Skocz do zawartości

Zalman Z3 Plus ROG Edition


Recommended Posts

Czesc, projekt zostaje wstrzymany ze wzgledu na kradież laptopa na wyjeździe w Grecji. Był to laptop mojego taty który we wszystkim mnie wspierał więc z mamą postanowiliśmy zrzucić się na "odnowienie" Jego starego HP'ka. Raczej mody dot. tego beda tutaj, a w zakres bedzie wchodzilo:

- Oklejenie klapy matrycy

- Upgrade z 2GB do 4GB pamieci RAM

- Zmiana dysku talerzowego 160GB na SSD 250GB

 

Calosc, po zrzucie z mama wyniesie mnie około 200zł, czyli połowe moich oszczędności... Kartę odstawiam na drugi plan, a teraz zajme się tym lapkiem i jeszcze jedną ciekawą rzeczą czyli nową budą- będzie z HIPS'u 1mm, i aluminium. Z calościa zamknę się w około 50zł, bo 2 kawałki HIPS'u na top, front, dół i tył wyniosą 30zł, alu za darmo (będą to na tyle małe elementy, że dostanę to jako odpady z hurtowni), na boki plexi, ogólnie plan jest dość prosty, bez cięcia laserem, tylko brzeszczot, ew. mini szlifierka. Buda będzie miała wymiary +/- 50x50x25cm. 


Wiec tak, dzis wyciagam info od taty czy nie chce kupic nowego lapka, jak nie to jadziem z modami staruszka. A czas wolny poswiecam na projekt nowej budy, ktora jednak bedzie full alu.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe co tam knujesz - robisz budę od podstaw, czy bazujesz na jakimś szkielecie? Ja właśnie pożegnałem się z Zalman Z3 Plus - zajrzyj do mnie, zobaczysz na co mnie napadło :D

Link to post
Share on other sites

Buda od podstaw, będzie wygięta na kształt ceownika. Najwiekszy problem tkwi w tym, że nie mam zielonego jak zamontować kołki od MOBO, bez gwintowania, albo gdzie kupić taki gwintownik, po realistyczne pieniążki


Btw. wg instalatora AutoCAD'a- instalacja ma trwać 311 dni...

Link to post
Share on other sites

Tylko wiercenie - innej łatwiejszej opcji nie ma. Otwór pod gwint o średnicy 2.5mm i komplet gwintowników M3 - za całość może 10-15 zł :)

Edytowane przez TMStoke
Link to post
Share on other sites

3mm to już jest OK.

Sprawa prosta i koszt niewielki - 11,65zł za gwintowniki - http://allegro.pl/gwintownik-gwintowniki-wolfram-m3-3-sztuki-14a203-i5308252396.html

do tego te podkładki 15zł

 

Rozejrzyj się w lokalnym sklepie "elektronicznym" za takimi tulejami, a gwintowniki powinieneś dostać w sklepie narzędziowy (lokalnym). Jak masz takie sklepy blisko siebie, to zaoszczędzisz na przesyłce.

Link to post
Share on other sites

zgłoś się do mnie po krótki kurs jak gwintować, aha potrzebny bedzie denaturat albo kropla oleju silnikowego na przykład - aluminium wtedy się nie klei do narzędzia :)

Link to post
Share on other sites

WD40 jest dobrym rozwiązaniem.

Zresztą, na grubości 3mm tragedii nie będzie.

Jak masz możliwość dołożenia około 6zł, to poszukaj gwintownika maszynowego z Fanar'a (warto).

http://allegro.pl/gwintownik-gwintowniki-maszynowe-m-3-fanar-m3-fvat-i5223647629.html

Jeden przelot i dziura będzie nagwintowana, a poza tym, maszynówkami łatwiej się gwintuje (lżej).

Link to post
Share on other sites

Jeden przelot i dziura będzie nagwintowana, a poza tym, maszynówkami łatwiej się gwintuje (lżej).

 

...i owszem, są trwalsze. Z tym że zazwyczaj droższe. Pytanie czy jest sens dokładać, gdy w grę wchodzi dziewięć otworów? Złamać zwykły gwintownik w 3-5 milimetrowym aluminium to też trzeba potrafić :)

Link to post
Share on other sites

To już sam Garfildek musi podjąć decyzję.

