Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wczoraj wieczorem wykonałem formatowanie dysku i instalacje win7 na laptopie. do pobierania sterowników wykorzystałem pc. Po połączeniu się do internetu pobrałem standardowo przeglądarkę i kilka programów na nowo zainstalowany windows. Chwile później zacząłem przeglądać internet (na laptopie) i zaczął pojawiać się wirus ukash który blokował tylko przeglądarkę. Zacząłem szukać pomocy przez internet na pc, ale co dziwne chwile później strony zaczęły blokować się na pc a później na moim telefonie gdy łączyłem się z wifi. Nie wiem jak to możliwe żeby wirus się tak rozprzestrzeniał. Sterowniki które pobierałem na PC pochodziły z oficjalnej strony. Dodam jeszcze że wirus ukash nie uruchamia się w trybie incognito. Skanowanie SpyHunter i Malewarebytes nic nie dało.

 

Jeżeli temat jest w złym dziale poproszę o przeniesienie. Proszę również o podanie jakiegoś forum specjalizującego się w maleware albo ogólnie wirusach.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to możliwe, ale wydaje mi się, że ten wirus rozprzestrzenia się za pomocą sieci WiFi. Sformatowałem komputer wszystko było ok, podłączyłem się do sieci wifi w domu i po chwili znów zaczęły pojawiać się komunikaty o zablokowanym komputerze. Resetowałem modem przyciskiem reset wielokrotnie. Nawet na telefonie z WP jak łączę się z internetem przez operatora to wyskakuje mi powiadomienie o zablokowanym komputerze...

Widzę. że mogę formatować PC i laptopa w nieskończoność a wirus wciąż wisi w powietrzu...
 

@EDIT: A i ukash włącza się tylko w chrome, żadnej innej przeglądarce.

Edytowane przez Ravier
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Nie jestem pewien na 100%, ale myślę, że dobrym pomysłem byłoby sprawdzenie ustawień routera, a konkretnie adresów DNS. Jeśli masz tam jakieś podejrzane numery, to zamień na googlowskie i od razu ustaw mocne hasło na routerze. Z opisanych przez Ciebie objawów tak mi się zdaje, że to może być coś z tym związane.

EDIT:

http://niebezpiecznik.pl/post/sprawdz-z-jakich-dns-ow-korzystasz-i-upewnij-sie-ze-nie-sa-to-5-45-75-36-i-5-45-75-11/

 

Ale zaznaczam, że to jedynie moje przypuszczenia... Mogę się mylić.

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...