Skocz do zawartości

Jaka płyta i procesor do 1000zł


Recommended Posts

to zależy od płyty

nawet  płyty ATX maja tak blisko pcie że przy dużych coolerach karta koliduje z nim więc kupno płyty atx niczego nie gwarantuje

musisz się przyjrzeć układowi na płycie, tznjeżeli slot pciex16 jest tuz pod slotem ramu to taka płyta raczej odpada

poza tym i5 z k to nie tylko koszt lepszej płyty ale i chłodzenie czyli powiedzmy 200>

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

A w tej płycie którą podałeś tak właśnie jest chyba z tego co widzę że pcie jest zaraz pod ramem. Teraz mam radeona 6870 od gigabyta która jest mega długa, 31cm z tego co pamiętam a cooler mam spartan pro, czyli taki standardowy byle był cichszy od boxowego chłodzenia amd. Jak rozpoznać czy płyta ma chłodzenie na sekcji zasilania, bo nie wiem jak to wygląda? Czyli 4690k nie bardzo by współpracował z tym gigabytem? Jak się domyślam pewnie działać będzie ale na oc wtedy nie ma co liczyć.

Nie lepiej dołożyć do tej, którą mi już wcześniej polecano na tym forum?

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

Edytowane przez stiffmeister
Link to post
Share on other sites
Jak rozpoznać czy płyta ma chłodzenie na sekcji zasilania, bo nie wiem jak to wygląda?

nad gniazdem procesora oraz na lewo od procesora zazwyczaj są radiatory czyli różnie dziwnie czasami wyglądające powierzchnie oddające ciepło; najczęściej to żeberka o różnych kształtach, który zależy od producenta i konkretnego modelu

np:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/opson/Plyty_Z77/Asus_P8Z77-V_Pro/_MG_5269.jpg

 

 

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo za odpowiedzi. Socket 1150 jest nowszy niż 1155 i 1556 nie? Myślę że płytę kupię tą którą podałem wyżej i poczekam aż będą jakieś używki 4690k, wtedy moim zdaniem będzie dość solidny przyszłościowy zestaw z możliwością oc. Pewnie będę musiał też potem wymienić karte graficzną bo mój radeon 6870 już pierwszej nowości nie jest, ale póki co w większości daje rade, tak to jest z tą modernizacją że jedna część pociąga za sobą kolejne.

Link to post
Share on other sites

No podkręcić w przyszłości też bym chciał jak zakupie lepsze chłodzenie, bo teraz mam tylko spartana pro, ale to tyle co boxowe tylko cichsze. Ale płyta nie jest tragiczna, ma chłodzoną sekcję zasilania, może na max nie wykręcę ale trochę powinienem podkręcić.

 

Na chipsecie z97 znalazłem to 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z97-hd3-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-z97-hd3-641616/

ale czy ma ona chłodzenie na sekcji zasilania, bo nie widzę takich dużych radiatorów jak na tym MSI?

Chyba że póki co kupię tą płytę MSI, a jak dozbieram troche kasy to sprzedam i kupię właśnie coś na z97, jak myślicie?

Edytowane przez stiffmeister
Link to post
Share on other sites

Na kilku innych portalach również widziałem w testach, że wyciągali na niej max z hasweli. Pod tym względem to bardzo dobra i tania płyta.

Musiałbyś się tylko upewnić która wersja była bardziej awaryjna, na pewno g43 ale teraz nie pamiętam czy właśnie b85 czy z87. Wiem że dużo ludzi miało z nią problemy, musiałbyś poszukać w sieci no i wziąć poprawkę na to, że bardzo dużo tych płyt się sprzedało bo w zasadzie miały chyba najlepszy stosunek jakości do ceny i wszędzie je polecali.

Link to post
Share on other sites

A co z tym H97 PC Mate, bo właśnie doczytałem że Broadwelle będą obsługiwane wyłącznie przez płyty o tym chipsecie, czy to dobra płyta? Mętlik mam teraz w głowie i sam nie wiem co wybrać, za dużo tych płyt a budżet też ograniczony.

 

W ogóle się zastanawiam czy nie poczekać do nowego roku i być może troche stanieją te haswelle

Edytowane przez stiffmeister
Link to post
Share on other sites

Lepiej sobie poczekaj, twój aktualny zestaw z sygnatury jest całkiem optymalnie dobrany i nie widzę sensu by teraz wymieniać procek, szczególnie biorąc pod uwagę aktualne przedświąteczne rosnące ceny. W sumie najlepiej byś zrobił, gdybyś uzbierał też od razu na nowsze GPU i wtedy kupić wszystkie te 3 części, bo aktualnie wymieniając sam procek czy samo gpu odczujesz dość nieduży wzrost wydajności (zależny od gier) i potencjał tego zestawu praktycznie będzie nie wykorzystywany do momentu wymiany drugiego podzespołu.

Link to post
Share on other sites

W sumie ta modernizacja jest pod nba 2k15 które wyszło niedawno, a korzystając z tej strony 

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=20619&game=NBA+2K15&p_make=AMD&p_deriv=Phenom+II+X4+965+Black+Edition&gc_make=ATI&gc_deriv=Radeon+HD+6870+Gigabyte+OC+Edition&ram=6&checkSubmit=#systemRequirements

wyszło że najbardziej "odstaje" procesor. Nie potrzebuje póki co natychmiastowego skoku wydajności, tylko chce stopniowo zmodernizować przestarzałą już platformę. Teraz właśnie chciałem zmienić procek i płyte żeby mieć bazę do dalszej rozbudowy, wymienić ram na 2x4gb na 1600mhz, chłodzenie na lepsze już bardziej pod oc i w sumie na końcu grafikę, która mimo wszystko daje jeszcze rade, w tej konfiguracji którą mam aktualnie większość gier chodzi na ultra płynnie, Wiedźmin 2 chociażby mam wszystko maxed out oprócz uber próbkowania i chodzi bez większych lagów. Zastanawia mnie właśnie czy po nowym roku ceny nie pójdą w dół, bo jak mam teraz kupić 4690k za 919zł a po nowym roku będzie powiedzmy 50-100zł taniej, to wole poczekać.

Czyli podsumowując, nie upgraduje w celu osiągnięcia natychmiastowego skoku wydajności, tylko w celu stopniowej modernizacji, przede wszystkim przejścia z amd na intela, bo za to się zabieram już od dłuższego czasu ale fundusze nie pozwalały.

Edytowane przez stiffmeister
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...