Skocz do zawartości

GTX970 OC StriX 4GB vs Radeon R9 290 OC 4GB


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez byzyl,

Recommended Posts

Co daje filmik z jakimś tajwańskim PowerColor, pisaliśmy o wersji Tri-X od Sapphire, która jest teraz przeceniona na 1199 zł. Zresztą porównywanie głośności na podstawie filmików na YT... nie będę komentował (zero odniesienia, czułe mikrofony). 

Leon691 nie wiesz co to jest normalne użytkowanie? Internet, office, przeglądanie zdjęć, filmów... nie każdy odpala kompa i od razu gra i puszcza benchmarki... więc karta nie chodzi cały czas na 100% a w idlu pobór prądu jest marginalny.

 

Tak jak już pisałem, GTX 970 jest lepszy, ale nie 300 zł lepszy, handlujcie z tym.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Widzisz jezeli 300 zl to nie duzo dla ciebie to ok. Zauwaz jednak ze cena spadnie drastycznie, prawdopodobnie opoznienie premiery 960 wiaze sie z tym ze wydajnosc nie bedzie strasznie slabsza a cena juz tak, dlatego przeciaga nvidia do nowego roku aby wypchac kieszenie kasa z 970/980, zgadzam sie ze nvidia sprawdzi sie lepiej w twoim zestawie, ale za dwa moze trzy miechy ta akrta pradopodobnie spadnie ze 300-400 zl. Niezla utrata wartosci, no nie?

 

Jak masz teraz pieniazki mozesz pomyslec o uzywce 770/780 ewentualnie kupic cos ala 280/280X badz nawet 290 i zobaczysz ogromny skok wzgeldem tego co posiadales i dalej bedziesz zadowolony, a jak spadna ceny nvidii, i nadal bedziesz sie upieral na 970 to sprzedasz ta co masz i wlasciwiec dokladajac niewiele ( napewno nie 300-400zl) kupisz nowiutka 970 moze 960. Opcja ta jezeli bedzie ci sie chcialo bawic w takie rzeczy bo obecne karty tez straca na wartosci, a ciekawe co pokaze amd w miedzyczasie po 285.

Link to post
Share on other sites

Leon, powiedz tak szczerze, czy dźwięk 290-ki ci przeszkadzał? Używasz słuchawek lub głośników, czy grasz w kompletnej ciszy?

Z reguły w kompletnej ciszy. Czasem włączę coś z dźwiękiem ale mi się nie podoba tak.

 

To trzeba poczuć - Silent Wings na Dark Rock 3, bezgłośny MSI gtx 970, 4x140mm skręcone na 700obr/min w budzie, OC 50% na procku, 1.5k na karcie, włączony firestrike i można usłyszeć pierdnięcie obudzonego ostatnimi ciepłymi dniami tego roku komara. Do tego latarnie za oknem nie przygasają jak wtedy gdy miałem Radeona 7950.

No dobra z tym ostatnim przesadzam, miałem (prawie) zawsze Radeony - to kochane karty. Można im wszystko wybaczyć, złego słowa o nich nie powiem.

 

Nie PCS tylko POWERCOLOR i nie, nie robi tylko właśnie robi. Radeon 7950PCS+ to np. najcichszy model tej karty (nawet od vapor-x od sappa).

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

To ktoś mnie tu kiedyś traktował poważnie? Jak tak to przepraszam, nie chciałem.

Filmem chciałem pokazać , że pewne modele gtx 970 to nowy standard, który redefiniuje pojęcie cichej karty gamingowej. Coś co kiedyś było uważane za ciche jest....sami wiecie. Oczywiście to nie jakaś specjalna zasługa mega chłodzenia, po prostu mniej watt i mniej ciepła do odprowadzenia.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Osobiście polecił bym autorowi zakup 970 z kilku powodów dla których być może będzie typ zakup bardziej udany.

1.mniej zapotrzebowania na prąd Chi za tym idzie nie będzie potrzeba mocniejszego zasilacza( o ile takiego już nie ma)

2. Będzie chłodniej/ciszej

3. Dx 12

4. Inne technologie nvidi ( mniej lub bardziej przydatne)

Link to post
Share on other sites

Panie Doktorze to Pan tutaj?

 Doktorze nie choroba natręctw tylko nerwica natręctw - jeśli  mamy być dokładni. Można z tym żyć, na to choruje większość zapalonych  użytkowników PC. To się nazywa stosunek wydajności do wytwarzanego hałasu (podobnie się liczy watt na wydajność itp.) Ideałem jest maszyna wytwarzająca 0dB przy wydajności powiedzmy hmmm ... 30000pkt w firestriku w fhd.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...