Skocz do zawartości

potrzebny komandos za 5500-6000k (bez monitora)


Recommended Posts

Co do procesora na D0 (Twoje wątpliwości pomoże rozwiązać ten art -> LINK).

W D0 uzyskanie 4GHz jest możliwe na znacznie niższym napięciu niż C0/C1, a na podobnym poziomie możliwe jest do uzyskania znacznie wyższa częstotliwość.

Dodatkowo przy 4GHz w C0/C1 temperatury w obciążeniu dochodzą do 85-90*C, w D0 jest już "tylko" 75*C.

 

jeśli chcesz BDB zasilacz w cenie do 500zł (no o 19zł drożej... komputronik zdziera :lol:)

 

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Corsair_CMPSU_750TXEU__750W/pelny,id,47105/

Przewagą MC Volcano są odpinane kable, wersja HX będzie droższa.
Link to post
Share on other sites

Taka mała ciekawostka odnośnie grafiki. Wygląda na to, że sklepy nie rozróżniają obu modeli galaxy i najzwyczajniej mieszając opisy i zdjęcia.

Co ciekawe, okazuje się, że oferta którą znalazłem miała i błędne zdjęcie i błędny opis. Mając na uwadze klauzule sklepów o możliwości wystąpienia niezgodności w obu tych przypadkach wydaje się to nieco śmieszne, ponieważ nie mógłbym reklamować karty mimo, że dostałem inny model. Jak widać warto wszystko sprawdzić kilka razy.

 

Póki co wygląda na to, że nie ma tych modeli w Polsce, a już na pewno nie po tak atrakcyjnej cenie (na zachodnich serwisach egzemplarz ten jest droższy od referencyjnych). Szkoda, bo chłodzenie zarówno wygląda jak i rzekomo sprawuje się świetnie. Cóż, to by było zbyt piękne :lol:

 

Hm, z tego co widzę wszystkie referencyjne modele są w podobnych cenach. Jakiego w takim razie producenta polecacie? Myślałem wycelować w zotaca, chyba, że po drodze coś ciekawego się napatoczy.

 

@kubbak

Czytałem właśnie ten artykuł niedawno. Jedyna uwaga:

"Na szczęście "nowość" Intela dostępna jest w sklepach w tej samej cenie co rewizja poprzednia" Niestety ani za bardzo dostępna, ani nie w tych samych cenach. Przynajmniej póki co.

Zestaw będę kompletował na przełomie koniec czerwca/początek lipca, także może do tego czasu sytuacja jeszcze się nieco zmieni. W razie czego trudno, dorzucę tę stówkę, zamiast dwie w pamięci.

Link to post
Share on other sites

1. Gigabyte Geforce GTX 285 1GB DDR3

2. Samsung DVD+/-RW SH-S223Q/RSMN LightScribe BOX black / white / silver + soft (Serial ATA, Vista)

3. Corsair CMPSU-750HXEU

4. Noctua NH-U12P SE1366

5. Samsung SpinPoint F1 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ) lub Seagate Barracuda 7200.12 1TB

6. Asus P6T Deluxe V2 Intel X58

7. Corsair DDR3 3x 1GB 1600MHz CL8 DHX Core i7

8. Intel Core i7 920 2,66 GHz BOX

9. NZXT Tempest Crafted Series Black z oknem - bez zasilacza

 

i może chłodzenie arctic cooling przeznaczone dla Geforce GTX 275

Link to post
Share on other sites

Hm, z tego co widzę wszystkie referencyjne modele są w podobnych cenach. Jakiego w takim razie producenta polecacie? Myślałem wycelować w zotaca, chyba, że po drodze coś ciekawego się napatoczy.

 

@kubbak

Czytałem właśnie ten artykuł niedawno. Jedyna uwaga:

"Na szczęście "nowość" Intela dostępna jest w sklepach w tej samej cenie co rewizja poprzednia" Niestety ani za bardzo dostępna, ani nie w tych samych cenach.

Same referenty nie różnią się budową. Wybierz albo model najtańszy albo taki, który przy rozsądnej cenie ma najwięcej dodatków (gry/soft).

 

Jako nowość obowiązuje na nią podatek od nowości - z większością nowości tak niestety jest. Tak jak wcześniej pisałem możesz poszukać też Xeona W3520 - on występuje tylko w rewizji D0.

Link to post
Share on other sites

Ano ten Xeon W3520 jest "bratem" serwerowym 920-tki, dla tego że serwerowy ma niższe napięcia = mniejsza temperatura (lepsze OC)

 

cena prawie identyczna, tyle że nie wiem jak z płyta - podobno wchodzi na zwykle 1366

Link to post
Share on other sites

Ok, D0 namierzony i skoro tak, to myślę, że właśnie przy nim pozostanę. Podobno temp. miewa nawet nieco niższe niż w3520.

 

Z tego co widzę aktualnie sytuacja z gtx wygląda tak:

- 900zł za samą karcioszkę bez dodatków

- albo +100zł i wtedy Zotac (grid + 3dmark vantage) lub Galaxy w wersji z niereferencyjnym chłodzeniem (Twin Turbo Pro?)

 

Jeżeli się nie mylę, to w tej wersji galaxy zamontowany jest właśnie Twin Turbo Pro zaadoptowany pod gtx200, ale zgaduję na oko, sami oceńcie - link1, link2, link3. W każdym bądź razie coś podobnego tyle że z jednym dodatkowym ciepłowodem i jeżeli wierzyć nielicznym recenzjom temp. w stresie (gry) to ~64*C, a samo chłodzenie jest cichsze niż referencyjne (19-30dba, niestety nie mogę znaleźć adresu na którym to wyczytałem).

