Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na wstępie zaznaczę, że nie mam zielonego pojęcia o tym typie urządzeń, a może raczej pojęcie mam właśnie kiełkujące. Niemniej przed wrześniowym urlopem, czyli już, chciałem sobie kupić tablet.

Niedrogi - max 1000 zł, ale taniej znaczy lepiej.

Użycie - internet, film, muzyka, książka. Może czasem do zdjęć, skoro zabiorę go na urlop.

Co do gier to pewnie nie, bo nie mam o tabletowym graniu pojęcia żadnego.

Nie wiem czy lepszy byłby Android czy Winda, ale ta druga słyszałem bywa zawodna (czyli nic nowego).

Marka, rozdzielczość itp.. nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Do filmu świetne będzie lenovo yoga 10 cali, które ma wbudowaną rozkładaną podstawkę, dzięki czemu możesz go postawić wszędzie. Dodatkowym atutem będzie bateria, która wytrzymuje znacznie dłużej niż w zwykłym tablecie. Tablet możesz zobaczyć tutaj.

Link to post
Share on other sites

A jak ten tablet wypada w porównaniu z mocno polecanym Dellem Venue 8?

Przyznam, że się nad nim zastanawiałem.

p.s.

Poza tym główne zastosowanie to jednak internet.


Dodam jeszcze, po przeczytaniu paru informacji na temat Tabletów, że 3G nie będzie mi potrzebne.

Zastanawiałem się nad jakimś modelem Kiano Elegance, a może Samsung Galaxy?

Edytowane przez Anomander Rake
Link to post
Share on other sites

Proponuję Dell Venue 8 Pro - z Windows 8.1

 

Windows 8.1 jest ZNACZNIE MNIEJ zawodny niż Android - może się to wydawać nieprawdopodobne - ale tak jest. Działa szybko, płynnie - a jak w nim nie "grzebiemy" to jest bardzo niezawodny. Jest to bardzo stabilny system - na pewno bardziej stabilny od Androida.

 

Na dodatek :

 

Internet - każda strona działa, Flash, nie Flash, Silverlight czy inne "dziwa" :) - każda działa bez kłopotu. Na Androidzie czy iPadzie nie.

Film - absolutnie każde kodowanie, napisy - żadnych kłopotów. A jak się pojawi za rok nowy kodek to na 100% będziemy mieli go najpierw na Windows :) - pobierzemy przykąłdowao paczkę K-Lite i po zawodach.

Książki / Muzyka - do wyboru i koloru, czytniki, odtwarzacze. Wszystko jest i działa

 

No i dostajemy pełny pakiet MS Office 2013 Home & Student - za którą w sklepie płacimy 400 zł - nie Mów mi, ze Word, Excel, Power Point Ci się nie przyda od czasu do czasu. :)

 

Możemy tez podłączy klawiaturę, mysz, monitor, czy inny dowolny sprzęt - i wszystko ruszy. Wszystko.

 

Z 10 calowych polecam ci Colorovo Supreme City Tab 10 - to "Polska" marka ABC Data - kosztuje z etui / klawiaturą troszkę ponad 1000 zł - o dziwo jest bardzo przyzwoicie wykonany. Sam byłem zdziwiony - spodziewałem się typowej "Chńszczyzny" a się okazało, ze trzymam całkiem porządny sprzęt - który spokojnie może konkurować z Asus T100 czy Acer Switch 10.

Link to post
Share on other sites

Informację o Windzie faktycznie zaskakujące, ale dzięki przydatne.

 

 

No i dostajemy pełny pakiet MS Office 2013 Home & Student - za którą w sklepie płacimy 400 zł - nie Mów mi, ze Word, Excel, Power Point Ci się nie przyda od czasu do czasu.

Nie znam się na licencjach. Czy ten office będzie przypisany do tabletu, czy też będę mógł wrzucić na lapka? 

 

Co do tabletu to nie chciałbym przepłacać, bo w bliskich planach mam jeszcze zakup laptopa i tablet będzie mi potrzebny niewiele więcej niż do wykorzystania na urlopach.


p.s.

Czytałem, że to będzie chyba office specjalnie przystosowany do tabletów, czyli rzecz kompletnie mi zbędna, bo offica na czymś tak małym używać nie będę. Wersja z officem raczej więc odpada.

Link to post
Share on other sites

Tak, licencja jest przypisana do tabletu - więc niestety :) jej nie przeniesiesz. Tak naprawdę "klucz" do Windows i MS Office jest "zaszyty" w UEFI tabletu.

