Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

 

 

To taki GTX 990 pod inną nazwą ?

Nie, Titan X ma być kartą jednoprocesorową i ma być oparty na rdzeniu GM 200, a nie GM 204. GTX 990 to byłyby według mnie dwa rdzenie GM 204, czyli takie SLI GTX 980 na jednym PCB.

 

 

Podejrzewam, że jednak jest on do gier .

Może i tak, ale ta cena... za tyle to można złożyć niezły komputer. 

Link to post
Share on other sites

Nie, Titan X ma być kartą jednoprocesorową i ma być oparty na rdzeniu GM 200, a nie GM 204. GTX 990 to byłyby według mnie dwa rdzenie GM 204, czyli takie SLI GTX 980 na jednym PCB.

 

 

Może i tak, ale ta cena... za tyle to można złożyć niezły komputer. 

 

Tak, ale sa tacy co chcą mieć taką kartę :)

Link to post
Share on other sites
Myślę, że każdy gracz by chciał.

 

Tak nvidia robi ludziom wodę z mózgu. Cała seria Titan to są karty "półprofesjonalne", takie quadro w przystepnej cenie. Do grania będzie 980Ti i przy okazji pewnie z 30-40% z metki.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

przecież karta ma wystarczyć nie na teraz ale na przyszłość.... pozatym piszecie że do SLI to min 8GB ( najazd na GTX 970 ) więc jeżeli ma być przyszłościowa i do SLI to odpowiedź brzmi TAK

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Cały czas widzę narzekanie że jakaś tam karta nie jest "przyszłościowa" czy to gtx 970, czy teraz ta karta będzie miała za mało ramu, i jeszcze w ogóle w przyszłości dwie do sli.

Tylko większość co tak mówi o tym "przyszłościowym" myśleniu, tak na prawdę zaraz zmienia kartę gdy tylko wyjdzie coś nowszego.

Link to post
Share on other sites

Przyszlosciowy? To tak jakbyscie chcieli by nowy iPhone byl przyszlosciowy. Ludzie ktorzy kupuja najwyzszy high end nie beda trzymac karty przez 4 lata tylko wymienia jak pojawi sie nowa. A do gier nawet 6GB wystarczy na dlugo.

Link to post
Share on other sites

Nie ma już takich określeń jak przyszłościowe dla sprzętu elektronicznego, bardziej można brać pod uwagę wykształcenie/kierunek studiów np. Ten kierunek jest przyszłościowy, bo dzięki niemu w przyszłości wiedza nabyta przyniesie mi jakieś materialne korzyści. :P sprzęt się starzeje każda premiera nowego produktu odpycha stary w zapomnienie :P

Link to post
Share on other sites
A do gier nawet 6GB wystarczy na dlugo.

 

czytam i czytam a tam piszecie na tym forum że 4GB to już mało a jak ktoś gra powyżej FULL HD to musi być 8GB

 

dalej czytam i pisze - jak ktoś gra w 4K  to 8GB minimum

 

więc jeszcze raz TAK dla komercyjnej karty z 12GB ale jak już mówiłem 980Ti nie może mieć tyle bo ma to TITAN X

 

więc jak może 6GB wystarczyć na dłuuuuuuugo ?

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites
Na dluuuuuuuuugo to nic nie wystarczy.

 

wiem dlatego to napisałem prze kilka "u" by Ci to uświadomić,

 

pierwszy Titan ma "już" 2 lata i wystarcza do FHD w zupełności

 

karta która jest wydajna z małą ilością pamięci też na nic się nie zda

 

dla mnie przyszłościowa karta wystarcza na 2-3 lata gry na wysokich detalach

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

ja tego nie neguje zresztą 780tce stuknie w maju 2 lata :) generalnie karty z wyższego segmentu trzymają poziom przez te 2-3lata

 

Titan niestety był jest i chyba będzie zawsze niepłacalny wzgledem innych kart to karta dla pasjonata/entuzjasty czy grafika ale co do grafiki to chyba bardziej quadro jest ale ten to dopiero jest sprzedawany w kosmicznej cenie....

 

dopóki w kartach nie będzie dodawany do siebie Vram ( czytałem że nowe karty mają dodawać do siebie Vram zobaczymy pożyjemy ) zawsze przyda się mieć więcej ramu do SLI

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...