Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

MSI PANY!

W gruncie rzeczy to nieprzydatny bajer marketingowy. Rownie dobrze zamiast sie wylaczac mogloby to chodzic na minimum i i tak by nie bylo tego slychac, a chlodzenie by bylo o wiele lepsze i nie robilaby sie okresowo grzalka z karty. Zwlaszcza ze kompow w 100% pasywnych w zasadzie nie ma, bo musialyby miec otwarta obudowe. Przy zamknietej budzie albo beda chodzic wentylatory wciagajace i wyciagajace powietrze, albo sie wszystko w srodku zagotuje nawet pracujac w idle.

Zreszta najwazniejsza jest kultura pracy chlodzenia pod obciazeniem, a nie w idle. Pod tym wzgledem jestem fanem chlodzen accelero lub jeszcze lepiej wodnych (byle nie kompaktowych). Autorskie chlodzenia producentow kart graficznych raczej nigdy nie dorownaja pod tym wzgledem chlodzeniom ktore zakladaja ludzie liczac sie z pewnymi kompromisami. Bo chlodzenie autorskie ma sie razem z karta zmiescic w 2 slotach, a jak sie walnie wielki radiator z accelero na to wentyle 120mm i jeszcze moze backplate to sie okaze ze karta zajmuje 4 lub 5 slotow ;P No ale wydajnosc wtedy jest taka, ze mozna ja ostro podkrecic, wentyle puscic na minimum i i tak bedzie chodniejsza w stressie niz gotowce o ciszy nie wspominajac. Niemniej jednak jak komus sie nie chce w to bawic to gotowiec jest o wiele lepsza opcja niz referent.

Link to post
Share on other sites

@verul

Dokładnie odwrotnie. Wbrew pozorom karta pod 60C i bez wiatraczków mniej nagrzewa temp. w budzie niż by rozdmuchiwała wszystko wentylami . Akurat ja tu nie widzę żadnego problemu, najlepsze rozwiązanie z możliwych, wręcz idealne. Kto chce mieć ciszę ma ciszę, kto chce by mu się wiatraki włączały się na 30C na 100% to sobie tak ustawia. Jeśli kogoś przerasta obsługa podstawowych programów do OC i ustawiana profilu wentyla to niech sobie kupi  gigabyta. Kultura pracy jest najważniejsza w idlu, w grę i tak grasz z dźwiękiem albo na słuchawkach. Jak ktoś uważa odwrotnie to w przypadku MSI/Asusa nie ma różnicy idle czy load, bo karta i tak jest niesłyszalna, jeśli przyjąć domyślne ustawienie wentylatorów.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

 

 

Wbrew pozorom karta pod 60C i bez wiatraczków mniej nagrzewa temp. w budzie niż by rozdmuchiwała wszystko wentylami

 

Chyba miałeś lacza z fizyki.

 

Jeśli układ ma 60 stopni to nagrzewa znajdujące się dookoła powietrze. Jeśli układ ma 30 stopni, to nawet gdyby wentyle pracowały na 100% to rozdmuchiwane powietrze i tak byłoby chłodne.

 

 

 

Kultura pracy jest najważniejsza w idlu

 

Buahahahahahahah

 

To pewnie dlatego tak popularne są referenty 290X.

 

Człowieku, w idle żadna współczesna karta nie hałasuje. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Chyba miałeś lacza z fizyki. Jeśli układ ma 60 stopni to nagrzewa znajdujące się dookoła powietrze. Jeśli układ ma 30 stopni, to nawet gdyby wentyle pracowały na 100% to rozdmuchiwane powietrze i tak byłoby chłodne.

tez miałem lacza ale ilośc ciepła oddawanego do otocznia to chyba nie koniecznie tempratura  .Mozna mieć gt 430 która bedzie miec 80 stopni i 480 która bedzie mieć 70 . Króra bardziej podgrzeje  :P 

Link to post
Share on other sites

Chyba miałeś lacza z fizyki.

