Skocz do zawartości

Potrzebne nowe chlodzenie


Recommended Posts

Polecam SILENTIUM PC FORTIS HE1225. Bardzo dobrze chłodzi procka pod obciążeniem i nie wiele ustępuje Mugenowi. Jeden z najbardziej opłacanych cena/wydajność, tylko nieco droży jest bo około 120 zł, ale na pewno warto dołożyć.

Link to post
Share on other sites

Wyczyść, odkurz, wymień paste pod prockiem na cos lepszego i bedzie duzo lepiej. Poza tym, nie ten dzial, ale tym juz sie zająłem :)

No i najlepiej wrzuć tu fote obudowy, to jeszcze moze okaze sie ze trzeba poukladac kable i ze sama obudowa nie zapewnia odpowiedniego przeplywu powietrza :/

Link to post
Share on other sites

Fortis jest jeszcze wydajniejszy o kilka stopni ok 3-4 jednak 10zł drożej ja wybrałem performe i dzisiaj jade

 

A i fortis jest cięższy o 100gram cichszy o 3dB i i i polski produkt :wariat:

 

EDIT

 

Możesz jeszcze kupić mugen a 150zł a jeszcze wydajniejszy niż fortis o jakieś 4-5 stopni i zdecydowanie cichszy ale znowu kloc wielki

Link to post
Share on other sites

Fortis jest znacznie łatwiejszy w montażu, łatwiej go zmieścić w obudowie, a te 4-5 stopni można nadrobić dobrą pastą. Sam korzystam z wyżej wymienionego chłodzenia i jestem całkowicie zadowolony. Dołożyłem drugą 120-stkę (SPC Zephyr) i o temperaturę mogę być spokojny. Jedyna wada to pasta załączona w komplecie, można ją o kant trącić.

Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze kupić mugen a 150zł a jeszcze wydajniejszy niż fortis o jakieś 4-5 stopni i zdecydowanie cichszy ale znowu kloc wielki

Bez jaj. Mugen, Quiet i Fortis to chyba podobna liga. Przynajmniej Quiet jest prawie taki sam, jak Mugen, a Performa to bliźniacze chłodzenie. Co do Fortisa, to nie do końca wiadomo. W sieci jest chyba tylko jeden test. Nie jestem też pewien czy ta strona nie ma jakichś powiązań z SilentiumPC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...