Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

Ja osobiście zastanawiam się nad Gigabyte G1 gaming i nie wiem, czy to byłby dobry wybór, jak myslisz?

 

Ja bym brał na pewno jak już to GIGABYTE. Wgrywasz nowy bios który wyklucza w idle 1600 obrotów i karta chodzi jak powinna:) Jest cicha i chłodna. W dodatku najwydajniejsza w porównaniu z MSI czy Asusem. Sam też będę brać na pewno GIGABYTE G1 

Link to post
Share on other sites
Że co ? Chyba jestem ślepy, bo widzę na nVidiach różnicę między TN-ką, a obecnym IPS-em.

 

A odblokuj zakres RGB, powinna być większa różnica, pod warunkiem że nie przełączyłeś na tamto drugie w panelu NV a no i musisz korzystać z HDMI

10742929_320364054817931_287429393_o.jpg

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

A ja zlikwidowałem  prawie wszystkie stany oszczedzania energi i zrobiłem na wzór radeona . Gry , lekkie  obciazenie i pulpit . Co za duzo to niezdrowo :P


1.25v @ 1570 MHZ

0.83 v @ 325 MHZ

0.83 v @  135MHZ

i git malina

Link to post
Share on other sites

Pewnie że dobry,dawniej Gigabyte piszczał,teraz wszystkie piszczą więc jeden pies,kupuj najwyżej taktowaną z pudła i tyle.

 

Kilka kart ktore mam/mialem w ciagu ostatnich2-3 lat:

Gigabyte: GTX550Ti, GTX650 Ti boost, GTX660Ti, GTX770

Saphire: HD7850.

 

Z ww tylko radek piszczal ( i tylko przy bardzo wysokich fpsach... )

 

Takze osobiscie jestem bardzo zadowolony z GB ale to byc moze kwestia farta ;-)

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem 970 G1, zobaczymy jak się będzie sprawować.

 

Wgrasz przerobiony bios to będziesz dopiero zadowolony:) Będzie cisza jak makiem zasiał :) 

Link to post
Share on other sites

Jakiś link skąd to wytrzasnąć?

http://gpuhell.blogspot.com/2014/11/jak-zmniejszyc-rpm-wentylatora-w-idle.html

 

w idle 950 rpm + zmieniona krzywa, link do pobrania http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=58079537556223222485

 

Bios stworzony na podstawie tego od DjXbeat z drobną modyfikacją ponieważ ten od DJa nie działał na moim 970 G1 do końca poprawnie w idle.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Anulowalem z niemieckiego amazona karte Gigabyte gtx 970 (nie bylo info czy to G1 czy OC) po ponad 2 tygodniach czekania (nadal nie mieli na stanie) i dzis kupilem ze strony overclockers.uk z kodem na Assasina Creed Unity. Oczywiscie G1. :) Kod juz otrzymalem mailem ze strony GEFORCE, nigdy nie gralem w Assasina wiec sprobuje tym razem. :)

Link to post
Share on other sites
Bios stworzony na podstawie tego od DjXbeat z drobną modyfikacją ponieważ ten od DJa nie działał na moim 970 G1 do końca poprawnie w idle.

To zależy już od wentylatorów na karcie ;)

Na większości G1  BIOS ode mnie działa poprawnie ale są osoby u których występuje problem.

 

Pół pasywny tryb powoduje błędy!

Wentylatory wyłączają się ale co jakiś czas wentylatory na sekundę wbijają na bardzo duże obroty. Kombinowałem z tym ale nie da rady ustawić tego - takie wentylatory i PWM :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://gpuhell.blogspot.com/2014/11/jak-zmniejszyc-rpm-wentylatora-w-idle.html

 

w idle 950 rpm + zmieniona krzywa, link do pobrania http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=06841522924385828292

 

Bios stworzony na podstawie tego od DjXbeat z drobną modyfikacją ponieważ ten od DJa nie działał na moim 970 G1 do końca poprawnie w idle.

Dziękówa Panie.

Link to post
Share on other sites

To zależy już od wentylatorów na karcie ;)

Na większości G1  BIOS ode mnie działa poprawnie ale są osoby u których występuje problem.

U mnie Afterburner i GPU-Z pokazywały ok. 1100 rpm w idle na twoim biosie ale po wejściu w boost odczyty nagle spadały do 950 rpm (do 50C), dziwna sprawa, trudno powiedzieć czy to błąd odczytów czy tak rzeczywiście było bo różnicy nie słyszałem. Pobawiłem się trochę i zmieniłem jedną wartość - PER01 z 25 (na twoim biosie) na 20 i odczyt zaczął u mnie pokazywać 950 rpm również w idle. Na razie testuje i jest ok, zobaczymy czy w dłuższym okresie czasu nie wyjdą jakieś problemy.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dzięki za feedback, ja pogrywam w Mordor i u mnie na razie jest ok, nic takiego się nie stało ale twój bios mam pod ręką i w razie czego wrócę do niego bo też działał u mnie dobrze poza tym odczytem w idle (1100). Może kwestia wentylatorów na karcie albo jakiś soft w tle np. włączony Afterburner zakłuca pracę wentylatorów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...