Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

MSI nie bez powodu zrezygnowało z backplate (zapewne żeby obniżyć koszt produkcji). Teraz mają zacząć je produkować i rozdawać? Z drugiej strony sprzedawać też nie będą, ponieważ zostałoby to źle odebrane przez klientów, czemu się w sumie nie dziwię. Petycje są bez sensu, to nie koncert życzeń.  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo pocięło headpipe-y i spartoliło chłodzenie i jest im przykro i chcą się zrehabilitować.

 

http://www.guru3d.com/news-story/evga-geforce-gtx-970-acx-has-misaligned-gpu-vs-heatpipes.html

 

 

żałuję, że nie poczekałem:

 

http://www.tomshardware.com/news/gigabyte-mini-itx-gtx970-oc,27915.html

 

tu się nie ma szans nic wygiąć i można by było pójść w mini itx...(w sumie nadal można)

Edytowane przez leon691
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

BTW czy ktoś z was kupił te MSI i brał udział w ich konkursie?

 

http://micro.msi.com/landing-pl/N970/

 

 

się namęczyłem, wymyśliłem super 5 sposobów na chłodzenie a wyników jak nie ma tak nie ma. Te dwa red bulle co przysłali i tak do kosza bo trucizna. Klawa apexa by się przydała.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Ragnar, nie pieprz głupot ;)

 

skunRace, może jakiś wirusik ?

 

Już się wszystko wyjaśniło, żaden wirusik ani syf w systemie, po prostu akurat wtedy załączył mi się indeks wydajności systemu Windows ;)

 

http://www.computerbase.de/videos/2014-10/geforce-gtx-970-und-das-spulenfiepen/

 

No cóż, to tyle jeśli chodzi o nową serię. Co z tego, że chłodzenie jest ciche jak te karty piszczą i skwierczą nawet przy 40/60 fpsach... na prawdę świetna jakość.

 

 

Oglądając to mam co raz mniejszą ochotę na wymianę swojego ASUSA bo u mnie wygląda to prawie identycznie. Nie chcę tracić czasu, bo z tego co wszędzie widzę jest 90% szans że dostanę taką samą lub jeszcze gorszą. Sam już nie wiem, w sklepie w którym kupiłem powiedzieli mi że to wada i wymienią, ale przecież nie będą sprawdzać przed wysłaniem do mnie.

 

Czy jest też możliwe żeby to aż tak zależało od zasilacza, że w tym przypadku dosłownie wszystkie skwierczą przez zasilacz jeśli wszystkie były testowane na tym samym ?

Link to post
Share on other sites

U mnie zależało od zasilacza, ale ja stwierdziłem nadmierną "aktywność dźwiękową" starego po podłączeniu karty (a nie fakt , ze karta piszczy jako taka). Po wymianie jest OK, oczywiście karta coś zanuci czasem ale  nie pamiętam kiedy ostatnio miałem kartę która by się nie odzywała pod bardzo wysokim FPS (słynne menu crisisa, simsów, wiedzmina).

Link to post
Share on other sites

Widać zepsuty - reklamuj. Gtx 970 ma piszczeć inaczej istnieje podejrzenie że nie działa prawidłowo...

 

I nie pisze się "nic nie piszczy" tylko wyłącza się wszystkie wentyle w budzie (oprócz zasilacza i proca) włącza aplikację generującą chory FPS, przykłada ucho do karty i wsłu**** w jej dźwięki. Potem jeszcze tylko zaświadczenie na badanie wariografem (że nie kłamiesz) + zaświadczenie od laryngologa ze jesteś dobrze słyszący i wtedy wiemy, że faktycznie ci "nic nie piszczy".

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Daj nam 2 dni udowodnimy Ci, że masz.

 

Co ma zboczenie do sprawdzenia czy cewki na karcie piszczą/skwierczą? Podałem ci przykład jak sprawdzić jak się zachowuje elektronika na karcie, zamiast podziękowań bulwers. Współczesna młodzież.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

naprawdę masz coś z głową nie tak, w moich zastosowaniach nic nie slysze, ale jak jestes szczęśliwy przy rozbebeszonym kompie słuchając go czy piszczy to bądź, wolno ci! ostatnie piszczenie jakie słyszałem to bylo przy zotac 9800+ amp po miesiącu i tak przestalo

 

Edytowane przez wars045
Link to post
Share on other sites

Dobra sam tego chciałeś. Jutro jesteśmy z chłopakami w okolicy wpadniemy i sami sprawdzimy. Jak coś zapiszczy zabieramy kompa do dogłębnej analizy (ok. miesiąca).

Ej, cmon - zdjęcie bocznego panelu z obudowy to jeszcze nie wybebeszanie. Pozostałe wiatraki (ups ,wentyle) w budzie wyhamowujesz palcami. W takich kwestiach przepisy BHP idą w odstawkę. Teraz może jeszcze nie ale w przyszłości docenisz to, że nie zostawiliśmy Cię z piszczącymi cewkami samego.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...