę o wydajności GTX 970 lub okaże się jutro nawet GTX 970 OC. Według mnie jest to dobry układ. Mam tylko nadzieję że ceny wersji niereferencyjnych będą akceptowalne czyli do 1200 zł. Pisanie że lepiej opłaca się kupić GTX 970 bo jest sporo tańszy jest trochę dziwne. Dlaczego mam kupić kartę która jest z poprzedniej generacji, raczej w DirectX 12 większy pazur pokaże RX 480. Obniżka gtx 970 z niczego się nie wzięła.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...