Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Nie jeżeli rzeczywiście będzie lepiej. Obecnie, jedyne czym AMD walczy, to ceną. Przypomina to walkę niedźwiedzia, z tygrysem. Finezja, kontra tępa siła. Teraz jednak wiele wskazuje, że to AMD wysunie się na prowadzenie (14nm vs 16mm).

Link to post
Share on other sites

Nie jeżeli rzeczywiście będzie lepiej. Obecnie, jedyne czym AMD walczy, to ceną. Przypomina to walkę niedźwiedzia, z tygrysem. Finezja, kontra tępa siła. Teraz jednak wiele wskazuje, że to AMD wysunie się na prowadzenie (14nm vs 16mm).

Wbrew numerkom one się tak bardzo nie różnią.

Link to post
Share on other sites

W sumie obecnie plusem wydaje się być dla AMD jest Freesync co prawda G-sync jest nieco wydajniejszy ale za to monitory z FS są dostępniejsze i  dużo tańsze od tych z modułem NVIDI sam się zastanawiam na tym rozwiązaniem przy obecnej optymalizacji ,czy ktoś miał osobiście z tym do czynienia.

Link to post
Share on other sites

Nie jeżeli rzeczywiście będzie lepiej. Obecnie, jedyne czym AMD walczy, to ceną. Przypomina to walkę niedźwiedzia, z tygrysem. Finezja, kontra tępa siła. Teraz jednak wiele wskazuje, że to AMD wysunie się na prowadzenie (14nm vs 16mm).

Zauważ tylko, że  segmenty ok.1000zł, i ok. 1500zł, są raczej tymi w których radeony wydają się być trochę lepszym wyborem, a mimo to sprzedaż jest zdecydowanie po stronie nV.

Link to post
Share on other sites

Ludzie co myslicie o tym benchmarku? *szansa dla amd*

Będąc całkowicie obiektywny.

Od dawna było wiadomo, że soft i optymalizacja blokuje dość mocno wydajność Radeonów co można było zobaczyć już w teście API Overhead po ilości DrawCalls jakie generują podobne wydajnościowo karty. W DX11 wielokrotnie sterowniki AMD dawały o sobie znać i powodowały znaczny spadek wydajności/

Jeżeli chodzi o Ashes of The Singularity to pewnie nie wiele osób o tym wie ale jest to gra tworzona w "partnerstwie" z AMD i w zeszłym roku w marketingowych spotach AMD była reklamowana. Trzeba dodać, że producenci współpracują zarówno z AMD jak i NV więc tutaj nie ma jakiegoś blokowania NV przed wprowadzaniem optymalizacji.

Osobiście uważam, że benchmark AoTS jest  pokazem możliwości sprzętu AMD ale na tego typu wzrost wydajności w grach bym nie liczył ze względu na:

-To jest RTS i ilość jednostek generowanych na ekranie wpływa na wydajność, w grach AAA takiego obciążenia nie będzie

-Gry w dalszym ciągu będą optymalizowane pod NV ze względu na 80% rynku

-Gameworks

 

Z całkowitym osądem trzeba się wstrzymać do momentu pojawienia się kilku,kilkunastu gier z DX12 i AC

Słyszałem że Hitman ma wspierać w pełni DX12 więc może dany tytuł coś pokarze więcej

Hitman będzie miał doklejoną obsługę DX12 i AC bo tworzony był z myślą o DX11.

Już w DX11 Radeony działają bardzo dobrze ;)

Link to post
Share on other sites

Czyli jakby ktoś musiał teraz od razu kupić grafę to raczej r9 390? *patrzę w przyszłosć*.

W obecnej chwili zakup jakiejkolwiek karty powyżej 1000zl jest nie zbyt udaną inwestycją ponieważ lada moment wejdzie nowa generacja kart graficznych.

Link to post
Share on other sites
W obecnej chwili zakup jakiejkolwiek karty powyżej 1000zl jest nie zbyt udaną inwestycją ponieważ lada moment wejdzie nowa generacja kart graficznych.

 

No ja sprzedalem GTX 980Ti i tak sobie pomyslalem ze poczekam bo to wlasnie "lada moment". Wsadzilem moja zapasowa EVGA GTX 650ti odpalilem BF4 w srednich ustawieniach... :o  , zamknalem gre i zamowilem R9 390 MSI. 8-) Nie doczekal bym sie i ze swojego doswiadczenia powiem ze glupota to jest kupowanie nowych kart zaraz po premierze. Miesiac lub dwa pozniej jest przynajmniej 10% taniej . I czekamy na karty AMD to jeszcze dodatkowy miesiac na dzialajace sterowniki do tych nowosci. Czyli zakup ok. listopada.  :D   

 

 

A mi jak tak Akcje będą siadać jak w ostatnich dniach to sobie prezent zrobię i w Crossfire zrobię z dwóch 490

 

Ja wezme R9 490x2 referenta z AIO chlodzeniem. Zawsze mialem slabosc do dwurdzeniowych kart. :D  

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

zamknalem gre i zamowilem R9 390 MSI. 8-)

Na Twoim miejscu celował bym w 290 za ~900zł. Wydajność po oc ta sama a 600zł w kieszeni ;)

Po co wywalać 1500zł na kartę, która jest tylko na przeczekanie

 

glupota to jest kupowanie nowych kart zaraz po premierze. Miesiac lub dwa pozniej jest przynajmniej 10% taniej .

To chyba pominąłeś premierę GTX970/980.

Ja kupiłem 3 dni po premierze GTX970 WF3 za 1370zł a sprzedałem w styczniu za 1340zł gdzie nowe kosztowały już ponad 100zł więcej niż po premierze.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites
Na Twoim miejscu celował bym w 290 za ~900zł. Wydajność po oc ta sama a 600zł w kieszeni Po co wywalać 1500zł na kartę, która jest tylko na przeczekanie

 

Nowe karty z gwarancja sie latwo i szybko sprzedaja. I wcale sie tak duzo nie traci. Nie chce uzywanej szczegolnie takiej po gwarancji lub z niewazna z jakis powodow.  

 

 

 

Ja kupiłem 3 dni po premierze GTX970 WF3 za 1370zł a sprzedałem w styczniu za 1340zł gdzie nowe kosztowały już ponad 100zł więcej niż po premierze.

 

A ja kupilem referenta 980Ti MSI w dniu premiery, ostatni jaki zostal za £575 jakies 5 msiecy temu w miedzyczasie referenty spadly do £509 potem znowu lekko skoczyly, a tydzien temu byla tygodniowa oferta na OCK co.uk za £499.  

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Co tak ostatnio wszyscy szrotforsy polecają ? Z tego co widzę to gtx 960 i r9 380 roznie wypadaja, amd zazwyczaj z tego co widze jest lepsze, ale jak gierka jest sponsorowana przez nvidie to jest fatalnie na radkach. Polecajac dalej nv bedzie jeszcze gorzej, a chyba widac co monopol intela zrobil z rynkiem cpu.

Edytowane przez Elan.
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja kupiłem 3 dni po premierze GTX970 WF3 za 1370zł a sprzedałem w styczniu za 1340zł gdzie nowe kosztowały już ponad 100zł więcej niż po premierze.

Ta, u nas nie, bo dolar poleciał w górę. Gdyby nie to, to byłyby zauważalnie tańsze. Cena kart przecież poszła w dół. Gwarantujesz, że po premierze następnej generacji tak się nie stanie ? A co jeśli złotówka się umocni i wróci do poprzedniego stanu ? Wtedy karty polecą zdecydowanie mocniej w dół.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...