O złamaniu nie mówię, bo to blaszka 3mm i prędzej gwint zerwie niż gwintownik strzeli.

Chłopak szczerze przyznał, że o gwintowaniu niewiele wie, więc teraz ma szerszy obraz o gwintownikach - ręcznych (3 częściowych) i o maszynowych, jednoczęściowych, lżejszych do gwintowani, wydajniejszych i droższych, z tym, że mówimy o różnicy 6zł, więc...

Kolejną sprawą jest to, że ma powstać customowa buda i przypuszczam, że gwintownik będzie jeszcze wielokrotnie w użyciu.

 

Można całkowicie zrezygnować z gwintowania i tuleje dystansowe zabezpieczyć z od tyłu nakrętkami kołpakowymi.http://allegro.pl/nakretka-kolpakowa-m3-nierdzewna-10-sztuk-fvat-i5075099759.html

Link to post
Share on other sites

Wole pobawić się w te gwinty. Ogolnie buda ma miec zasilke, pionowo w przedniej dolnej cześci. Mobo tray ma funkcje tylnego panelu, bo nie potrzeba cable managment'u. Chłopaki, ktoś z Was ogarnia jakiegoś CAD'a, żeby przenieść rysunki techniczne do projektu.


Zaraz pojawi się wersja ostateczna projektu, dalej już tylko nowa budka...


PS: Wersja ostateczna będzie nawet bez przedłużek, bo mam na tyle dość tego grata, że nie upchne jej tam po raz setny


http://abload.de/img/dsc07747xhuwh.jpghttp://abload.de/img/dsc077442quw7.jpg

 

Jednym słowem- zrobiłem co chciałem, z prac jestem bardzo zadowolony, a teraz budka wylatuje, a ja idę robić rysunki...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Mial byc dzis wieczor, ale cyny mam na dzialce... Jutro pod nia podskocze i polutuje.

Dziś wg. strony DHL'u powinny być dziś też wentylator więc up będzie trochę większy. Skończę jeszcze EPS zlutuje to i gitara.

http://abload.de/img/20150904_144911kek55s9g.pnghttp://abload.de/img/20150904_144953c0sb4.png

 

Zdjęcia są, jakie są. Jutro albo później będą lepsze, bo akumulatorki od aparatu padły. Z wentów jestem bardzo zadowolony. Są ciche, a i wydajne. Temperatura jest około 30* w spoczynku, albo mniej. Stres, najwięcej 60* po godzince w OCCT. Jest cicho, ale chyba będę musiał dokupić jakiś kontroler obrotów, żeby je kontrolować. Wentylatorki to Pure Wings'y 2 od BQ. Co do oplotów, całość zajęła mi około 10h i przy okazji oplot się podpalił, i spadł mi na nogę... Następny krok, to nowe węże kompletne czyszczenie i złączki kątowe (tutaj jak ktoś ma to pisać pw) potrzebuję 45* i 90* nie konieczne obrotowe, najlepiej czarne i do 20zł, im mniej tym lepiej. I tak na zakończenie będzie kontroler obrotów, a jak sprzedam starego pieca to będzie nowiutkie GPU, może z blokiem, zależy co się trafi. GPU na 240 nie utrzymam, więc wejdzie chyba MORA, albo coś poza budę, bo tu już nic nie wejdzie (ew. 360 zamiast teraźniejszej 240). Zapraszam do wyrażenia swojej opinii.  8-)

Zamówiłem kątówkę nie obrotową 90*, obrotową 45* i nowy wąż i klamerki na 8pinówkę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A coś tego typu można dostać w jakiejś sieciówce, bo jak patrzę na cene przesyłki nieraz większą od ceny towaru, to aż boli...


EDIT: Jak przyjdą graty, to złożę wszystko jak najszybciej. Na stronie kuriera jest pokazany status Przyjęcie przesyłki w oddziale DPD. Mam nadzieję, że na jutro będzie... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...