Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tu sprawa dziwna - parametrami pozostałymi (głośność) one się nie róznią. Oczywiście coś tu jest nie tak, skoro wszystko tak samo (kształ łopatek, ich ilosć, kąty zakrzywienia), a to nagle 90 CFM. Ogólnie porównaj sobie dokładnie parametry noctua vs coolermaster. Wiem, że noctua także nastawiał się na dość dobre ciśnienia swoich wentyli, aby pasowały do ich dość masywnych coolerów.

Ogólnie to znalazłem chyba pogromcę wszystkich wiatraków i szukam teraz gdzie najtaniej aby zakupić sobie 2 sztuki do testów z moim H50. Oto one:

 

Cooler Master Excalibur 120mm:

- max 30 dBA - raczej średnio, ale nie to co delty

- max 3,53 mmH2O - wow !!!

- 2000 RPM - przy 1700-1800 ponoć ciche (wg testów)

- 85,6 CFM - grubaśnie

- cena z tego co widzę od 45zł/sztuka

Link to post
Share on other sites

Cooler Master Excalibur 120mm:

- max 30 dBA - raczej średnio, ale nie to co delty

- max 3,53 mmH2O - wow !!!

- 2000 RPM - przy 1700-1800 ponoć ciche (wg testów)

- 85,6 CFM - grubaśnie

- cena z tego co widzę od 45zł/sztuka

No ciśnienie spore, ale 30dBA to dla mnie juz za dużo, chociaż trzeba by było posłuchac tego potworka.

 

Porównanie Noctua i Collermastera jest takie, że Noctua ma cisinienie 1,68 a ten coolermaster 3,04, więc w teorii powinien byc sporo wydajniejszy na radiatorze procka.

Link to post
Share on other sites

Hmmm powiem tak - miałem najpierw na Thermalright 120 Extreme - 2 zwykłe niby fajne i świecące na niebiesko wentylki. Miały po 12 łopatek i były ciche. Wymieniłem później tego giganta na corsair H50 i założyłem te same wentylatory. Temperatury jednak były....prawie tak samo kijowe jak na TR-ext-120. Tempy przekraczały 90-95*C a ja wpadałem w panikę. Poczytałem dużo na forach o H50 i dobrych wentylatorach i zamówiłem moje aktualne Scythe gentlemenki. Zakładając je na H50 wymieniłem odrazu pastę na procku na ciekły metal czyli - Coollaboratory Liquid Pro. Po testach okazało się, że tempa spadła o ponad 10*C. Następnie dodałem jeszcze do wentylatorów SHROUD i teraz mam 78*C MAXXX.

Wnioski takie:

- lepsze wentyle 10*C mniej

- pasta - 2-3*C

- SHROUD -2-3*C

Oczywiście obliczenia tak na oko, bo nie pamiętam dokładnie, ale na pewno wentyle dały najwięcej.

Link to post
Share on other sites

Są praktycznie niesłyszalne - dlaczego....mam 2 grafy, które są najgłośniejsze z całego kompa, ALE działają one na manualu na 58% szybkości. Gdy zostawiam grafy na auto, to z kompa nic nie słychać. Z czystym sumieniem mogę Gentlemenki polecić. Nie spodziewaj się jednak cudów, tak jak w moim przypadku. Jeśli od zmiany wentyli będziesz miał 3*C zimniej to ok, jeśli 5*C to powienieneś być już bardzo szczęśliwy. PS jeśli masz miejsce na SHROUD, to działa on tak samo na radiatorach jak na chłodnicach i sporo daje.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki wielkie za obszerne wyjaśnienie tematu, troche Cie wymęczyłem, jeszcze raz zasłużona pochwała. ;)

 

Na koniec już - możesz dać linka to tego wątku na forum corsaira, o którym wspominałeś?

Napisałeś też, ze ten coolermaster jest dostępny w kilku sklepach - na necie znalazłem tylko takie cuś:

http://flte.pl/product.php?ASIN=B0026ZPFDE

Możesz podac namiary na jakies inne sklepy gdzie to widziałeś?

Link to post
Share on other sites

http://www.overclock.net/water-cooling/ ... wners.html

 

To grubaśne forum posiadaczy H50 i jest tam masa informacji o wentylach. Stron gruuuubo przybyło więc musisz głęboko poszperać.

 

Co do coolermasterów - szukaj na googlu z dopiską R4 i ewentualnie oznaczeniami które opisałem wyżej.