 

Jeśli układ ma 60 stopni to nagrzewa znajdujące się dookoła powietrze. Jeśli układ ma 30 stopni, to nawet gdyby wentyle pracowały na 100% to rozdmuchiwane powietrze i tak byłoby chłodne.

 

 

 

 

Buahahahahahahah

 

To pewnie dlatego tak popularne są referenty 290X.

 

Człowieku, w idle żadna współczesna karta nie hałasuje.

Misie Kolorowe tak, powietrze się nagrzewa jak jest cieplutki przedmiot w środku ale wcale nie bardziej niż jak wirują nam wentylki i te powietrze rozdmu****ą (kur..a dmuchają - benchmarkowa cenzura) po budzie. Jak pisałem najważniejsza jest cisza w idlu, wy i tak nie wiecie co to cisza pod obciążeniam bo macie w większości suszarki - po co wam cisza pod obciążeniem? To że headpipy są dość gorące a wentylki stoją wcale nie świadczy, że wam się komputerek sfajczy czy coś ugotuje w obudowie.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak pisałem najważniejsza jest cisza w idlu, wy i tak nie wiecie co to cisza pod obciążeniam bo macie w większości suszarki - po co wam cisza pod obciążeniem?

 

Każda karta jest cicha w idle, a suszarkę to chyba ktoś ci wrzucił do wanny.

 

Kulturę pracy chłodzenia ocenia się pod obciążeniem, ale miej dalej swój świat, powodzenia. Poproś jedynie lekarza, aby podczas następnego obchodu przynieśli ci podwójną dawkę leków.

 

Nie sądziłem, że dożyję czasów, kiedy pacjenci psychiatryka będą mieli nieskrępowany dostęp do sieci :/

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Kulturę pracy chłodzenia ocenia się w idlu i pod obciążeniem. Nie wiem gdzie ty się wychodowałeś ale nie widziałem testu gdzie by było inaczej. Z takich testów np. dowiadujemy się, że taki gtx 970 Gigabyte bywa głośniejszy w idlu niż MSI pod obciążeniem. Witamy na planecie Ziemia Jar Jar Bings.

 

Nie sądziłem, że dożyję czasów gdy taborety będą się martwić o dostęp do sieci pacjentów szpitali psychiatrycznych (psychiatryk to określenie używane przez prostaków). Widać wciąż żyję za krótko.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem gdzie ty się wychodowałeś

 

W miejscu, gdzie potrafią poprawnie pisać w ojczystym języku.

 

 

 

psychiatryk to określenie używane przez prostaków

 

W takim razie chyba każdy lekarz, jakiego znam, a znam ich naprawdę sporo, musi być prostakiem.


 

 

Witamy na planecie Ziemia Jar Jar Bings.

 

Miło, że się przedstawiłeś, Jar Jar. Nowaj z tej stony. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, śmiem twierdzić że każdy lekarz którego znasz, a który na szpital psychiatryczny mówi "psychiatryk" to prostak. Lekarz prostak, który gdyby zachorował mu ktoś bliski najprawdopobniej przestał by tak mówić (choć pewnie nie przestał by być prostakiem). Współczuję znajomości, może jednak zmień lekarza(y)? Nie umieją też mówić poprawnie w języku ojczystym (słowo "psychiatryk").

 

Ty jesteś z Gwiezdnych Wojen - mogłeś się wychodować - kto cię tam wie.

Nie zdążyłem się tobie przedstawić ale skoro ci wygodnie myśleć o mnie jako pacjencie "psychiatryka" - ulżyj sobie.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Jeśli sądzisz, że w środowisku lekarskim mówi się trzynastozgłoskowcem to jesteś naprawdę naiwny, a lekarzy przy pracy widziałeś co najwyżej w "Na dobre i na złe".

 

 

 

wychodować

 

Zajrzyj czasem do słownika.

Link to post
Share on other sites

Nie oglądam seriali od kiedy na 2ce skończył się dr. House....

