Skocz do zawartości

Potrzebne nowe chlodzenie


Recommended Posts

masz za niskie Vcore ja przy 4 Ghz to mam 1,4 V

Im niższe vcore tym mniejsza temperatura procesora,jeżeli pracuje stabilnie 1.24 niema potrzeby zwiększania.

Jaka masz bude od kompa? ile tej pasty nalozyles w jakiej ilosci ?

Bude mam jakąś 5-letnią z ntt,ważne że dobrze wentylowana,co do pasty to około 0,5g jak zaleca producent ze względu na high efficiency,ogólnie mam w stresie 59/60°C i 1200 obrotów wentyla, jeżeli masz więcej to pewnie dlatego posiadasz mniejsze °C i tylko to mi przychodzi do głowy.
Link to post
Share on other sites

Ja pasty nalozylem tyle to lepek od zapalki pod wplywem nacisku radiatora ona powinna sie sama dobrze rozprowadzic.

Ogólnie jak procesor ma bezpośredni kontakt z heatpipe to powinno się dawać więcej pasty i pozapychać szczeliny.

Z OC to trzeba troche kombinowac zawsze;]

Brąz już mam w benchit.pl i stosunkowo niskie napięcie na 4188MHz,czuję że bym zrobił więcej niż 4225MHz a wtedy byłoby złoto a przeszkodą są wysokie temperatury, dlatego tak się ciebie wypytywałem o tego spartana i twoje °C.chłodzenia ala mugen też nie będę specjalnie kupował,chyba że złapie okazję to cie przyda na przyszłość.
Link to post
Share on other sites

Ja pasty nalozylem tyle to lepek od zapalki pod wplywem nacisku radiatora ona powinna sie sama dobrze rozprowadzic

tak się nie stanie, za to będziesz miał nierówną warstwę pasty, trzeba ją równomiernie rozprowadzić po powierzchni procesora

Puki co procek sie nie grzeje tak jak to mialo miejsce na boxowym chlodzeniu,wiec nic zmienaic nie bede,zobaczymy z czasem jak to bedzie wygladalo. :-)
Link to post
Share on other sites

Ja pasty nalozylem tyle to lepek od zapalki pod wplywem nacisku radiatora ona powinna sie sama dobrze rozprowadzic.

To będzie coś w ten deseń
ja rozprowadzałem pastę kartą i dodatkowo niewielką ilość rozprowadziłem palcem po spartanie,zwłaszcza przy heatpipe a łukasz ma mniejsze temperatury ode mnie :D
Link to post
Share on other sites

w Tym teście wychodzi że przy 4ghz przy moim coolerze powinno być 82 stopnie.A ja mam 72.A przy 3.4 ghz mam 57 w stressie.A w teście przy defaultowych ostawieniach jest 67 w stressie.Jak nie wierzycie mogę wstawić screeny

 

@Pytanie na które nikt nie odpowiedział.Czy i5 grzeją się bardziej niż pentium dual core.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...