Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

@Up

Dodaj, że z GTX970 o referencyjnym taktowaniu 1050Mhz + Boost :menda:
Dodaj, że w sytuacjach gdzie sterownik AMD nie robii krzywdy.

Dodaj, że z poborem większym o 100W

Dodaj, że z osiągniętą większą temperaturą i wydzialnym hałasem.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Dodaj, że z GTX970 o referencyjnym taktowaniu 1050Mhz + Boost Dodaj, że w sytuacjach gdzie sterownik AMD nie robii krzywdy.
 

 

:co:

No sorry ale twoje argumenty są inwalidą. ;) O referencyjnym taktowaniu heh? A Radek niby co, podkręcony? ... :D

Link to post
Share on other sites

Też nie widziałem, chyba ich po prostu nie ma.
 

Artok, opowiadasz głupoty. Może w komentarzach takie coś można zauważyć ale testują dobrze. Karty graficzne w miejscach ciężkich dla gpu a procesory w miejscach ciężkich dla cpu, są dobrze opisane i zazwyczaj bez najmniejszych problemów można je powtórzyć u siebie w domu. Sam wiele razy widząc u nich testy w jakiejś grze próbowałem je odtworzyć u siebie i wychodził mi wynik z dokładnością +- 0,5fps.
Link to post
Share on other sites

 

Ten portal głównie utrzymuje się ze sponsorów, tam każdy test jest sponsorowany, gdyby robili testy kondomów też by wypadł lepiej ten który zapłaci najwięcej ;)

Chyba Twój rozum jest sponsorowany :>

Znasz w ogóle procedure testową i metodologie testów na Polskich portalach:Pclab, PurePC ?

 

PurePC w swoich testach kart graficznych wykorzystuje miejsca gdzie procesor ma minimalny wpływ na osiągane wyniki. Miejsce testowe jest silnie uzależnione od karty graficznej i tutaj narzut sterownika na procesor ma marginalny wpływ na wydajność dlatego wyniki są do siebie zbliżone. Niestety taka metodologia nie ma nic wspólnego z realną rozgrywką.

 

Pclab swoje testy przeprowadza w zupełnie innym środowisku. Miejsca testowe są kombinacją GPU-CPU i w takiej sytuacji prócz czystej wydajności GPU do głosu dochodzi również software czyli sterownik. Im mniejszy narzut na procesor ma dany sterownik graficzny tym wyniki są lepsze dlatego właśnie w testach na PClabie z reguły karty AMD wypadają gorzej.

W takiej sytuacji oceniasz produkt kompletnie (hardware vs software) i takie sytuacje jakie są w miejscach testowych masz dostępne w każdej grze.

Mniej ;)

Mój błąd - odniosłem się do 390X. 390 wciąga ~70W więcej od GTX970.

To wszystko zależy od chłodzenia 

To samo chłodzenie na 390 rozgrzeje się bardziej i wydzieli większy hałas niz na 970. Przykład MSI Gaming.390X vs GTX970

http://i57.tinypic.com/200pqmh.jpg

Temperatura prawie 20C większa a hałas dwukrotnie większy.

 

:co:

No sorry ale twoje argumenty są inwalidą. ;) O referencyjnym taktowaniu heh? A Radek niby co, podkręcony? ... :D

O sterowniku i metodologii masz napisane wyżej. Podszkol się.

Referencyjny GTX970 ma taktowanie 1050Mhz + Boost a 390 ma taktowanie 1000Mhz a niereferencyjne konstrukcje?

Na GTX970 zrobisz bez problemu +250Mhz a na 290/390 ile ? +50-100 i to wszystko.

Tutaj nie chodzi o podkręcanie tylko o to jakie taktowanie mają karty niereferencyjne na starcie.

Nic dziwnego, że wygrywa. PurePC to drugi bastion AMD co do wielkości w Polsce.

Kolejny, który nie wie jak wygląda metodologia na PurePC. Przeczytaj to co napisałem wyżej.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Zamierzam kupić niedługo kartę graficzną do 1500zł - co polecacie? 390, czy 970? Trochę boję się w przypadku 970 tego 3,5GB, ale nie śledziłem ostatnio sytuacji i nie wiem jak to wygląda - jak uważacie, będzie prędzej czy później kicha z tą kartą? 
Na purepc oglądałem testy i wychodzi na to, że 390 wygrywa z 970, ale fakt faktem, niepodkręconym. Co byście mi doradzili? Bo serio, mam dość już czekania, zawiodłem się na tych 3xx, no ale cóż...

Link to post
Share on other sites

Seria 3xxx w pierwszych testach zaprezentowała się bardzo przyzwoicie.

Radeon R9 390 jest kartą zdecydowanie bardziej przyszłościową dla graczy, którzy nie podkręcają kart graficznych. Jest to bezpośredni konkurent GTX 970. Sądzę, że pełne 8 GB zrobi różnicę. 

Generalnie cała seria 3xxx najprawdopodobniej po premierze DX 12 zostawi zauważalnie w tyle GTX 970 oraz niższe modele.

GTX-y będą się broniły większą kulturą pracy (hałas, temperatury, pobór prądu). 

Zapowiada się bardzo ciekawa walka w segmencie kart do 1500 zł. 

Dodatkowo zbliża się premiera serii Fury, która mam nadzieje, ze da popalić kartą zielonych.

Nie mówię tego jako fan AMD. Po prostu będę zmieniał kartę graficzna i ostra konkurencja może spowodować spadek cen nawet o 30% w naszym kraju, gdzie karty kosztują niekiedy kilka stów więcej od ceny sugerowanej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...