Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

Niekoniecznie, wszystko zależy od synchronizacji. Zresztą po lewej też widać chrupnięcia przy grubo powyżej 60fps kiedy po prawej wydaje się być płynne w tym samym momencie.

 

W końcu od tego jest fcat, i wynik pokazany na wykresie liniowym. Tylko pewnie ciężko będzie znaleźć takie testy.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

takie pytanko mam: jak sądzicie czy do FHD lepiej brać przykładowo GTX 980 6GB czy nie ma sensu i wybierać wersję 4GB.Chodzi o to żeby w nowych grach mieć tekstury ostre jak żyleta bo widać, że tendencja jest ostatnio do polepszania jakości tekstur a to wymaga sporo pamięci nawet do FHD

Link to post
Share on other sites

Tak was czytam i czytam... chcę kupić nową kartę graficzną (aktualnie 760) i zastanawiałem się najpierw nad nówką 970, a od wczoraj nad 980 Jest sens? Czekać na 1070? Czy może szukać używek?

Link to post
Share on other sites

Stoję przed tym samym wyborem i będę brać używkę 970'tki. Jeśli masz kasę na 980'tkę to bierz. Ceny są śmieszne a wydajnościowo nadal bardzo wysoko. Polecisz przez bardzo długi czas na takiej karcie i ceny 1070/1080 spadną trochę. Odsprzedaż 9xx i kupisz któregoś Pascala.

Link to post
Share on other sites

Stoję przed tym samym wyborem i będę brać używkę 970'tki. Jeśli masz kasę na 980'tkę to bierz. Ceny są śmieszne a wydajnościowo nadal bardzo wysoko. Polecisz przez bardzo długi czas na takiej karcie i ceny 1070/1080 spadną trochę. Odsprzedaż 9xx i kupisz któregoś Pascala.

Właśnie tak zrobiłem. Wziąłem 980 tkę od MSI. używke. :D

Link to post
Share on other sites

Nie tykam amd, jakoś stery i wykorzystanie nvidii w programach których używam do grafiki, wystarczająco mnie przekonują do gtxów, a grać w 4k jeszcze nie zamierzam przez następne 5 lat. fan zielonego. Gdy kupowałem swoją kartę tj 760 to była oceniana jako słaba do podkręcania. Jak z 980? Ile z tego wyciśnie?

Link to post
Share on other sites

Wrzuciłem dziś nowe stery 368.22 i pojawiła się opcja "optymalna moc" w trybie zarządzania energią, ktoś coś? wcześniej tego chyba nie było a żadnej informacji na temat tego w sieci nie znalazłem. Niby nic, taka duperela ale ciekaw jestem w jaki sposób to działa inaczej niż ustawienie "adaptacyjny".

 

 

http://s33.postimg.org/cxhq4bxqn/image.jpg

Nvidia inspector też wymiękł, pokazuje wpis 0x00000005.

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy podkręcanie na maxa coś da, bo skończy się, że nie bedzie używana w 100% z moim prockiem ;/ Jak na razie sprzedawca u którego kupiłem 980 nie odzywa sie od 3 dni. Jeśli nie dojdzie do skutku to chyba się skuszę na 980ti. Jak wygląda sprawa z 970 SLI vs 980/980ti?

Link to post
Share on other sites

Wrzuciłem dziś nowe stery 368.22 i pojawiła się opcja "optymalna moc" w trybie zarządzania energią, ktoś coś? wcześniej tego chyba nie było a żadnej informacji na temat tego w sieci nie znalazłem. Niby nic, taka duperela ale ciekaw jestem w jaki sposób to działa inaczej niż ustawienie "adaptacyjny".

 

 

http://s33.postimg.org/cxhq4bxqn/image.jpg

Nvidia inspector też wymiękł, pokazuje wpis 0x00000005.

 

 

Z tego co widzę dość stara funckja

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3130/~/setting-power-management-mode-from-adaptive-to-maximum-performance

 

 

Mój 970 MSI Gaming kręci się do 1460 (taktowanie w grze) oraz 8000 na pamięci.

Powyżej tego sypie artefaktami. Jest to dość słaby wynik. Jest sens ruszania napięcia ? Power limit mam na 110%.

ASIC 69%. 

Możesz spróbować ale na kokosy bym nie liczył i oczywiście ruszanie napięcia tylko gdy pod obciążeniem temperatury są daleko od 90/100 stopni

 

 

 

Jak wygląda sprawa z 970 SLI vs 980/980ti?

Z tego co kiedyś czytałem:

970(x2) ~ 980 < 980ti

 

Do tego SLI oznacza duże użycie prądu i zazwyczaj potrzebny mocniejszy zasilacz

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Zgadza się jest stara tylko tam zawsze były dwie opcje do wyboru a teraz są trzy, dlatego też zapytałem bo wskoczyła jakaś nowość a lubie wiedzieć co i jak działa jak jest już ustawione z automatu :]

Link to post
Share on other sites

Pierwsze testy GTX1070 - jest tak jak zapowiadała nVidia, GTX1070 przegania TitanaX!

Wydajność jest taka jakiej się spodziewałem czyli ~25% za plecami 1080

 

http://cdn.videocardz.com/1/2016/05/GeForce-GTX-1070-3DMark-FireStrike-Performance.png

 

 

 

 

EDIT Nie ten temat :roll:

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MSI GTX 970 Gaming,

 

1. Bez OC napięcia:

 

mem + 400

core + 140 (realne 1456)

max. temp. 70 st.

 

2. Po OC napięcia (+87mV)

mem + 400

core + 180 (realne 1499)

max. temp. 72 st

 

 

Czy druga opcja jest warta zachodu ? Ile realnie  FPS z tego uzyskam ?

Link to post
Share on other sites

Czyli podkręciłeś kartę, testowałeś ją i możesz na niej grać i nas pytasz ile fps uzyskasz ?

Frapsa sobie zainstaluj i sam odpowiedz na to pytanie.

Może znalazł gdzieś ustawienia z neta?

 

Głupia sprawa, 980 którą kupiłem nie istniała...śmieszki na allegro.

Jest szansa że 1070 będzie kosztować do 2000zł? Czy nie lepiej już wziąć po prostu 980ti który i tak w wersji niereferencyjnej będzie szybszy

Link to post
Share on other sites

nowe stery 368.22 i pojawiła się opcja "optymalna moc" w trybie zarządzania energią

Są też dwie inne nowe opcje w tych sterach ale widoczne dopiero w Nvidia Inspector, mianowicie fast sync i silk smoothness z ustawieniem od 0 do 4. Ogólnie na guru3d ludzie bardzo sobie chwalą te sterowniki.

 

 

http://s33.postimg.org/hq27xsrdr/image.jpg

 

http://s33.postimg.org/abcw5f5i7/image.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

Głupia sprawa, 980 którą kupiłem nie istniała...śmieszki na allegro.

Jest szansa że 1070 będzie kosztować do 2000zł? Czy nie lepiej już wziąć po prostu 980ti który i tak w wersji niereferencyjnej będzie szybszy

Do 2000zł? Marzenia...będzie dobrze jak wyceniona u nas będzie na "jedyne" 2400zł :D
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...