Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Ok, Valley Benchmark lepiej niz w grach. MSI R9 390 @1100Mhz max 69 stopni. Wentylatory w obudowie na najnizszych obrotach jakie sie da ustawic w mojej obudowie z wbudowanego kontrolera. Obroty chlodzenia karty stokowe. Temperatura w pokoju 22.1 stopnia, dokladnie.

 

 

Masz kartę MSI? 

 

Jeśli masz nową to temp będzie OK, lecz czekaj aż pasta straci właściwości np. po pół roku użytkowania, wtedy temp. ostro w górę pójdą.

 

Moja temp. nie jest w grach tylko w Valley po 20min wygrzewania, i ze skręconymi obrotami -1700rpm dodatkowo 1120 na GPU co znacznie zwiększa temp. oryginalna krzywa zaczynałaby wbijać ponad 1850rpm a dla mnie byłoby głośno.

 

Valley ustaw na ExtremeHD tak jak u mnie.

 

W pokoju mam 25st.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli masz nową to temp będzie OK, lecz czekaj aż pasta straci właściwości np. po pół roku użytkowania, wtedy temp. ostro w górę pójdą.

 

Mialem GTX 760 i R9 290 (GTX 980ti ale to referent ) z kart MSI z ich autorskim chlodzeniem. Dluzej niz pol roku i  nic takiego nie mialo miejsca. Temperatury byly zawsze na tym samym poziomie. 

Link to post
Share on other sites

@up, bo w msi to trochę loteria. Widziałem testy i opinie (R9-390 Gaming), że wszystko było ok. Kolega kupił i było gorąco i głośno, więc wymieniliśmy pastę. Różnica również była olbrzymia i "słyszalna natychmiast".

Przed wymianą było

Temperatura rdzenia: 79 °C

Prędkość wentylatorów: 79% - 2219 obr/min

po wymianie na gelid gc extreme (niemal identyczne warunki testowe, mogła się minimalnie różnić temperatura otoczenia)

Temperatura rdzenia: 71 °C

Prędkość wentylatorów: 48% - 1687 obr/min

Link to post
Share on other sites

 

 

Więc wszystko zależy od pasty.

 

Pasta nie ma tu nic do rzeczy, ale juz poszlo na forum ze MSI ma zla paste. Juz jest temat o wymianie pasty.

 

 

 

@up, bo w msi to trochę loteria. Widziałem testy i opinie (R9-390 Gaming), że wszystko było ok. Kolega kupił i było gorąco i głośno, więc wymieniliśmy pastę.
 

 

Zadna loteria, pasta jest taka sama na tych dobrych i zlych sztukach. I nie jest nakladana recznie tylko natrysnieta tak jak np. nowych chlodzeniach Corsaira. Wszystkie firmy teraz tak robia. Jedynie co moze byc problemem to docisk chlodzenia. Przy wymianie pasty przy okazji montujemy chlodzenie drugi raz i tu sie problem z dociskiem  rozwiazuje. 

Chlodzenie moze sie poluzowac w transporcie, szczegolnie taki kloc jaki siedzi na wszystkich R9 390/x. 

Nigdy nie mialem potrzeby wymieniac pasty na ~2 letnich kartach. I nawet jak mialem jakiegos staruszka jak GTX 275 , GTX 295 ,GTX 650ti po profilaktycznej wymianie pasty nie bylo takich roznic jak wy notujecie. Nie pamietam zeby byla jakas znaczaca roznica poza lepszym samopoczuciem.

Jakosc pasty tez nie sadze ze jest cos nie tak. Co do GPU nie mam pewnosci, ale pasta na AIO Corsaira jest 100% ok. Tez natrysnieta na blok. Czytalem kilka recenzji ze nawet po ponownej aplikacji swojej pasty temperatury nawet skoczyly . 

Wiec moze faktycznie wymiana pasty pomaga bo rozwiazuje problem z dociskiem chlodzenia. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ty mi tu nie gadaj że to jest dobra pasta:

 

Swietna fotka. Powaznie. Pokazuje jak chlodzenie na twojej karcie bylo nie rowno docisniete. Widac z jednej strony stopa chlodzenia i samo gpu prawie bez pasty.

