Skocz do zawartości

[PROBLEM] z kupującym płytę główną


Recommended Posts

Witam!

Ma pewien problem z kupującym i nie wiem jak go rozwiązać. Przepraszam za zły dzial, ale nie ma zadnego konkretnego do tego typu spraw.

 

Sprzedałem na allegro - aukcja

http://allegro.pl/asus-sabertooth-990fx-od-1-zl-bcm-i4667448500.html

Płytę główną asus sabertooth 990FX. Niestety mam problem z kupującym - ja nie zauwazylem, a kupujący zauwazyl ze nie bylo maskownicy i teraz na to naciska i mi ciągle maile wysyła. Tylko w sumie w aukcji nie pisałem nic o maskownicy, ani że są akcesoria

Sprzedawalem tylko to co na zdjęciach. Czy ma On w ogóle jakieś prawo aby się tego domagać (bo sądzę, że jak odpiszę, że nie mam to bedzie chciał nie wiadomo czego)... Trochę mnie to irytuje, bo zawsze sprawdzam wszystko i zarówno pod wzgledem aukcji jak i poprawności opisu i nadal jestem przekonany, że jest bez zastrzeżeń i w 100% zgodny z tym co otrzymał (pełen BOX oprócz tej maskownicy...)

Link to post
Share on other sites

Jak masz tę maskownicę i tak się uparł to mu ją wyślij ale na jego koszt, bo w aukcji nic o niej nie pisałeś. Przedmiotem aukcji była tylko płyta główna. A jak nie chcesz się w to bawić to mu napisz że nie masz i nie była ona przedmiotem aukcji i tyle :D

Tylko nie wiem czy nie może wtedy oddać na 10dniowe prawo zwrotu.

Link to post
Share on other sites

Jakbym miał to bym nie mówił. Szczerze to kupiłem tą płytę od innego uzytkownika innego forum - Art385

http://forum.pclab.pl/user/54798-Art385/

I u niego tego nie było, ale nie zwróciłem uwagi niby miał doslac, ale nie odpowiada, a też niby kupowałem BOXa...

 

Napisałem mu co proponuje, ale zgodze sie na conajwyzej maly upust, bo nie będę jeszcze raz jej wystawiał. Nie lubie gdy ludzie coś licytują, a potem się wycofują, byle sie do czegoś przyczepić.

Link to post
Share on other sites

Ja czasem mam tanie sytuacje. Wystarczy krótki post:

 

W przypadku gdy zdecyduje sie pan nie zakupić przedmiotu aukcjii otrzyma pan negatywny komentarz oraz będę wnioskował do allegro o zwrot kosztów wystawienia aukcjii oraz prowizjii od sprzedaży, które wynoszą odpowiednio 2zł oraz 18zł co razem daje łączną kwotę 20zł" Pomyśli 2 razy, czy woli dokupić zaślepkę czy otrzymać negatywa i płacić prowizje.

Link to post
Share on other sites

Żaden upust... Na zdjęciach widać dokładnie co sprzedajesz, a on ślepy nie jest. Zdjęcia przedstawiają to co sprzedajesz, a że nie ma na nim np Ferrari F40 nie znaczy, że masz je dodać.

 

 

Ja czasem mam tanie sytuacje. Wystarczy krótki post:

 

W przypadku gdy zdecyduje sie pan nie zakupić przedmiotu aukcjii otrzyma pan negatywny komentarz oraz będę wnioskował do allegro o zwrot kosztów wystawienia aukcjii oraz prowizjii od sprzedaży, które wynoszą odpowiednio 2zł oraz 18zł co razem daje łączną kwotę 20zł" Pomyśli 2 razy, czy woli dokupić zaślepkę czy otrzymać negatywa i płacić prowizje.

 

Odpowiedz również negatywem, że "zdjęcia przedstawiały przemiot aukcji, a kupujący żąda dodatkowych akcesorii" i ogólnie nie masz się co przejmować. Ja też miałem niestety podobne przygody i raczej olewam te negartywy na gównoleggro.

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Jak wyżej, przedmiotem aukcji była sama płyta główna, nie pełen zestaw full box z kompletem akcesoriów. Kupił od osoby prywatnej, więc nie ma możliwości zwrotu w ciągu 10dni.

