Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

Ten gość gorszy od dawida20

 

Ja testowałem, jakiś moduł musi być przecież.

 

To jest elektronika. To są tłumaczenia tego szanownego pana z morele.net. Hahahaha

 

Olać.

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, może mam ucho słonia ale tak mam wypuszczony dźwięk. HDMI z karty +ampli.

Różnicy między XFI fatlity nie widziałem. (ta znów nie miała HDMI)

Sprawdziłem na HDMI, to samo. To na 99,9% cewki na karcie, jak mówię, dźwięk zmienia głośność w zależności od obciążenia gpu. Mogę sprawdzić jeszcze na innym zasilaczu tylko, że to noname. Warto?

Link to post
Share on other sites

Regularnie czytam wszystkie zamieszczone tu wypowiedzi i wiem, że fala negatywnej krytyki regularnie spływa na GTX 960. W tematach, gdzie ktoś prosi o radę dot. tej karty, zazwyczaj pada odpowiedź aby wziąć używkę R9 280x/290.

 

Będąc całkowicie tego świadomym, mam do Was pytanie i proszę o odpowiedź z konkretnymi argumentami (nie na zasadzie, że karta to fail bo szyna 128...).

Nie chce się skupiać na wielkości szyny, bo koniec końców liczy się wydajność.

 

Wiem, że GTX 960 kuleje np w Shadow of Mordor ze względu na ilość pamięci, ale daje radę w wielu grach, które nie są aż tak pamięciożerne.

Skupiając się na tym, że GTX 960 nie jest high-endową kartą i jest przeznaczona do gry nawet w mniejszej rozdzielczości niż FHD, chciałem spytać, czy faktycznie ta karta to taki niewypał?

 

Biorę pod uwagę ceny nowych sztuk (uważam, że bez sensu porównywać cenę używanych kart 280x/290 do nowych 960.. bo prędzej czy później 960 również będą używki do kupienia a wydajność pozostanie bez zmian..):

Najtańsze wersję autorskie GTX 960 (950zł) są o około 10% tańsze od nowych autorskich sztuk 280x (1050zł).

Korzystając z testów http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_960_G1_Gaming/17.html(również inne gry na pozostałych podstronach testu) w rozdzielczości FHD lub niższej 960 jest maksymalnie o te 10% słabsza od 280x a momentami jej dorównuje, czasem nawet przewyższa (tu się pojawia moje drugie pytanie o rzetelność testów na techpowerup, choć ja uważam ich testy za jak najbardziej kompetentne nie faworyzujące żadnego z producentów).

 

Czy biorąc te rzeczy pod uwagę, naprawdę 960 to niewypał?

Tak jak wspominałem, prosiłbym o odpowiedź z konkretnymi argumentami, bez nic nie mówiących ogólników.

Link to post
Share on other sites

Miałem do czynienia z tą kartą przez dwa dni w wersji Gaming 2g od MSI. Co zdążyłem zaobserwować: jest bardzo chłodna, testowałem ją przeróżnymi furmarkami, 3dmarkami i innymi pierdołami i temperatura nie przekroczyła 65 stopni (jeden wentylator wdmuchujący do obudowy, jeden wyciągający). Wentylatory z karty słychać od około 50% (obudowa 30cm od głowy), ale nie miałem jeszcze takiej sytuacji żeby karta weszła powyżej 40%. Co do szyny się nie wypowiem, bo jakoś super się na tym nie znam, ale testowałem karciochę w Dying Light i faktycznie, gdy odpaliłem grę ze wszystkimi wodotryskami w FHD to zużycie pamięci cały czas było na granicy 95-100%. Średnia ilość klatek to 40-60, ALE przy bliskich spotkaniach z zombiakami (takimi twarzą w twarz) i przy ataku tych "plujących" były mocne dropy do 15-25 fpsów. Jestem ciekaw jak wypadną te karty z 4GB pamięci na pokładzie. I nie słuchałbym się ludzi mówiących, że szyna jest mała itp. Jest mała, ale bardziej było odczuwalne to 2GB pamięci, jednak za mało jak na taką kartę do grania w FHD. Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz, być może jeszcze coś wiem, ale teraz mi nie przychodzi do głowy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...