Skocz do zawartości

Lenovo y50-70 zaczyna mulić.


Recommended Posts

Witam, Posiadam lenovo y50-70 z procesorem i7 i mam taki problem. Otóż po zainstalowaniu systemu było w miarę dobrze, gdy zainstalowałem sterowniki i oprogramowanie lenovo po czasie laptop zaczął mulić, dość długo się uruchamia, zamula, pierwsze uruchomienie google chrome jest straszne :D, w battlefield 3 długo ładują się mapy, Nie wiem co może być przyczyną, ale mogę dodać tyle, że w Energy Menager ustawione jest na max wydajność oraz jest włączona ochrona baterii, Co mam zrobić, żeby zobaczyć co jest przyczyną zamulacza, na samym początku było super ładnie wszystko wczytywało, ale to zamulanie już powoli zaczyna denerwować ;) Z góry dziękuję i pozdrawiam. Proszę o wskazówki co mam dokładnie zrobić, sprawdzić ;)

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites

Sprawdź temperatury w idlu (bez obciążenia), oraz w BF3.

 

Instalowałeś ,,Intel rapid" ? On często też jest powodem wielu problemów.

 

 

 

Prawdopodobnie masz wolny dysk. Żeby wszystko szybko chodziło musiałbyś dokupić SSD i na nim zainstalować system i gry wtedy wszystko będzie chodziło ,,jak marzenie".

Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że teraz nie mam jak, a instalacja sterowników polega na instalowaniu po przez program slim drver albo driver easy, bo fabryczne laptop nie ma napędu :D a producent dołączył płytkę ze sterownikami,  ale nie chciało mi się kopiować więc rżnąłem z neta :D a co do programu to usunę go, bo jako pierwszy narzucił mi się, że będzie zmulać laptopa i jednak zamula ;)

ps i tak mam problem ze sterownikami, ponieważ nadal nie działa mi bluetooth i wskakuje, że system nie jest odpowiedni albo jakiś inny error wywal :D

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites
slim drver albo driver easy

 

 

Te programy często właśnie ,,psują" sterowniki (instalują stare wersje, niepoprawnie to robią, nie wszystkie instalują id.).

 

 

 

 

 

bo fabryczne laptop nie ma napędu

 

Co z tego ? Pobierasz sterowniki z innego komputera i instalujesz przez USB (laptop na pewno je ma) albo jeżeli działa internet na owym Lenovo to pobierasz i instalujesz.

 

 

 

 

 

ps i tak mam problem ze sterownikami, ponieważ nadal nie działa mi bluetooth i wskakuje, że system nie jest odpowiedni albo jakiś inny error wywal

 

Prawdopodobnie wina programu. Przeinstaluj system, zainstaluj (tak jak już wyżej mówiłem) wszystkie sterowniki i w odpowiedniej kolejności i sprawdź czy są to najnowsze. 

Link to post
Share on other sites

Niby mam dysk :: Dysk twardy Western Digital WD10S21X SSHD 1TB + 8GB SSD-Cache, 1000 GB 5400 obr/min i sam dokładnie nie wiem co to, bo czytałem, że to jest jakiś hybrydowy, a tych 8 GB nie widzę, wbudowane musi być bo coś czytałem, że system je sobie sam przydziela pod system :D

Link to post
Share on other sites

 

 

a tych 8 GB nie widzę

bo nie są widoczne dla usera, ale sprawdź ten dysk pod kątem błędów w HDTune pełny skan i zerknij na status Smart w Crystal Disk Info.

Screeny z wynikami wrzuć tutaj.

Link to post
Share on other sites

A laptop dziwnie czasami zmula :D wiem, że aktualizacje są gotowe do instalacji, ale czy pobieranie aktualizacji by tak wpłynęło na wydajność ? 


Nie no wolno wczytuje, zamula i podczas normalnej pracy, czyli korzystania z internetu słyszę jak przyspiesza chłodzenie, coś go obciąża ale nie wiem co i nawet nie wiem jak to sprawdzić. 

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie obciąża, max zużycie procesora podczas normalnej pracy to 15%, ścinki są i słyszę, ze dysk pracuję i kontrolka od dysku praktycznie cały czas się świeci i podejrzewam, że mam jakiegoś wirusa albo coś innego co spowalnia system.

Jaki program użyć do skanu systemu ?Bo aktualny antywirus jaki mam to AVG 2015 ;)

 

Podczas skanowania ccleanerem antywirus znalazł dwa wirusy, usunąłem, ale czuje ze będzie więcej, jaki program użyć do skanu tymczasowego? Malwarebytes Anti-Malware? Czy coś innego, a zmieniając lekko temat, co można wyrzucić z autostartu u mnie ? przedstawiam screeny poniżej ;)

http://images70.fotosik.pl/338/e08515a40a5b6366m.png

http://images70.fotosik.pl/338/59418307838a9dcbm.png

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites
Czy coś innego, a zmieniając lekko temat, co można wyrzucić z autostartu u mnie ?

 

 

Cclearner, Daemon i jak dowiesz się to to jest to ,,elan".

 

 

 

 

 

Podczas skanowania ccleanerem antywirus znalazł dwa wirusy, usunąłem, ale czuje ze będzie więcej, jaki program użyć do skanu tymczasowego? Malwarebytes Anti-Malware?

 

Żeby mieć 99,9% pewność musiałbyś przeinstalować system.

 

Malwarebytes Anti-Malware, adwcleaner i jeżeli dalej będzie coś nie tak to np: Kasperskim 2014 (wszystkie ustawienia na max/pełne czyszczenie/skanowanie, wersja próbna).

 

 

 

 

max zużycie procesora

 

A karty graficznej i ramu ?

Link to post
Share on other sites

Z autostartu moim zdaniem wyłącz wszystko oprócz antywirusa i tego od lenovo. (2 pierwsze) Wyłączyles indeksowanie dysku? Przeskanuj dysk antywirusem przed startem systemu. Z windows update zainstaluj wszystko, potem daj na ręczne. Podczas wyszukiwania, instalowania dosyć mocno obciąża sprzet.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Dobrze kombinowanie chyba nic tu nie da, coś się w systemie popieprzyło i trzeba koniecznie formatować,

Sterowniki ściągnę bezpośrednio od producenta, ale mam ważne pytanie, bo może ja popełniłem błąd. Otóż gdy instalowałem sterowniki to robiłem to hurtem bez ponownego uruchamiania systemu, zainstalowałem 20 sterowników i dopiero restart, choć na końcu instalacji był komunikat, żeby uruchomić system ponownie. Może w tym tkwi problem ? 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Reinstalacja systemu pomogła, było dobrze ale do czasu, znów przy starcie systemu widzę, że dysk ciągle pracuje co go spowalnia, nie mam pojęcia co cały czas dysk używa, ale to zaczyna być uciążliwe. Jak włączę laptop długo jakąś się włącza, ale jak się już winda załaduje to przez około 15 min ciągle dysk pracuje i to go spowalnia na starcie. Macie może jakieś sugestie ? :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...