Skocz do zawartości

Recommended Posts

JAKIE bliżej 2000 zł ? :)

 

W Kuźniewski.pl mamy cenę 1580 z VAT - a Kuźniewski do najtańszych firm nie należy :)

 

http://www.kuzniewski.pl/p18899,lenovo-thinkpad-8-tablet-20bn003spb-atom-z3770-8-0-wuxga-2048-64-ssd-intel-gma-hd-windows-8-1-pakiet-dodatkowych-uslug-i-wysylka-w-cenie.html

 

Podejżewam, że jak by poszukać to spokojnie poniżej 1500 zł kupimy Lenovo Thing Pad 8 - a jak nie samą obniżkę ceny to przynajmniej jakieś gratisy typu etui czy karte pamięci :)

 

Kafle są świetne - łatwiej się je obsługuje niż Androida - jak miałem tablet z Windows 7 to identyczny efekt jak w Androidzie zrobiłem sobie na Pulpicie. :) Wiele można powiedzieć ale nie to, że Modern UI jest nieporęcze. To jeden znajwygodniejszych jesli nie najwygodniejszy sposób obsługi.

 

Wszyscy "jęczą" nad Windows 8.1, że najlepiej się sprawdza w "dotyku" a z Mysza und Klawiaszami nie :)

Link to post
Share on other sites

To dołóż kup Lenovo Thing Pad 8 - Będziesz miał 1920x1200 - choć ja osobiście uważam, że na małych 8 calowych tabletach rozdzielczośc jest mniej istotna :)

 

Na 10 calowych - OK - tutaj Full HD jest potrzebne, zwłaszcza, że 10 cali to portafi nam w pełni zastapić Netbook czy Ultrabook - zwłaszcza jak mamy dok / klawiaturę. I wtedy wyższa rozdzielczość jest lepsza no i na 10 calach bardziej piksele widać niz na 8 :)

 

Na 8 calach nie ma takiego problemu - bo i tak najczęściej będziemy używac go jako tabletu - oczywiście mamy klawiatury do 8 calowcow :) i mozemy na nich pracować - ALE - nie jest to wygodne :) - a jak zadokujemy tablet - to problrm znika.

Bo po podłączeniu zewnętrznego monitora i tak możemy ustawić wyższą rozdzielczość.

Link to post
Share on other sites

Czyli radzisz nie fetyszyzować rozdzielczości?

Raczej nie chcę dokładać, bo wkrótce kupię lapka, pewnie jakiegoś wypasionego Assusa, wolę tam dołożyć.

To jak mam niespecjalnie przejmować się rozdzielczością to główny problem z windą czy bez windy.

Dziś zajrzałem do saturna i bardzo podobało mi się Lenovo. Hmm...

Poczytam jeszcze o głośniczkach (lenovo ma fajnie umieszczone) i takich tam sprawach i zdecyduję.

Link to post
Share on other sites

Windows jest znacznie uniwersalniejszy. Do tego ma długie wsparcie. Nie ma problemów z filmami, napisami, stronami internetowymi.

 

Wiesz czemu tak powszechne stąlo się debilne "wtapieanie" napisów w filmy i seriale? Czemu matoły wklejają napisy na stałe?

 

Na moje pytania na forum odpowiedź była ZAWSZE taka sama - moja kmórka i mój tablet z Androidem ma problemy i nie odtwarza poprawnie napisów. A podobno Android taki mega jest  :)

 

Na Windows NIE Masz problemów :)  - jak brakuje ci kodeków to dogrywasz paczkę i jest OK, to samo z Flash, Silverlight i wieloma innymi rzeczami. A podłączanie modemów czy dowolnych rzeczy ? Na Windows podłączasz i działa  :) - na Androidzie nie ma tak łatwo.

 

No i prędkosć - Windows 8.1 jest szybszy i płynniejszy od Androida - taka jest prawda. 

 

Mamy więc tablet na którym zrobimy absolutnie wszystko to co na Androidzie i dodatkowo to co na PC :) - skoro można mieć bardziej uniwersalny, wszechstronniejszy, płynniejszy i szybszy sprzęt to po co kupować Androida? Na dodatek po roku nas wydymają brakiem wsparcia.  :) A Windows 8.1 jeszcze ładnych parę lat bedzie miał wsparcie - zresztą i tak pewnie dostaniemy (my posiadacze Win 8.1 ) za darmo lub z niewielką oplatą Windows 9.

 

Zresztą pierwszy "wypust" testowej wersji Windows 9 Treshold Preview for Developers :) ma być 30 Września  czyli za miesiąc :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

 

 

No i prędkosć - Windows 8.1 jest szybszy i płynniejszy od Androida - taka jest prawda.

To chyba się jednak zdecyduję na tego Della. Sprawdzę jeszcze jaka ma konkurencję wśród innych windowsowców.

