Skocz do zawartości

GTX970 OC StriX 4GB vs Radeon R9 290 OC 4GB


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez byzyl,

Recommended Posts

Jaką masz resztę sprzętu? Asus GTX 970 kosztuje 1549 zł a np. Sapphire R9 290 Tri-X 1199 zł (referenta nie bierz pod uwagę, bo jest głośny i gorący). To jest 350 zł różnicy, więc sam musisz zdecydować co jest bardziej opłacalne.

Link to post
Share on other sites

procesor - amd 8120 4 GHz

plyta glowna  gigabte Ga-990FX

dysk 1  SanDisk Extreme

dysk 2 Samsung Hf502hj

Pamieci Curucial Balistix 2x8 1600

system windows 7

czyli jeżeli patrzeć pod katem rozrywkowym lepiej pchac się w GTX ?? powiem szczerze ze mam kilka PC na koncie i w zadnym z nich niemiałem geforce ? dlatego wole zapytać? wydaje a raczej wydawalo mi się ze radeony w tych samych cenach co geforce wypadają lepiej ale może to złudne wrazenie ? wiec co panowie proponujecie ? może cos innego w cenie 1500 ? 

Link to post
Share on other sites

dodam ze miałem aktualna karte skrosowana z taka sama skok wydajności był ogromny bf4 na wysokich detalach nieschodzil z poziomu 80 klatek a srednia wahala się miedzy 90 a 100 z tym ze miałem dziwne zacięcia wiec zrezygnowałem z croosa  sprzedałem jedna karte i chce sprzedać druga

Edytowane przez kaku77
Link to post
Share on other sites

Najcichsza to MSi i ma najlepsze oc

Niby na jakiej podstawie stwierdzasz ze MSI ma najlepsze OC. OC to loteria, akurat MSI sprzedaje najwięcej sztuk dlatego przeglądając fora może tak się wydawać. Ale jeśli porównasz MSI do Gigabyte to Giguś ma lepsze predyspozycje do wyższego OC - lepiej schłodzona sekcja zasilania + największy power target w biosie (Giguś 280W vs MSI 220W vs Asus 196W) i wydaje mi się że to właśnie Gigusie mają średnio najlepsze OC. Tu jest bardzo fajne porównanie MSI vs Asus vs Gigabyte http://www.overclock.net/t/1516121/gtx-970-comparison-strix-vs-msi-gaming-vs-gigabyte-g1

Co do tematu to ceny 970 są wyraźnie zawyżone, najbardziej opłacalna opcja teraz to używka 780, ewentualnie jak się dobrze poszuka to nówka 780 za ~1300 PLN też jest ciekawą opcją.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

lepiej schłodzona sekcja zasilania

Msi nie robi stop z powodu temp sekcji a z powodu TPD a czemu np MSI dobra ano temu ze np 

http://images68.fotosik.pl/278/4b5cb59e2c10d7e3.jpg


1200rpm przy 70 stopniach i 1570-1580/8000 limit TPD rzadko bo rzadko włacza sie przy 220W ;)

Link to post
Share on other sites

Co do grafik to moze w pojedynczym watku to jakos srednio wyglada, 270x, moze niekoniecznie 280 mozna spokojnie wciskac, tylko ze radki lubia wydajne pojedyncze watki, co juz jest roznica, zas stery nvidii lepiej rozrzucaja obciazenie po watkach szczegolnie w ostatnich miesiacach kiedy po premierze Mantle wypuscili poprawione stery ktore w przepdku slabszych prockach daly niezlego kopa grom, co tylko pokazuje jak wiele zalezy od optymalizacji sterownikow (jak latwo pompowac balonik wydajnosci i potrzeby dokupowania lepszych podzespolow). W przypadku Dx12 ma byc jeszcze lepeij a kolejne laty mantle caly czas poprawiaja wykorzystanie wielu watkow. Ja osobiscie pomimo ze posiadam amd raczej sklanialbym sie w kierunku do mixu z nvidia, tylko ze te 350zl, no coz to dosc sporo wg mnie na chwile obecna (inna sprawa ze ta karta moze byc tycio za mocna jak na cpu), jak sie nie spieszysz to mozesz poczekac do premiery 960, ewentualnie teraz przesiasc sie na 280x/290, gdzie seria ow jest ostatnio przeceniana (w tym przez sapphire).