 

Za tą opcją może przemawiać również fakt, że dzięki rabatowi w komputroniku można kupić tę Galaxy w tej samej cenie co w innych sklepach. Salon mam pod nosem, a jeżeli dobrze rozumiem zyskałbym dostęp do niezłego supportu.

 

W każdym bądź razie wygląda na to, że za dodatki płacimy w sumie tyle samo co w sprzedaży detalicznej (grid ~60zł, 3dmark ?, chłodzenie ~120, o ile jest to TTP).

Koniec końców jeżeli miałbym dopłacać, to zamiast driftować chyba wolę kręcić zegary, chociaż przyznaję, że nie wiem jaką wartość może mieć 3dmark.

 

Hm, tak swoją drogą - dziś wieczorem pojawił się kurier z chłodzeniem...:) Przyznaję, że rozmiary powalają. Z dwoma wiatrakami waży chyba z kilogram. Nie wiem czemu, ale ta noctua mimowolnie skojarzyła mi się z gwiazdą śmierci. Przecież jakby się uprzeć, to tym można kogoś zabić...

Link to post
Share on other sites

jakie to chłodzenie to nie powiem Ci, bo nie miałem z nim do czynienia i się nie znam na tym za bardzo. Ale na Twoim miejscu niezastanawiałbym się ani chwili i brał tę z lepszym chłodzeniem. GRID kosztuje 50zł a Accelero sporo więcej i będzie Ci karta lepiej pracować. Co do Noctuy - 99% dzisiejszych wydajnych coolerów przeraża swoim wyglądem. Zobacz sobie Asus Triton 88 dla LGA-1366 :):)

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę aktualnie sytuacja z gtx wygląda tak:

- 900zł za samą karcioszkę bez dodatków

- albo +100zł i wtedy Zotac (grid + 3dmark vantage) lub Galaxy w wersji z niereferencyjnym chłodzeniem (Twin Turbo Pro?)

 

...

 

W każdym bądź razie wygląda na to, że za dodatki płacimy w sumie tyle samo co w sprzedaży detalicznej (grid ~60zł, 3dmark ?, chłodzenie ~120, o ile jest to TTP).

Koniec końców jeżeli miałbym dopłacać, to zamiast driftować chyba wolę kręcić zegary, chociaż przyznaję, że nie wiem jaką wartość może mieć 3dmark.

Same karty ZOTAC są droższe niż np. Gigabyte czy Asus. GRIDa w wersji OEM można już kupić za 20zł (jak mi się udało), cena 3DMark Vantage wynosi 20$ (~65zł) i czy czasem Zotac nie ma podniesionych standardowo zegarów.

Sama karta Galaxy też wygląda zacnie - masz trudny orzech do zgryzienia.

Link to post
Share on other sites

W tej cenie tylko Galaxy jest kręcona (633/2268 -> 650/2400), zotac owszem, ale wtedy jest sporo droższy - jedyny amp! jakiego znalazłem był w cenie 1400zł...

 

Widzę, że na pclabie ktoś się niedawno zaopatrzył w ten model i robi testy. Pytanie czy są one wymierne (wygląda na to, że autorowi reszta sprzętu dusi kartę) No i brak wyników w większych rozdzielczościach. Na tyle jednak na ile mogę mieć pojęcie w temacie, wydaje mi się, że karta rokuje nieźle.

 

EDIT:

Co do pamięci, to które 1600 polecacie: ocz platinum czy o 30zł droższe reapery?

Link to post
Share on other sites

Te szybsze pamięci zwyczajnie sobie jednak odpuszczę.

 

Pytanie trochę poza konkursem - czy takie szataństwo jest w ogóle warte swojej ceny? Całość pomalowana na czarno robi bardzo pozytywne wrażenie, ale czy poza tym czysto estetycznym zabiegiem skok jakościowy do np CM 690 jest jakiś niesamowity? No i patrząc po tych turbinach - przewiew przewiewem, ale czy to aby nie jest zwyczajnie głośne?

Link to post
Share on other sites

Koleś na PCLabie pomalował sobie właśnie na czarno CM690 - na początku próbował samodzielnie (coś mu nie wychodziło albo lakiernik z niego słaby) i oddał do lakiernika samochodowego co kosztowało poniżej 100zł o ile dobrze pamiętam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

No, panowie, dzisiejsza wizyta kuriera z obudową dopełniła zestaw o ostatni element układanki. :[

Oto jak się to wszystko prezentuje:

 

http://img19.imageshack.us/img19/7489/przedres.th.jpg

 

Jutro zaraz po ostatnim egzaminie rzucam się w wir pracy :]

 

Niestety w całej tej beczce miodu jest też łyżka dziegciu - w poniedziałek rozpocznie się trzeci (!) tydzień oczekiwania na monitor... Tak więc póki co będę zmuszony podpiąć całość pod 17 cali crt... ;)

 

W każdym bądź razie dziękuję wszystkim bardzo za liczne komentarze i uwagi! (także i Twoje dixon :)) W znacznej mierze to właśnie im zawdzięczam końcowy kształt kompletowanego zestawu.

 

Kończąc - czy ktoś byłby zainteresowany worklogiem takiej platformy? Gdyby byli chętni, a mnie starczy chęci, to mógłbym jakąś relację ze składania przygotować, jakieś benchmarki, w planie jest również kręcenie procka (d0) oraz raid0.

Jeżeli pomysł Wam się podoba i bylibyście skłonni w razie czego pomóc, to dajcie znać - jak mnie przekonacie to możemy o czymś takim pomyśleć :?:

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...