Na szybkiego masz 1 sklep:

http://www.sferapc.pl/wentylator-do-obu ... 31025.html

Tanie jak woda ;)

Link to post
Share on other sites

a czy moglbys zrobic mi przysluge? skrec proca na default spowrotem a wentyle pusc na najnizsze mozliwe obroty, powiedz jaka temp w stresie jezeli mozesz (chcialbym wlozyc to do serwera gdzie mam e6600 oraz wrzucilbym 2x ss 500 obr na to, musze wiedziec czy by sobie poradzil) ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

mam i 7 930 podkrecona do 4.452GHZ :) i coolera prolimatech armagedon + 2x noctua 140mm czy cos sie zmieni jak zainstaluje corsair h70 ???? :) :) :P :P :) dzieki za odpowiedz

 

Moj sprze to :):) My Hyper Computer Game 2010

 

1. Asus Rampage III Extreme Intel X58

2. Intel Core i7 930 - 2.80 GHz - 4.452 GHz

3. Kingston HyperX DDR3 3x 2GB 2000 MHz XMP Tall HS FAN DDR3 kit CL9

4. Nvidia GeForce Gainwer GTX 480 1536MB DDR5 384bit Podkrecona - Core 800MHZ - Memory 2000 - Shader Clock 1600

5. be quiet Dark Power PRO P8 - 1000W

6. Blu-ray Samsung SH-B083L/RSBP

7. Seagate 1 TB Barracuda 7200 obr/min (32MB, Serial ATA II) + RAID0 2 x 500 GB Seagate 5400 obr/min (16MB, Serial ATA II)

8. ProlimaTech Armageddon CPU Cooler + 2x Noctua Nf - S14B

9. Zalman Gs 1000 +OKNO +4 wiatraczki zephyre 120 mm LED BLEU +1 wiatraczki zalman 120 mm

+ wiatraczek Enermax Apollish LED Bleu 120 mm

+ 3x Katody niebieskie 2x 10 cm

10. Lg Flatron 24 calle FULL HD LED HDMI

12. Windows 7 Professional PL 64 Bit

13. Asus ROG OC Station

14. PCE-N13 Wireless 802 11n karta PCI-EXL

15. Czytnik kart 15 in 1

16.Roccat Pyra

17.Logitech illumited

Link to post
Share on other sites

o jezus jaki twój komputer musi być brzydki.Tyle świecidełek bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.Po co ci jeszcze lepszy cooler?Jeżeli chcesz mieć +5 penis lenght to warto zainwestować w h70

 

BTW Przyszedłeś się pochwalić?.Wystarczyło napisać jaką masz budę, proca i mobo.

Link to post
Share on other sites

swoj sprzet sam skladalem i chodzilo mi o to zeby sie chwalic tylko podalem co tam siedzi ;)

 

to tak i 7 930 4.308-215fsb-x20-1.37V teraz pokazuje 49-47-46-45 a w tescie 74-76-68-73 wiec ktos mi odpowie czy to duzo zmieni np w spoczynku to nie wazne jak w tescie na max czy cos sie zmieni i nie chodzilo mi zeby sie chwalic a jak komus sie nie podoba moj jak to nazwa swiecidelka to jego sprawa :) narka

 

nie chodzilo mi o to zeby sie chwalic sorka :) blad

 

a jeszcze jedno pytanie mam chce zmienic chlodzenie w gi forcie gtx 480 np na

Accelero Xtreme PLUS - do GTX 480 - 1x -

jak sa podlonczone wiatraczki czy do karty czy do plyty i jak jeden czy wszystkie 3 odzielnie

Albo

Gelid ICY Vision VGA Cooler - Pogromca GTX480

Albo

Prolimatech MK - 13 + 2x Noctua NF-P12 120mm- Albo -Wentylator Scythe Kamakaze Blue LED 92mm + Zalman Multi Connector ZM-MC1

Albo

Zalman VF3000F -nVidia Edition - 169 zl

Ktory z tych naj leprzy bedzie ja mysle o pierwszym

dzieki wielkie pozdrowka

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Z tego co słyszałem i czytałem różnice między H50 (który posiadam) to:

- grubszy radiator

- dają 2 wentyle 1900obr/sek do wykonania push/pull

- nowy blok i nowa pompka

Chwalą się że jest 13*C lepszy od H50......ale chyba zapomnieli, że w H50 dają 1 wiatrak i to wyjątkowo słaby 1600obr/sek.

Gdy tylko to cudeńko do ciebie przyjedzie, zastosuj na nim układ push/pull wypychający (jeśli masz dobrze wentylowaną obudowę), a jeśli nie to wpychający do środka obudowy (zapewnij oczywiście jakiś wyciąg).

Kolejny obowiązkowy trik to tak zwany SHROUD.

Jeśli masz jakieś niemiłosiernie słabe wiatraki 120mm sztuk 2 to wybebesz je i zostaw samą obudowę (samą ramkę). Tą ramkę przykręcasz do chłodnicy po obu stronach, a dopiero do ramek dwa wiatraki. Co to daje - znika efekt martwej strefy nadmuchu wiatraków. Gdy same wiatraki przykręcasz bezpośrednio na chłodnicę, to zostaje martwy punkt bez nawiewu w miejscu gdzie masz środek wentylka, bo tam jest jego napęd.

Jeśli chodzi o wentyle, to te które są w zestawie są głośne na max obrotach.

Proponuję wymianę na jakieś przystosowane do chłodnic (dużo CFM i wysokie ciśnienie powietrza). Ja używam do tego 2x120mm Scythe Gentle Typhoon 1800obr.

Nie zmieniaj także pasty która będzie pod blokiem - ponoć to jedna z lepszych (Shin-Etsu). Ciekaw jestem czy faktycznie H70 jest taki dobry.

to dobre te wentyle daja jak 1900/sec lal normalnie de best hheheehe :hahaha::P:]:hahaha:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...