Link to post
Share on other sites

1200rpm przy 70 stopniach i 1570-1580/8000 limit TPD rzadko bo rzadko włacza sie przy 220W ;)

900-950rpm przy 77stopniach i 1176-1189Mhz - karta z sygnatury ;)

1200rpm i mam 64 stopnie 1176/1189Mhz

BTW

Jedzie już do mnie Gigabyte 970 OC. Zobaczymy jak wypadnie na tle 780  :menda:

Po koniec przyszłego tygodnia skończę testy więc 970 bedzie na sprzedaż. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Witam, mam podobny problem. Chce kupić nową kartę i mogę wydać na ten cel między 1000 a 1500 zł. Gram w Full HD w takie gry jak CS:GO, WoT, Hitman: Absolution, Wolfenstein New Order, a w przyszłości chciałbym grać płynnie i w dobrych detalach w GTA V. I tu zaczyna się problem, jaka jest najbardziej opłacalna i najbardziej przyszłościowa karta, zakładając coraz większe wymagania nowych gier. Na ten moment wystarczająca by była R9 290 od Sapphire za 1200 zł. Ale patrząc w przyszłość nie lepiej żebym wybrał GTX 970? Obecnie nowa GTX 780 jest nieopłacalna chyba że stanieje do poziomu R9 290. Może lepiej się wstrzymać do obiecanych obniżek cen tych kart? A może r 290 zupełnie wystarczy do GTA V i nie ma sensu dokładać tych 300 zł?

 

Moja konfiguracja:

 

i5 4690k

MSI Z97 Gaming 3

8GB Crucial Tactical

XFX XTR 550W

Corsair 330R

 

Edytowane przez grzesiek303
Link to post
Share on other sites

Ja bym na twoim miejscu nie brał tak drogiej karty, bo jej nie wykorzystasz na 100% przy tym sprzęcie. Możesz też pieniądze przeznaczyć na nową płytę + procek a z kartą poczekać do stycznia i zobaczyć jaki będzie GTX 960, albo co pokaże AMD. 

Link to post
Share on other sites

A dla mnie różnica 300 zl względem 970 to mała różnica, jednak gtx jest chłodniejszy, i moze nie wszędzie szybszy ale po OC zawsze, i do tego mniej W wciąga. Nie mówię, że ma to aż tak duże znaczenie, ale R9 290 jeszcze jest za droga. 1100 zl by bylo ok, ale nie 1200 zl. A jak już 1350 zł, jest za 970 z chlodzeniem 760 to juz w ogóle...

Link to post
Share on other sites

Dla Ciebie jest to może mała różnica, ale jednak nie dla wszystkich. Porównaj sobie podkręconego GTX 970 z podkręconym Sapphire R9 290 Tri-X. Wydajność będzie zbliżona, nowe GTXy ratuje tylko kultura pracy, chociaż wersja od Sapphire jest również cicha i stosunkowo chłodna. Jedynie pobór prądu jest wyższy, ale to są różnice odczuwalne tylko w stresie, kiedy karta jest obciążona na blisko 100%. Podczas normalnego użytkowania jest to marginalna różnica. Podsumowując GTX 970 jest lepszy, ale nie 300 zł lepszy.

Link to post
Share on other sites

 

Tyle jeśli chodzi o porównanie głośności. Filmik od 12:15.

MSI gorsza, bo nie ma dźwięku praktycznie. Co to jest normalne obciążenie? Bo większości nowoczesnych gier przy włączeniu odpowiednich opcji upiększających to jest tak 80-99%.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...