Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

W przypadku SLI czy Crossfire nie widzę potrzeby kręcenia kart chyba ze tylko na benchmark. Wydajność takiego układu po prostu jest ponad wystarczającą jak dla mnie ;-) z ciekawości jednak zobacze testy jak im zrobisz OC. Jeśli mogę zapytać ile cały sprzęt pochłonął funduszy?

Link to post
Share on other sites

Grubo ponad 10k - jednak liczyłem że zaraz będę sprzedawał podzespoły które mam aktualnie, więc można stwierdzić że prawie połowa się zwróci. Sprzedam 4930k + RIVE + 2x 670 +2x blok 670 + 16GB DDR3. Już zrobiłem focie i może jutro wstawię do działu sprzedam......

Co do kręcenia - dopóki nie wyjdzie bios do asusa to nic nie kombinuje - dzisiaj komp nawet mi nie chce wstawać na 3.5ghz przez te zakichane xmp 2800. Nawet manual 2800 na ram od razu daje mi komunikat "db" na wyświetlaczu płyty, a to jak już czytałem wina pamięci. Zaraz postaram się sprawdzić 4GHz na 2133 bo akurat teraz siedzę w windowsie na tych ustawieniach.

A co kręcenia kart - SLI jest trudniej kręcić - nigdy nie wiadomo która karta jest tą słabszą. Tak czy siak nic ich nie tykam bo temperatury za wysokie.

Link to post
Share on other sites

Hehehehe - u mnie są 2 takie w łóżku - jedna jako podusia, a jedna jako podnóżek.

 

Dziś wkurzałem się nad OC procka i niestety cokolwiek ruszę pamięci to wysyp kompa. Porobiłem jednak trochę testów na 4GHz z pamięciami standardowo na 2133MHz:

 

Vantage - 61000pkt

2011 - http://www.3dmark.com/3dm11/8769369

2013 - http://www.3dmark.com/3dm/4190763

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chciałbym kupić kartę graficzna msi twin frozr gtx 980.

Oto specyfikacja mojego pc:

platforma
  • Intel® Z87 MSI Z87-G43
procesor
  • Intel® Core™ i7-4770K (8M Cache, 3.50 GHz) 8 wątków
ilość rdzeni
  • 4
rodzaj chłodzenia procesora
  • Thermaltake 120mm Heat Pipe
ilość pamięci operacyjnej
  • 8 GB
rodzaj zastosowanej pamięci
  • DDR3-1600 (PC3-12800)
typ dysku twardego 1
  • SSD Samsung EVO
pojemność dysku twardego 1
  • 120 GB 530/410 MB/s
typ dysku twardego 2
  • magnetyczny
pojemność dysku twardego 2
  • 2000 GB 7200RPM/64MB
interfejs dysku twardego
  • Serial ATA/600
napęd optyczny
  • DVD+/-RW DL
karta graficzna
  • msi twin frozr gtx 770
pamięć karty graficznej
  • 2GB
rodzaj chłodzenia karty graficznej
  • wentylator
  • radiator
karta dźwiękowa
  • zintegrowana 7.1 HD Realtek
zasilacz
  • 630 W Thermaltake 80+ Bronze
obudowa
  • Chieftec LIBRA SERIES // LF-01B

 

 

I teraz pytanie brzmi czy moja płyta główna i obudowa nie stoi na przeszkodzie przy montażu tej karty. Czy bez problemu wszystko będzie działać

Z tego co wiem to się minimalnie te karty różnią wymiarami

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja dlatego rok temu jak upgrade'owałem większość komponentów (karta wtedy została mi ze starego zestawu) to wsadziłem wszystko w hundred eleven od Anteca - Polecam każdemu tą obudowę - jest niesamowicie przemyślana i przede wszystkim świetnie wentylowana. Także dwa gtx'y nowe zmieszczą się spokojnie.

Kusi strasznie ta 980 ;) Ja już tak mam że lubię kupowaćz wyższej półki (kieruje się zwykle tym, żeby jak najdłużej starczyło), ale tak jak napisałem - wzrost wydajności 970 < 980 nie idzie w parze ze wzrostem ceny tej drugiej. A po SLI wydajność będzie ca. 40-43% wyższa od pojedyńczej 980 (chyba nic nie pomieszałem, ale widziałem gdzieś takie porównanie 970 SLI vs 980).

Ja chcę jeszcze troszkę poczekać, zobaczyć co zrobi amd, czy może wyjdzie 980Ti, ogólnie jak się ceny ustawią, ale powiem szczerze, że nosi mnie coraz bardziej, żeby nabyć 1 lub 2 odrazu :)

Link to post
Share on other sites

W końcu udało mi się wystartować kompa na XMP pamięci.

Kolejne wyniki niszczą każde wcześniejsze - na razie na spokojnie - 5960x @ 4.25GHz + DDR4 3000 16-18-18:

 

Vantage - 65447pkt

2011 - http://www.3dmark.com/3dm11/8773160

2013 - http://www.3dmark.com/3dm/4201820

 

Jak widać sam procek+szybszy ddr4 robią ogromne różnice.

A co do opłacalności 980 - za sztukę dawałem 2200 i to za kręconego EVGA.

Różnice tak jak piszecie nie są drastyczne wielkie między 970-980 ale zawsze bierze się pod uwagę jedno:

- ładnie podkręcony 970 dorówna 980, ale 980 także się podkręca więc różnica zawsze będzie.

Dla jednych 10-20% to sprawa nie watra dokładania, a dla innych każde nawet 5% to jednak WIĘCEJ.

Ja zawsze kupowałem ekonomicznie - teraz po prostu zaszalałem i tyle - nie żałuje. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kamyk155 zgadzam się z Tobą w 100%. Chodziło mi tylko o to, że przyrost ceny 980 vs 970 nie idzie w parze z podobnym przyrostem mocy. Natomiast niewątpliwie 980 jest wydajniejsza od 970. Sam się zastanawiałem nad 2x 980 tylko doszedłem do wniosku, że trochę mi szkoda kasy, bo 2x970 mi wystarczy w zupełności. Natomiast wiadomo jakby mnie chwyciło to pewnie też bym wziął (kto wie może jeszcze mi się zmieni), póki co myślę o 970 sli. Ale i tak nie spieszy mi się i wstrzymuję jeszcze z zakupem. A tak ogólnie zmieniając temat nieco, to czy mój konfig (w sygnaturze poradziłby sobie bez problemu z 980 sli?

Link to post
Share on other sites

No to powiem tak - miałem 2600k @nawet na 5.1GHz i jak wsiadłem na 4930k@4.4GHz to i tak był ogromny skok wydajności.

Teraz znowu odczuwam kolejną różnicę na 5960x z 980SLI.

Ale typowo w grach 2600k z GTX670 SLI vs 4930k GTX670 SLI różnice były już wiele mniejsze, więc 4770k ładnie podkręcony spokojnie wystarczy do 970 SLI.

Link to post
Share on other sites

Witam,

czy do karty GTX 970 (lub GTX 980) można podłączyć trzy monitory i mieć inny obraz na każdym z nich? Np. na jednym obszar roboczy z jakiegoś programu a na dwóch pozostałych okna z ustawieniami do tego programu. Pytanie zawiera w sobie kwestię fizycznego podłączenia, jaki obsłużenia monitorów przez sterownik do tej karty.  

 

Dziękuję za informację.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...