Wiem, że cześć lekarzy to leniwi ignoranci ale uwierz tacy normalni występują nie tylko w na dobre i na złe (nie oglądaj tego) i wbrew pozorom nie boją się używać pełnych sformułowań. Trzynastozgłoskowiec to raczej chyba Mickiewicz - nie wymagajmy od nich (lekarzy) zbyt wiele.

 

Mroczni Jedi mogli być wychodowani - będę się upierał. Ale do słownika zajrzę skoro nalegasz.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Bo to nie jest wersja G1 Gaming?  

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming-4gb-ddr5-pci-e-box-84-1023664.html

 

Dlatego jest tańsza, nie ma backplate i jest słabiej taktowana. Osobiście wolałbym dopłacić do G1.

Edytowane przez Amok2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo to nie jest wersja G1 Gaming?  

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming-4gb-ddr5-pci-e-box-84-1023664.html

 

Dlatego jest tańsza, nie ma backplate i jest słabiej taktowana. Osobiście wolałbym dopłacić do G1.

Masz racje źle popatrzyłem. No ale już nie będę się bawił w zwroty.

 

btw. Jest duża różnica w wydajności?

Link to post
Share on other sites

Ale sie bez sensu zaczeliscie obrzucac blotem. Profile wentylatorkow mozna ustawic w wielu kartach wiec to ze sie wylaczaja nie jest zadna rewelacja.

Wentylator dmuchajacy na radiator powoduje lepsze oddawanie ciepla do otoczenia wiec teoretycznie bardziej podgrzewa powietrze w obudowie. Ale to teoretycznie, bo on je podgrzeje do tych 40 stopni i koniec, a jak karta najpierw sie nagrzeje do 70, potem sie wlacza wentylatorki to powietrze z rozgrzanego radiatora po pasywnej pracy bedzie podgrzane bardziej. A i to nie do konca, bo zalezy to od czasu. Przy dlugiej pracy w pasywie powietrze w obudowie sie wrecz zagotuje. Pamietam temperature mojej obudowy (gdy dotknalem jej boku z zewnatrz) jak zostawilem komp w full pasywie w idle (pulpit windows) na noc. Procek mial z 80 - 90 stopni, dyski powyzej 60 i tak dalej.

 

Co do pracy w stressie to nie kazdy gra z muzyka na full albo w sluchawkach. Chocby dlatego ze kilka metrow obok moze spac lub po prostu czytac ksiazke/ogladac film dziewczyna. Tak, niektorzy je maja.

 

Niemniej jednak i tak oplaca sie kupowac autorskie wersje nawet jak sie im potem wymieni chlodzenie. Maja czesto lepsza sekcje zasilania i inne rzeczy niz referenty. Lepiej sie kreca i sa stabilniejsze. No chyba ze sie myle, to mnie poprawcie :)

 

@UP usztywnienie mozna tez zrobic samemu. Nie bedzie to moze ostatni krzyk mody jesli chodzi o wyglad PC, ale bedzie skuteczne. Trzeba krawedz obudowy radiatora przywiazac mocna nitka i zamocowac ja gdzies wyzej w obudowie tak by karta miala dzieki temu dwa punkty podparcia. Jeden na sledziu i drugi na koncu na nitce na ktorej bedzie jakby wisiec. Takie cos jest dobra opcja jak sie laduje na karte ciezkie radiatory i jeszcze dodaje wentylatorki, bo karta jest nawet po latach prosta jakby swiezo z pudelka wyjeta.

Edytowane przez verul
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Radiator bez wentylatora gorzej oddaje cieplo dlatego przez pewien czas moze powietrze byc chlodniejsze. Potem radiator rozgrzeje sie na tyle ze wymiana ciepla i tak bedzie zachodzic dosc sprawnie z powodu duzej roznicy temperatur. Dodatkowo powietrze nie bedzie usuwane z obudowy (mowimy o pasywie) wiec bedzie sie grzac coraz bardziej. O tym pisalem powyzej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...