To jeszcze takie pytanie. Klawiaturkę do 8 cali odradzasz? A rysik? Etui rozumiem konieczne.


Rozumiem, że Acer Iconia, Toshiba Encore, Asus Vivo ustępują Dellowi, a nieco droższy Lenovo Miix 2 też?

 
Link to post
Share on other sites

Jak ci na rozdzielczości nie zależy i starczy ci tablet z mocą obliczeniową pierwszego Nexus to kto sobie Acer A1-810 czy jak on się tam nazywał za 450zł.

Serio. Teraz to już ty decyzje podjąć musisz. Dla mnie tablet 8" z Windows na twoje potrzeby to bezsens :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Nie jest tak, że na rozdzielczości mi nie zależy, tyle tylko, że skoro obecnie na 19 calowym monitorze pracuje na rozdzielczości 1440:900 to rozdzielczość 1280:800, czy ile tam jest, na 8 calach wydaje mi się wystarczająca (to niewiele gorzej niż na służbowym laptopie ;) ).

Co do wyboru, pisałem, że nie znam się na tabletach i będę kierował się waszymi radami, cóż zrobić, że idą w dwie różne strony?

Ty zaproponowałeś, nie wątpię, że znakomity, tablet gamingowy. A mnie gry na tablecie specjalnie nie interesują, tym bardziej, że jest to tablet blisko dwa razy droższy od tegoż Della.

Ale tak jak pisałem, ja się na tabletach zwyczajnie nie znam.

Link to post
Share on other sites

Hehe, już tłumaczę o co chodzi.

1. SHIELD jest gamingowym tabletem, dlatego jest najlepszy - znaczy że jeśli nie używasz go do gier to posłuży ci jeszcze dłużej. To trochę jak z PCtami - żeby wszystkie gry ruszyły musi mieć najlepsze podzespoły. I jak widzisz SHIELD ma.

2. Nie porównuj rozdzielczości monitora z tabletem. To kolosalna różnica. Przecież idąc tą analogią mogę napisać że mój 47" TV ma 1920x1080. I jak się to ma do tabletów? Nijak! :)

Tu liczy się odległość od urządzenia: TV (4-5m), Monitor (1-2m), Tablet/Smartfon (20-40cm). (Dlatego zagęszczenie pikseli w tablecie powinno być duże). Polecam tobie iść do salonu jakiegoś i porównać. Różnica pomiędzy HD a FHD na tablecie aż razi w oczy.

Link to post
Share on other sites

Wars045 - to Ty nie pisz bzdur - na Windows każdy film i napisy - "idą" mi od kopa. Nie muszę kombinować.

 

Jak by było tak super - to ludzie non-stop by nie "jęczeli" na forach i nie "wtapiali" napisów.

 

I proszę podaj mi przykład : dwuletni,  TANI - telefon na Androidzie, który nadal dostaje najnowsze, oficjalne wersje softu ?  

 

Android to porażka - od lat ma być szybciej, mniej RAM, mniejsze wymagania systemowe, lepsze wsparcie - a tymczasem guzik z tego wychodzi.

 

Tablet z Windows 8.1 bije Androida na głowę : wsparcie do 2023 roku, darmowy, pełny MS Office 2103, BRAK problemów z multimediami, urządzeniami.

 

Lubisz być "dymany" jak owieczka przez pastuszka ? :) Super - ja NIE - od sprzętu oczekuję uniwersalności, wsparcia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Windows 9 - spokojnie pójdzie - z wstępnych testów wynika, ze wymagania jak Windows 8.1 - a mówimy o wczesnej Alfie :)

Dotychczasowe doniesienia mówią, ze wersja finalna będzie miała mniejsze wymagania sprzętowe i będzie znacznie mniejsza :)

 

Zresztą najprawdopodobniej już 30 Września każdy będzie mógł zainstalować Windows 9 Treshold w wersji testowej :)

Link to post
Share on other sites

Dobra, to skoro juz to ustaliliśmy to moje pytanie brzmi.

Ravir, pokaż mi tablet z Windows tak smukły, lekki, z taką samą rozdzielczością, tak samo cienki i w tej samej cenie co LG G Pad 8.3 lub SHIELD

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Nie przesądzając, czy jeszcze nie nastąpi nagły zwrot w kierunku tabletów androidowych ponawiam pytanie, które wyżej zostało bez odpowiedzi.

,

 

To chyba się jednak zdecyduję na tego Della. Sprawdzę jeszcze jaka ma konkurencję wśród innych windowsowców.

To jeszcze takie pytanie. Klawiaturkę do 8 cali odradzasz? A rysik? Etui rozumiem konieczne.


Rozumiem, że Acer Iconia, Toshiba Encore, Asus Vivo ustępują Dellowi, a nieco droższy Lenovo Miix 2 też?

