Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gwarancja jest :) 12 miesięcy w Chinach.

 

Mam potwierdzenie : PIPO, Colorovo, GoClever, Kiano :) to te same "kadłubki" - róznica jest w materiale obudowy i jakosci montażu.  :) - i kazdy z nich ma też tą samą klawiaturę etui. :)

 

Colorovo Supreme City Tab ma "amelinium" :) i lepszą jakość, lub GOCLEVER INSIGNIA 1010 BUSINESS - który jest "miętki" plasticzany - i nawet obok biznesowego sprzętu nie stał. :) znacznie gorszą.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Może trochę głupie pytanie ale taka prośba - poszukuję Dell Venue 8 pro koniecznie 64Gb. Jest w cenie 1000 zł. Ale wpadł mi w oko asus transformer book T100 za 1200 idealny z dyskiem 500Gb. Warto dopłacać ? - czasem nawet po 1100 są te asusy.

Który byście polecili ? Czy duża różnica w WYDAJNOSCI i GRAFICE jest między z3740 a Z3740D ? Taktowania CPU te same ale inne są GPU. Powiedzmy chciałbym zagrać w heroes V. Wiem że na dell idzie bez problemu a jak z asusem ? Jak duża jest różnica ?

Czy coś innego polecicie ? Może być używka a cena max 1200. Zależy mi na WYDAJNOSCI.

Link to post
Share on other sites

Asus T100 jest kapitalny, ale zerknij też bo w tej samej cenie 1200zł był używany Lenovo Miix 2 10.1" - posiada znacznie lepszy ekran.

 

Swoją drogą to poza rozdzielczością niską to Asus ma słabiutkie oświetlenie ekranu, na poziomie 220nitów, dla porównania w/w Lenovo 420nitów.

 

Mowa o Lenovo Miix 2 10.1 (nie o Lenovo Miix 10.1 - nie pomyl tych dwóch ze sobą)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Widzę, że Asus ma słabszy ekran ale to mi tak nie przeszkadza słabsze oświetlenie. Najważniejsze to wydajność by sb pograć trochę w gry. Wiadomo nie mówię tu o jakiś nowszych ale np. heroes V czy Twierdza 2 czy tego typu gry....Wiadomo że 10 cali to plus na ten tablecik i lepiej będzie na 10 calach niż na 8.

Dokładnie to Asus T100TA z Z3740 to koszt 1200 z klawiaturą i dyskiem 500Gb. Teraz pytanie czy na takim procku bym zagrał w te gry.

Dalej Dell Venue 8 PRO - 8 cali bez klawiatury wersja 64Gb to koszt 1000zł + rysik i klawiatura wyjdzie w okolicach 1200.

Lenovo Miix 2 10.1 - podoba mi się ale też ma procek Z3740 ale z lepszym ekranem. Jak można wiedzieć jest gdzieś oferta za 1200 ? Znalazłem na allegro za 1499 zł najtaniej, używek nie widzę a za 1299 jest taki lenovo 8 cali.

Jest taki Asus z Z3775 ale ponad budżet... Jest jakiś ciekawy taki tablet z MOCNYM prockiem ? Może być jakaś mniej znana firma, ale... bym mógł kupić w Polsce.

Chyba, że poczekać ? Różnica między Z3775 a Z3740 jest dość duża. A może znacie jakiś tablet z prockiem Z3745D lub wyższy model ;)

Edytowane przez kuku8
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odebrałem dziś sprzęt, ale nie mogę powiedzieć, żebym był szczęśliwy.

Przyczyna jest taka, że mam problem z dźwiękiem, a raczej jego brakiem. Na samym początku tablet "oddawał" dźwięki klawiatury, potem kilka razy zdarzyło mu się zaskrzeczeć, a teraz nie mam dźwięku w ogóle. Zarówno na głośniku, jak i na słuchawkach. Czyli nie jest to raczej problem sprzętowy. Nie wiem, może codeki realteka (stały mój problem na każdym sprzęcie - Boże jak ja nienawidzę tej firmy)? jutro zadzwonię do sferisów, zobaczymy gdzie mnie skierują, ale może mieliście podobny problem?


Chodzi o Dell Venue 8 Pro.


Kilka uwag na temat nowej zabawki.

Na razie zapoznaję się, przede wszystkim z systemem, więc nie wszystko jeszcze poznałem (albo większości jeszcze nie poznałem), ale kilka uwag już mogę napisać. To moje pierwsze doświadczenia zarówno z tabletem jako urządzeniem jak i windą 8.

Tablet działa bardzo sprawnie i szybko. Rozdzielczość absolutnie wystarcza. Być może gdyby ktoś się musiał przesiąść ze znacznie wyższej miałby jakiś problem, ja nie mam tutaj żadnych zastrzeżeń.

System. Brak menu start to jakaś głupota, ale widać ktoś potrzebował wziąć dużą premię za duża innowację. :P Ciężką sprawą jest też zarządzanie plikami z ekranu dotykowego. Eh muszę znaleźć i poczytać instrukcję. Filmy toto odtwarza bezproblemowo, instalacje robi się łatwo.

Początkowe problemy z dźwiękiem łatwo naprawiłem, bo to chodziło o sterowniki realteka. Głośniczek nic specjalnego, ale nie mam porównania z innymi sprzętami tego typu.

Ekran reaguje raczej łatwo i mimo mikroskopijności zawartości (przy widoku pulpitowym) daje się obsługiwać nawet z palca. Pewnie kupię rysik, ale tylko dla zwiększenia komfortu, a nie że jest niezbędny. Klawiaturę zresztą też kupię (jednak dedykowaną z fajną obudową), mimo, że ta ekranowa jest bardzo fajna i korzystanie z niej to było najłatwiejsze w całym zalewie nowości.

Wykonanie - super. Bardzo fajnie się tego używa, czując, że nie jest to żadna tekturowa chińska chała (jakkolwiek chińska).

Co do rozmiarów. Jest to trochę taki "zgniły kompromis", bo w jednym ręku trzyma się to niby bez problemu, ale nie aż tak bardzo komfortowo jak mniejsze urządzenia. Z drugiej strony wielkość ekranu jest dosyć przyzwoita, no ale przecież to nadal tylko 8 cali. 

Nawet fajne są te nowe windowsowe okienka, ale też muszę protestować z czym to się je. Na razie widzę, że pogodę sprawdzał będę na pewno na tablecie. ;)


Mam jeszcze jedno pytanie. Czy do tabletu Dell Venue 8 Pro można jednocześnie podłączyć klawiaturę i mysz pod Bluetooth? Jakoś nie mogę znaleźć takiej informacji, a koleś w sklepie miał wątpliwości.

Edytowane przez Anomander Rake
Link to post
Share on other sites

Nie, ekran jest taki sam we wszystkich ASUS T100.

Za to w tym miesiącu ma wyjść (nie wiem czy w PL też) ACER Switch 10 z 1920x1200

ACER będzie na Z3745

Co do T200 to rozdzielczość słaba, odpuść sobie

Z resztą Z3775 nie imponuje wcale względem Z3745.

 

Pomyśl nad Lenovo Miix 2 10.1". ASUS T100 też jest OK, ale jasność ekranu jest tragiczna. ACER Switch też jest OK, ale bateria słaba.

Generalnie jak kupujesz ACER czy ASUS to bierz wersję 64gb - 32gb to jakaś pomyłka.

Co do Lenovo to ma już 64gb, ekran najjaśniejszy, i 1920x1200 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...