Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

Karta pewnie kupiona w UK , mysle tak patrzac na te chlodzenie. Nie wiem czy bylo ogolnie w sprzedazy. 

Referencyjna 970 w europie była sprzedawana tylko przez OcUK. Swego czasu OcUK miał wyłączność na sprzedaż ref 970 w Europie a jak jest teraz to nie wiem.

Referencyjne chłodzenie na 970 sprawuje się bardzo dobrze - 970 ma niski pobór więc bez problemu daje sobie radę generując przy tym niewielki hałas ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Czyli karta prawdopodobnie kupiona w UK, w ogłoszeniu piszę że na gwarancji, tylko w przypadku uszkodzenia nie będzie się opłacało chyba wysyłać do UK, więc tak jakby jest bez gwarancji :/


Znalazłem w mojej okolicy GTX 970 OD EVGA z roczną gwarancją za 1200zł, opłaca się ją brać? Czy szukać czegoś innego.

Edytowane przez killqio
Link to post
Share on other sites

Najtańszą z 3. letnią gwarancją (lub dłuższą). EVGA, Gigabyte, czy choćby Palit (karta jest ciepła, ale cicha). GTX 970 to na tyle energooszczędna karta, że właściwie każda jej wariacja dobrze się sprawuje. Zależy Ci na ciszy, czy bardziej na niskiej temperaturze?

Link to post
Share on other sites

 

 

Raczej na temperaturze, chociaż tak wstępnie zastanawiałem się nad G1 Gaming Gigabyte albo MSI Gaming 4G i chciałem się dowiedzieć, którą warto kupić lub czy też może jest jeszcze jakaś inna godna polecenia.

Bierz od Gigabyte , super do OC do tego świetne chłodzenie ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gigabyte, czy Gigabyte G1?

G1, gdy ustawiłem u niego te same wartości OC co w mojej MSI Core +220, Memory + 400 po około 30 minutach gry w W3 temperatura była o 11 stopni wyższa, karta wyraźnie głośniejsza. Rozumiem, że dużo zależy od sztuki jaką się trafi, wentylacji obudowy itp. Tak czy siak wyrażam swoje zdanie z perspektywy amatora OC, a nie profesjonalisty, który w warunkach laboratoryjnych przeprowadza OC i ma dla was pierdylion wykresów.

Edytowane przez luzikseba
Link to post
Share on other sites

Chce zakupic karte GTX 970, zastanawiam się która wersje wybrać, przesiadam się z r9 290, bo ta jest zdecydowanie za głośna i mocno się grzeje.

 

Moja obudowa jest dosyć mała, z tego względu ciężko mi utrzymać niskie temperatury, dlatego zastanawiam się czy lepszym wyborem będzie gigabyte gaming, w przypadku którego chociaż ma wydajne chłodzenie ciepło zostaje wewnątrz obudowy czy lepiej wybrać ASUSA turbo albo palita z chłodzeniem turbinowym, które odprowadzają ciepło na zewnątrz.

 

Czy ktoś ma doświadczenie z gtx 970 z chłodzeniem turbinowym jak wypada jego głośność i temperatura w porównaniu z g1 gaming lub z referentem r9 290?

Edytowane przez daavid352
Link to post
Share on other sites

 

 

G1, gdy ustawiłem u niego te same wartości OC co w mojej MSI Core +220, Memory + 400 po około 30 minutach gry w W3 temperatura była o 11 stopni wyższa, karta wyraźnie głośniejsza. Rozumiem, że dużo zależy od sztuki jaką się trafi, wentylacji obudowy itp. Tak czy siak wyrażam swoje zdanie z perspektywy amatora OC, a nie profesjonalisty, który w warunkach laboratoryjnych przeprowadza OC i ma dla was pierdylion wykresów.

Przy standardowych zegarach, G1 i MSI Gaming powinny mieć zbliżone temperatury. Przy OC G1 powinno mieć niższe temperatury, jednak to tylko założenie (nie znalazłem testów na jednej stronie, więc porównałem kilka... jednak metodologia, metodologii nie równa). G1, na ogół, lepiej się kręcą, choć to i tak loteria. Pewnikiem natomiast jest to, że MSI będzie cichszy.

 

Czy ktoś ma doświadczenie z gtx 970 z chłodzeniem turbinowym jak wypada jego głośność i temperatura w porównaniu z g1 gaming lub z referentem r9 290?

Będzie głośniejszy i cieplejszy... a przynajmniej byłby cieplejszy, gdyby obudowa była odpowiednio wentylowana. Jeżeli jesteś pewien, że twoja obudowa nie da rady, to oczywistym jest, że tylko turbinę możesz zastosować. Ewentualnie, zmień obudowę.
Link to post
Share on other sites

Panowie, mam zamiar kupić 980ti, tylko nie za bardzo wiem którą. Jedno czego chcę uniknąć to piszczących cewek - więc Gigabyte odpada (3x piszczące karty - never again), na drugim planie stoi kultura pracy i temperatura. Ogólnie to wybór pomiędzy ASUS STRIX, MSI, oraz EVGA SC ACX. Ceny podobne a podobno najlepsze chłodzenie ma MSI. Prawda to? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...