I nie powiem ze to zla pasta bo mi na takiej samej karcie z ta sama pasta temperatury nie przekraczaja 72 stopni.  

Link to post
Share on other sites

Gdzieś wcześniej:

W takim razie M$ nie lubi AMD

 

Nie wiem czy autor tego postu zauważył, ale karta która ma 4GB VRAM może jednak mieć mniejszy framerate od karty z 6GB VRAM która w dodatku fizycznie jest mocniejsza. Oczywiście mowa o różnicy w 4k na "Highest" teksturach.

Link to post
Share on other sites

Testował ktoś nowe drivery? Jest poprawa w nowym TR?

Testowałem.

Na R9 290X żadnych zmian i wydajność w dalszym ciągu słaba.

Stało się.

Nowy Hitman w trybie DX12 rozkłada na łopatki karty NV!

 

R9 390 bije na głowę GTX980 a R9 390X przegania referencyjnego GTX980Ti!

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Czy Vulkan też coś da??? Wiadomo DX12 jest tylko na Win10 ,a nie chcę tego systemu instalować.

Na pewno wydajność w API Vulkan będzie znacznie większa niż obecnie w DX11 dodatkowo tak samo jak w DX12 będą znacznie mniejsze wymagania względem procesora. W tym roku ukaże się kilka dużych gier z obsługą Vulkan'a i DX12 więc będzie można porównać, które API sprawuje się lepiej. Osobiście czekam na Battlefield 5, który według ostatnich zapowiedzi będzie tylko na DX12 i Vulkan więc suma sumarum posiadacze starszych systemów będą skazani na Vulkana ;)

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wykonałem benchmark w Rise of the Tomb Raider po patchu z DX12 i najnowsze stery NV na 980 Ti.

DX11:
Szczyt gór 87.40 FPS (min: 44.63, max 155.59)
Syria 61.95 FPS (min: 37.65, max 87.84)

Geotermiczna dolina 63.16 FPS (min 40.44, max 79.65)

Wynik ogólny 71.36 FPS

 

DX12

Szczyt gór 58.43 FPS (min: 41.76, max 69.57)
Syria 59.83 FPS (min: 48.77, max 67.92)

Geotermiczna dolina 59.31 FPS (min 46.91, max 71.44)

Wynik ogólny 59.15 FPS

 

Co ciekawe minimalny FPS zazwyczaj lepszy na DX12, maksymalny zaś na DX11 ;)

 

Niestety w DX12 nie działa mi MSI:AB ani Fraps. 

Edytowane przez solaris557
Link to post
Share on other sites

Wykonałem benchmark w Rise of the Tomb Raider po patchu z DX12 i najnowsze stery NV na 980 Ti.

Masz dość dziwne wyniki szczególnie w pierwszym teście: szczyt gór.

U mnie na GTX980@ 1500/2000Mhz wychodzi 101.8 kl/s vs 103.21 kl/s dla DX12.

Tekstury Wysokie a reszta maxx + SMAA

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

@UP

To zagranie ze strony NV było poniżej pasa!

Jeżeli chodzi o HBAO+ to jestem zdania, że to jest jedyny sensowny efekt z GameWorks, który warto włączyć i nie powoduje dużych spadków wydajności zarówno na NV jak i AMD. Reszta bzdetów może dla mnie nie istnieć w tym słynne miękkie cienie PCSS, które powodują olbrzymi spadek wydajności a ch.. dają. W FC4 na 980 1500/2000Mhz wydajność po włączeniu PCSS spada z 85kl/s do 51kl/s :roll:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@UP

To zagranie ze strony NV było poniżej pasa!

Jeżeli chodzi o HBAO+ to jestem zdania, że to jest jedyny sensowny efekt z GameWorks, który warto włączyć i nie powoduje dużych spadków wydajności zarówno na NV jak i AMD. Reszta bzdetów może dla mnie nie istnieć w tym słynne miękkie cienie PCSS, które powodują olbrzymi spadek wydajności a ch.. dają. W FC4 na 980 1500/2000Mhz wydajność po włączeniu PCSS spada z 85kl/s do 51kl/s :roll:

A co się dzieje po włączeniu PCSS Ultra w AC Syndicate :D Potem gry są hejtowane za słabą optymalizacje a prawda jest taka że bez game(not)works chodzą bardzo fajnie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...