Skocz do zawartości

Jaki wentylator 140mm wybrać?


Recommended Posts

Jak w temacie, jaki wybrać? Chciałem wymienić punkty na Komputroniku, więc ich oferta wchodzi w grę. Udało mi się znaleźć trzy:

 

Acutake wentylator FAN 140 mm

AAB Super Silent Cooling Fan 14

SilentiumPC Zephyr 140 mm

 

Mój Antec 140mm TriCool, którego dali z obudową, jest w miarę wydajny (z tego co sprawdzałem), ale jest bardzo głośny. Regulacja Low-Mid-High na standardowym podłączeniu 12V mi nie wystarczała, więc podłączyłem pod 5V. Wtedy działają tylko pozycje Mid i High i wentylator wciąż wydaje denerwujący niski dźwięk. Przy pozycji Low sam z siebie nie startuje, ale jak na niego dmuchnę to wystartuje zachowując przyzwoitą głośność. Ale przecież nie będę na niego dmuchał wiecznie ;) Trzeba i tak kiedyś te punkty spożytkować, a zbierać 2 lat nie będę.

 

Stąd moje pytanie, którego wybrać. Ma ruszać sam na 5V i ma być możliwie cichy. Maksymalna wydajność mnie nie interesuje, bo tak duży wentyl na suficie, nawet kręcąc się bardzo wolno, zawsze zbije temperatury o kilka stopni.

Link to post
Share on other sites

Acutake i AAB to jedno i to samo miałem kiedyś 8mm i dwie 120mm, były ciche, ale niezbyt wydajne, a poza tym ich białe łopatki szybko się brudzą. Najlepszym rozwiązaniem jest SilentiumPc jes cichy, a zarazem wydajny i ma bajer w postaci oplotu na przewodzie. Obydwa wentylatory będą ciche nawet przy 12v.

Link to post
Share on other sites

a poza tym ich białe łopatki szybko się brudzą

Tutaj się nie zgodzę. Brudzą się jak reszta, ale w porównaniu z czarnymi, nie widać tego tak bardzo ;) Mam 2x Acutake 120mm na przedzie i działają ok na 5V, na 12V jest dla mnie za głośno.

 

Ma oplot? :) No proszę, przydałby się. Planowałem kolorystycznie wszystko u siebie na czarno-biało zrobić, ale... trudno ;) Jakieś jeszcze opinie? :D

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę, że Komputronik nie ma w swojej ofercie 140mm wentylatorów firmy Scythe to zmuszony jestem polecić Zephyra. A to ze względu na zastosowany ten sam typ łożyska co w Scythe S-FLEX.

Posiadam takie wentylatory 120mm aż cztery i mogę potwierdzić, że na 800rpm są ledwo słyszalne, a na 600rpm praktycznie bezgłośne.

Prawdopodobnie kupię identycznego Zephyra do swojej nowej obudowy.

Link to post
Share on other sites

Wybór padł na Zephyra, niestety na 5V też nie startuje, ale za to przy 12V jest zdecydowanie cichszy niż Antec. Jak wymienię boxowe chłodzenie CPU to będę mógł się odnieść do głośności całego zestawu :) Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...