Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

A ja Wam mówię że nowy radek to będzie to samo oklepane co roku. Radek będize reklamowany na mega wydajny super hiper kartę. A jak się okaże będzie kilka fps wydajniejszy. Po czym Nvidia wypuści za chwilę coś w stylu 980Ti czy 980Ti GHZ i znów będzie wydajniejsza. Co roku to samo. 

Oczywiście znów będzie pełno spekulacji testów na różnych forach, porównań a prawda będzie taka  że najwydajniejsze będzie Nvidia co za tym idzie najdroższe. Znów Radeon będzie słabszy lecz tańszy. I tak co rok:D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja i tak sądzę nadal że Nvidia która budżetem zjada AMD nie pozwoli sobie na to by RADEON był lepszy. Głupie kilka fps a jednak zawsze. Mówi to posiadacz obydwu kart. 

Radeon tańszy, gorsze stery lecz wydajność zbliżona. Za to Nvidia lepsze stery, lepsze SLI (względem CF) lepsza wydajność lecz droższe. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

bajkopisarstwo ;)

Gorsze stery ? śmiem wątpić, AMD idzie w rozwój za to NV w kotlety, Lepsze SLI ? SLI to padaka, lepsza wydajność powiadasz, NV zatrzymała się na FHD, im wyżej tym dla nich ciężej ;)

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

No problem ze sterami był zawsze w AMD. i sam miałem i też wina sterów nie raz była. W 280x u znajomego też czasem stery dają się we znaki. 

Od zawsze SLI było mnie problematyczne. 

 

Czy Nvidia Kotlety? Niech będzie, ale prawda jest taka że Są dużo dużo bardziej chłodniejsze, przy tym cichsze i jak na razie wydajniejsze i tańsze na dzień dzisiejszy:)  w dodatku nie potrzebują teraz mocnych zasilaczy. 

 

A czy w wyższych rozdzielczościach ma problemy? Może i tak, ale to się na pewno zmieni.

AMD w czym idzie do przodu? chyba w tym że są coraz cieplejsze i potrzebują dużych zasilaczy. A wydajność i tak jest za każdym razem niewiele słabsza ale słabsza od Nvidii. 

 

Sam zresztą z tego co się orientuje masz gtx 970. Mogłeś kupić droższego r9 290x to dlaczego nie kupiłeś?:) Bo jest DROŻSZY, CIEPLEJSZY i wydajnościowo czasem gorszy. 

Ja nie jestem jakimś zapaleńcem na Nvidia bo sam miałem kilka radeonów, lecz uważam że na dzień dzisiejszy NVIDIA np z gtx 970 dała naprawdę spore wyzwanie dla AMD. A to że gtx 980 jest drogi to jak nie ma konkurencji to i cena jest jaka jest. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obyśmy się zdziwili:) Bo mają ciężko względem Nvidii teraz. GTX 970 zabija wydajnością i kulturą pracy. Oraz naprawdę dobrą ceną.  Oby jeszcze taniej postąpił AMD i wydajność lepsza to co będzie bardziej się opłacało to się kupi:) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam zasilacz 1kw 92+ sprawności, więc pobór mi nie straszny.


Wydajność to ma jak 780tka ... więc potwora nie ma a kultura pracy zostawia wiele do życzenia, piszczące cewki np. do tego NV ma niepełny zakres RGB i na IPSach blado to wygląda, trzeba się bawić w odblokowywanie. 

Link to post
Share on other sites

No ja też trafiłem okazyjnie nowy zasilacz super flowera to mam zapas na 3karty 970:)  Dlatego teraz czeka na resztę podzespołów które po nowym roku będę myślał złożyć jak ceny trochę spadną. 


W gigabyte w tym roku po za błędem z biosem który ma w idle 1600obrotó wentyli tak nie ma zastrzeżeń. Nowy zmodyfikowany bios naprawia te błędy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja super Flower-a leadex platinum 1000 za 400zł:) 

 

GTX 970 będę kupować bo i tak uciągnie mi to co trzeba. Na pewno GIGABYTE w tym roku bo jednak MSI jest niepewne, ASUS podobnie. GIGABYTE najlepiej w tym roku wychodzi. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Bo mają ciężko względem Nvidii teraz.

 

Czy ja wiem... wzięli konsole, weszli do apple. FirePro tez nie stoi kiepsko. Może bicie się na rynku PC za wszelką cenę nie do końca im pasuje. I tak na przelomie roku pięknie zarobili dzięki szałowi na krypto.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wiele ludzi jest fanboyami nvidii, więc i tak kupią gorszy sprzęt byle by był zielonych, nawet jak w tej cenie jest wydajniejszy Radeon.

Można sobie popatrzeć choćby na allegro jakie karty ludzie kupują, czy cenowarkę.

 

@up 

Znalazłem gdzieś wyniki finansowe, ale oficjalne?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Panowie, jaką wersje się najbardziej opłaca brać z tych 970-tek? Bo zamierzam wydać na kartke około 1600zł. O to moja specyfikacja:)

 1   Be Quiet! Shadow Wings SW1 120mm PWM, BQT T12025-MR-PWM (BL026)      
2   Be Quiet! Shadow Wings SW1 140mm Mid-Speed,BQT T14025-MR-2 (BL056)      
3   Pamięć G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10 (F3-2400C10D-8GTX)      
4   Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)      
5   Obudowa Fractal Design Define R4 Titanium Grey USB 3.0 - (FD-CA-DEF-R4-TI)      
6   Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White FM1 AM2 AM3 AM3+ LGA775 LGA1150 LGA1155 LGA1156 LGA1366 LGA2011 - TR131      
7   Zasilacz Corsair RM Series 650W FULLY Modular 80+ GOLD - CP-9020054-EU      
8   Karta graficzna ?      
9   Dysk SSD Crucial M550 128GB SATA 6Gb/s MLC (read/write; 550/350MB/s) (CT128M550SSD1)      
10   Płyta główna MSI Z97 GAMING 5, Intel Z97, 4xDDR3, 1xM2, VGA, GbLAN, ATX (Z97 GAMING 5)      
11   Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K)

Edytowane przez hipis
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...