Link to post
Share on other sites

Rysik i Klawiatura :

 

Rysik w Dell Venue 8 pro sprawdza się świetnie, w przeciwieństwie do konkurencji V8P ma wbudowany digitizer i współpracuje z aktywnym rysikiem, jest bardzo precyzyjny, rozpoznaje 256 stopni nacisku.

 

Klawiatura - jak możesz :) to też kup - dedykowana klawiatura do Dell Venue 8 pro jest bardzo dobra, zwłaszcza jak chcesz pisać wygodnie. Lub będziesz używać np. Word do pisania tekstów :)

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam, że w domu posiadamy Della Venue 7, kupiliśmy go kilka miesięcy temu za 400zł. Jesteśmy z niego zadowoleni. Służy do oglądania filmów i przeglądania internetu tu jak i tutaj sprawuje się bardzo dobrze. Oczywiście mając budżet ok 1000zł kup coś lepszego, osobiście drugi raz też wybrałbym Della, ale jeżeli miałbym kupować Tablet dla siebie byłoby nim właśnie albo Dell 8cali z Androidem lub WIN (musiałbym się zastanowić) albo nieco drożej Samsunga Galaxy TAB PRO 8.4 (ok 1100zł). Obecny Dell należy do mojego taty ;)

Dodam, że dell nie poszedł w stronę jak najcieńszego produktu (nie wiem czy to lepiej czy nie), tylko zrobił fajnie wykonany, wydajny tablet, którego główną wadą są mniejsze kąty widzenia niż w innych IPS i zbieranie odcisków palców.

Link to post
Share on other sites

Mnie do Windy przekonuje jeszcze taka rzecz, że nigdy nie korzystałem z Androida. Po co mi więc nieznany system.

Czytam też na innym forum i tam wszędzie polecają te Delle, jako tablety bardzo wydajne. 

Tak czy inaczej przed weekendem coś tam sobie kupię.


Jeszcze jedno pytanie. Dell nie ma wejścia micro HDMI.

Naiwnie więc zapytam czy to duża wada? Do czego służy to wejście?

Link to post
Share on other sites

Kupisz kabelek i możesz filmy na TV z tabletu oglądać

Edit: Android jest prostym systemem. Ja sam mam Lenovo Miix 2 10.1" na Windows 8.1. Ale boje się że windo-tablet nie będzie tym czego oczekujesz.Nie lepiej żebyś przeszedł się do sklepu, obejrzał tablety i napisał czy i jaki co się podoba. Kto wie, może 10" ci się spodoba bardziej niż 8"

Link to post
Share on other sites

Dell Venue 8 Pro nie posiada wyjścia HDMI - ale można kupić przejściówkę z USB / Micro USB na HDMI, DVI czy VGA.

 

W Venue 8 Pro mamy - NORMALNY w pełni funkcjonalny port USB, musimy mieć kabelek USB OTB - czyli przejściówkę z micro USB na normalne USB - ale za to podłączyć możemy wszystko.

 

Jak podłączymy aktywny, zasilany Hub USB - to do V8P możemy podłączy równocześnie mysz, klawiaturę, dysk zewnętrzny, modem, pendrive, a nawet dowolną drukarkę. Co więcej jak kupimy przejściówkę z USB na RS232 to nawet drukarkę fiskalną :)

 

Jak nie korzystałeś z Androida to tym bardziej nie ma sensu się w niego "ubierać" :) wszystko to co na Androidzie zrobisz na Win 8.1 - a na dodatek odpalisz na przykład Half Life 2 czy Starcraft 2.

 

A jak się Uprzesz :) to sobie pobierzesz SDK do Androida i odpalisz programy z Androida na Windows 8.1 :) - jak myślisz na czym pisze się programy na Androida? Najczęściej na Windows :)

Link to post
Share on other sites
Wars045 - to Ty nie pisz bzdur - na Windows każdy film i napisy - "idą" mi od kopa. Nie muszę kombinować.I proszę podaj mi przykład : dwuletni, TANI - telefon na Androidzie, który nadal dostaje najnowsze, oficjalne wersje softu ?
skoro na windows idzie ci od kopa to skad wiesz jak jest na andku?, jak ci gimbus na forum napisze zryj go**o to zjesz? smacznego :-) co ma aktualizacja do napisów? nie widzę związku ze sprawą

 

Jak nie korzystałeś z Androida to tym bardziej nie ma sensu się w niego "ubierać" :) wszystko to co na Androidzie zrobisz na Win 8.1 - a na dodatek odpalisz na przykład Half Life 2 czy Starcraft 2.
pokaz mi tablet na ktorym będę mogl pograc w pelne sc2, najbardziej interesuje mnie sc2, podaj model tabletu który uciagnie rozgrywkę sieciową a zastanowię się nad przesiadką z nexusa na windowsowy tablet a i jeszcze by sie przydalo bf4 :-P Edytowane przez wars045
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...