Skocz do zawartości

Black&Red Obsidian 350D/450D


Recommended Posts

Jestem pewien, że na lepszym LC wycisnąłbym 4.6 GHz (również z lepszą płytą), ale na 4.5 GHz już nie wyrabia - 80*C C3 przy niestabilnym 1.42 V.

 

I tak dobrze jak na nie-HSW-Ref.


Ten projekt to porażka. LC nie wyrabia. Zmienię wentylatory na Corsair SP 120mm Quiet i zobaczymy czy coś się zmieni. Jeśli nie - nie gram w Crysis-a 3, jeśli tak to wszystko ok.

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

Nope. Taki się urodziłem i taki zostanę.

 

 

joke

 


Mam jeszcze drugą chłodnicę, ale nie zmieści się na top obudowy :/

Jakieś propozycje jak dołożyć ją do systemu ? - Alphacool NexXxoS (taka jak na froncie).

Chętnie zmieniłbym szczerze mówiąc na 450D, ale nie posiadam pieniędzy.

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

Znasz jakiś sposób, żeby chłodnica 240 mm weszła w 120 mm ? Bo ja nie.

Musiałbym zostawić budę otwartą, wymontować chłodnicę 120 mm, zamontować ją na zewnątrz budy, gdzie są kable, których nie odłączę, bo jak będę wtedy korzystał z PC ?

Link to post
Share on other sites

http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=index&cPath=1_69_224

 

http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=index&cPath=1_69_228

 

:wariat: do wybor do koloru


a najlepiej to pogadaj z @elderem cos wymysli dla ciebie :P

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

Ewidentnie problem wentylatorów na chłodnicy 240 mm na froncie. Słabe SP, a 3h myślałem jakie wybrać....

 

P.S. To nie chłodnica 360 mm tylko 240 mm (30mm) + 120 mm (38 mm).

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

@adrian A tam. Może będzie się przy okazji lepiej prezentował, ale powiem Wam, że jak miałem LC za 800 zł to na prawdę "mocniej wiało" przez chłodnicę niż w tym wypadku.


Crysis 3 tak czy siak 85*C.

 

Titanfall 87*C>>>75*C>>>64*C


Dokonało się. Aby obniżyć temp. w układzie i przy okazji pobawić się w OC - wystawiam 780 Ti na alledrogo i przerzucam się na 970 :)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem trochę bez sensu.
Myślisz, że będzie aż tak wielka różnica w temp., jak zmienisz GPU (na słabszą w dodatku!!!)?
Przy takich napięciach na procu to normalne, że masz takie temperatury. CPU na wodzie aż tak nie zyskuje, jak GPU.
Już lepszym pomysłem dla mnie byłoby wystawienie procesora na allegro i kupno nowego, niż pozbywanie się takiej karty (i kupno 970tki!!!).
Pozdro

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem w granicy błędu pomiarowego. GPU nie jest aż tak czułe na zmiany w układzie jak CPU. Moja zmiana chłodnicy z 360 na 560 nie przyniosła żadnych zmian na gpu a cpu spadł o 15stopni. Niech sobie dokupi chłodnicę albo sprzeda ten zajechany cpu zamiast kombinować z kartą. I tak już dość sprzętu zepsuł

 

Jeszcze inaczej. Przy dołożeniu drugiego gpu, jeszcze jak się bawiłem w sli, to najbardziej cpu dostał po du**e a gpu i tak się kręciły na poziomie 50 stopni. CPU lubi o wiele niższą delte, 10 i niżej, od karty graficznej. Więc jeżeli cokolwiek chce sobie poprawić to dokładanie większej chłodnicy jest jedyną sensowną opcją.

No chyba,że jak ktoś tam wyżej napisał, niech sprzeda cpu i modli się o normalne temperatury przy kolejnym

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 I tak już dość sprzętu zepsuł

 

http://media.tumblr.com/tumblr_lm3c0zSXH81qd7eic.gif

 

kisiel albo sprzedaj cpu i wymien na nowego (ale kto to kupi http://img198.imageshack.us/img198/5563/hahanj.png) na 'beczmarku' pewnie nikt

albo zrob tak jak natsu pisze dokup chlodnice i zamontuj ja na zewnatrz

wymiana gpu sie nie oplaca (jezeli patrzysz na spadek temaratury na cepie)

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że Kisiel442 chciał wymienić GPU (które pobiera mniej W) by obniżyły się temperatury na CPU.

Ja wiem o co chodzi i nadal twierdzę,że to bez sensu. Lepiej kupić chłodnicę albo zmienić cpu. Już nie wspominam,że wydajnościowo z kartą zjedzie. Napisałem co chciałem, decyzja nie moja :)

Link to post
Share on other sites

Śmiech na sali z mojego pomysłu, ale co tam.....Co tam, że nawet na referentach jest 10-15*C mniej.....

natsu napsułem ? To czemu wszystko działa (nie mówię o temp.) ?

Nie chcę obniżać temp. samego GPU.

 

adrian Właśnie bardziej opłaca mi się zmienić GPU, bo takiego gówna jakim 4770K jest nikt nawet jak jest sprawne w 100% i na GW nie tknie. Pożyczki już nie wezmę, bo chwilowo roboty nie mam.

 

 

Lepiej już chłodnicę dołożyć. 100000x bardziej sensowna opcja i co ważniejsze efektywna

Zapłać Elder-owi za system montażowy, mi za dodatkowe węże i płyn to dorzucę drugiego Alphacool-a NexXxoS 240 mm na top.

 

I czemu jak kiedyś gdzieś zapytałem - powiedziano mi, że tyle wystarczy spokojnie na taki układ ?

 

Kubbak - nie wiem jak jest na prawdę, ale dzięki ,że jako jedyny nie rżysz z mojego pomysłu.

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

ja też nie 'rżę'.. napisalem o poborze mniej z gniazdka bo jednoczesnie te karty powinny mniej sie grzac... i teoretycznie powinny dac sie lepiej podkrecac, jednakże patrząc na testy obecnych poprawionych chlodzen producentow... to one zamiast być cichsze to wyją skubańce więc coś jest na rzeczy.. oczywiscie przy wodowaniu nic nie będzie wyć ale bym uważał na temperatury bo może wyjść na to samo co obecnie.. ciekawe wyjścei w takiej sytuacji to Inno3d karty z tej najwyzszej serii (zpaomnialem nazwe) gdzie plyta glowna karty jest lekko zmodyfikowana dzieki czemu sie mniej grzeje (przypadek 770/780) i daje sie wyzej podkrecac lecz po 1 ciezko taką bylo juz dostac w serii 7xx w polsce, po 2 nie wiem kiedy bedzie dostepna w PL, po 3 i najwazniejsze nie wiem gdzie jest jakiekolwiek info odnosnie gwarancji realizowanej przez Inno3d bo na moje maile odnosnie realizacji gwarancji po wodowaniu ich karty nie dostalem zadnej odpowiedzi czy mozna (jak np. w przypadku Classified) czy nie mozna (bo są plomby).

 

tak czy siak życzę powodzenia i oby sie okazalo ze ta 970 nie dosc przewyzszy mocą 780ti to jeszcze bedzie chlodniej i zamkniesz nas wszystkich sceptyków odnosnie sensu wymiany  :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...