Istnieje coś takiego jak komplementarność towaru. Maskownica jest elementem niezbędnym do prawidłowego montażu płyty. Skoro w aukcji nie było informacji że sprzedaje samą płytę bez innych elementów (należy wymienić jakich) to należy przyjąć że maskownica czy inne elementy m.in instrukcja obsługi, płyta z oprogramowaniem są przedmiotem aukcji. Tak samo jakbyś sprzedawał samochód bez silnika a później się tłumaczył że w aukcji nie podałeś że jest :) Kupujący ma prawo odstąpić od umowy kupna sprzedaży twierdząc, że towar jest niezgody z opisem. Zgodnie z prawem racja leży po jego stronie. Pojęcie "komplementarności" jest jasno określona w Kodeksie Cywilnym. Kilku użytkowników pisze, że maskownica jest dodatkowym akcesorium, jednakże kupując płytę w sklepie nawet najtańsza za mniej niż 200 zł dostajemy maskownice bez dodatkowych opłat. Więc raczej ten argument nie ma racji bytu. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest wysyłka na własny koszt maskownicy lepsze to niż zwrot towaru przez kupującego oraz dodatkowe konsekwencje na allegro. 

Link to post
Share on other sites

Konsekwencje na allegro? Chyba sobie kpisz kolego. Ja nie DOSTAŁEM maskownicy od poprzedniego użytkownika innego forum, od którego mam płytę l, a sam o tym zapomniałem i nie zauważyłem braku. Brak maskownicy uniemożliwia prawidłowy montaż? :E

Piszesz praktycznie tak samo, jak mój kupujący i się zastanawiam czy nim nie jesteś...

Link to post
Share on other sites

Ogólnie jak widzę, coraz mniej mi się chce handlować na allegro, bo o wszystko się przyczepiają lub nie zapłacą, potem baw się w zwroty itp. Jeszcze to nie było z mojego konta allegro, tylko kumpla, bo ma więcej pozytywów, i teraz On się wkurza do tego, bo nie chcę negatywa...

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

Chętnie zobaczę jak montujesz płytę główną w obudowie bez maskownicy. Kupujący może pisać podobnie ponieważ słusznie domaga się swoich praw. Jako sprzedający powinieneś dokładnie opisać co sprzedajesz, skoro oferowałeś samą płytę piszesz "przedmiotem aukcji jest sama płyta bez maskownicy oraz innych elementów". Kupujący nie jest jasnowidzem, żeby wiedzieć co sprzedajesz :) Niestety ale takie jest prawo. Jak działa na naszą korzyść to jest dobre w odwrotnym przypadku już niekoniecznie. Napisałem ci jak to wygląda od strony prawnej. Zrobisz co uważasz za stosowne.


samochód bez silnika nie będzie działać, a maskownica nie ma nic do poprawnego działania płyty głównej lol

Widzę, że kolega nie rozumie zbytnio pojęcia komplementarności. maskownica jest dobrem komplementarnym tak samo jak silnik samochodowy, kierownica, lusterka czy inne elementy. Kupując płytę główną w sklepie dostajesz maskownice, instrukcję obsługi, płytę z oprogramowaniem, etc. Podobnie w przypadku zakupu samochodu czy innego towaru kupujesz towar który jest kompletny.W przypadku oferowania towaru który jest niekompletny zgodnie z obowiązującym prawem należy o tym fakcie poinformować kupującego. 

Link to post
Share on other sites

Bzdury. Maskownica nie jest elementem niezbędnym do montażu płyty :rotfl:. Płytę główną można spokojnie zamontować bez maskownicy. Porównanie do silnika totalnie nietrafione. Z opisu jasno wynika że przedmiotem jest płyta główna. Skoro na aukcji nie było informacji że sprzedaje pełen zestaw to należy przyjąć że przedmiotem aukcji jest mobo + ewentualnie to co widoczne na zdjęciach. Mylisz się, nie wszystkie płyty sprzedawane są w wersji BOX :).

Link to post
Share on other sites

"W orzecznictwie funkcjonuje definicja towarów komplementarnych jako takich, pomiędzy którymi istnieje ścisły związek polegający na tym, iż jeden towar jest nieodzowny lub istotny do użycia drugiego, wobec czego konsumenci mogą myśleć, że oba towary zostały wyprodukowane przez to samo przedsiębiorstwo (wyrok Sądu z 1 marca 2005 r. w sprawie T- 169/03 Sergio Rossi przeciwko OHIM – Sissi Rossi)."

 

podaj teraz źródło swoich głupot

Link to post
Share on other sites

Zdjęcia przedstawiają sprzedawany przedmiot. I więcej nie musisz dodawać w zwrotnym negatywnymie. Na twoim miejscu wystawilbym jako pierwszy i zaznaczył, że kupujący żąda przedmiotu, który nie widnieje na zdjęciach i w opisie aukcji. 100% pozytywów nie będziesz miał zawsze, chociażby przez takiego ciula od chińskiej blaszki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...