 

Piszesz, że Chcesz kupic laptop ? A rozwazałeś opcję zakupu porządnego tabletu ze stacją dokujacą - który by Ci zastapił laptopa? Do czego chcesz używać Laptopa? Może taki mocny 10.8 calowy tablet z dokiem by Ci wystarczył

 

Bo ja sie przesiadłem z laptopa na tablet właśnie :) - kupiłem Dell Venue 11 Pro - 10.8 cala. Full HD, Core i3, 4 GB RAM, 128 GB SSD, Modem 3G - do tego dokupiłem dok / klawiaturę z wbudowanym dodatkowym akumulatorem. Mam więc po zadokowaniu Ultrabook / Laptop. A po oddokowaniu tablet.

 

Dodam, że można kupić Venue 11 Pro z Core i5, 8 GB RAM, 256 GB SSD, jest też tablet Suraface Pro 3 który ma 12 cali.

 

Może to jest opcja dla Ciebie - będziesz miał jedno urządzenie. 

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 ma wszystko co jest potrzebne. Lepszych podzespołów nie potrzeba i lepszych nie znajdziesz w takiej cenie. Po prostu wiem, że jeżeli kupisz tablet o 100-300 zł tańszy to będziesz żałował, że jednak tego droższego tabletu nie wziąłeś. :) Możesz powiedzieć, że po co Ci taki tablet, a ja Ci mówię, że gdy go kupisz to nie raz powiesz "dobrze, że nie kupiłem tego tańszego". Cena może różnic się o np. 300 zł ,ale wydajnością będą się mocno różniły tym bardziej w przedziale cenowym powiedzmy 600-1000 zł. Tańszych nie chcę Ci polecać bo po prostu moim zdaniem nie warto, ale rób jak uważasz. :) Może poleciłbym Ci jeszcze Asus Google Nexus 7 II tylko najgorsze jest to, że nie ma wejścia na kartę pamieci, pamięć wewnętrzna wynosi 16GB no, ale może Tobie akurat by starczyła. Asus Google Nexus 7 II kosztuje 800 zł. ;)

Edytowane przez r10pl
Link to post
Share on other sites

 

 

A rozwazałeś opcję zakupu porządnego tabletu ze stacją dokujacą - który by Ci zastapił laptopa?

Nie ten przypadek. Tablet jest mi potrzebny na urlopy (głównie internet, może jakiś film, książka...), a laptop ma mi zastąpić komputer stacjonarny, z ewentualną (skoro kupie tablet to bardzo ewentualną) opcja przenoszenia. 

Link to post
Share on other sites

Porządny to kupię laptop. Tablet ma mieć konkretne zastosowania, więc bez przesady. Rozumiem Twój punkt widzenia, ale dla mnie tablet ma być tylko pomocniczym urządzonkiem, a nie głównym komputerem. Dlatego też chciałbym kupić sprzęt niedrogi, a jednak w miarę solidny. Może być bez specjalnych fajerwerków, ale żeby mnie nie denerwował wolnym czy niestabilnym działaniem. Dobra bateria byłaby sporym atutem, a jakby był do tego ładny to też by nie zaszkodziło.

Link to post
Share on other sites

Może i bym kupił, ale ekran pewnie za duży na tablet, a za mały na komputer domowy (otworzyłem jakąś recenzję, ale nawet nie napisali jaką ekran ma przekątną, profesjonalizm :) ) . Innymi słowy potrzebuję jednak dwa urządzenia. Lapek ma być wypas (w mairę bo w super wymagające gry nie grywam), więc pewnie jakiś fajny Assus, a tablet byle był w miarę fajny.

Link to post
Share on other sites

Dell Venue 11 Pro :

 

Procesor : Core i3 lub Core i5

RAM : 4 GB lub 8 GB

Dysk Twardy : 128, 256, 512 GB SSD - prawdziwy, szybki dysk SSD w formacie M.2 60 mm

Ekran : 10.8 Cala Full HD

Akumulator : Wymienny 

Modem : w opcji Modem 3G

Porty : pełnowymiarowe USB 3, slot na karty Micro SDHC & SDXC 3.01/UHS-1 do 2TB 104 MB/s (SDR104), wyjście mini HDMI.

 

Nie mów, ze Core i3 lub Core i5 oraz 4 lub 8 GB RAM'u nie zastąpi Ci stacjonarnego komputera :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie mów, ze Core i3 lub Core i5 oraz 4 lub 8 GB RAM'u nie zastąpi Ci stacjonarnego komputera

Wolę coś z i7 i ekranem z 17 cali. Jeśli nawet procka bym przebolał to do pracy stacjonarnej ekran poniżej 15 cali nie wchodzi w grę (a planując kupic lapka z takim i tak zastanawiałem się nad dodatkowym monitorem, więc lepiej od razu 17).

Inaczej pisząc nawet jeśli moc urządzeń jest ok, to wielkość ekranu nie.


Dobra, wracając do tematu, na tę chwilę zastanawiam się nad czymś z grona:

Dell Venue 8 lub Dell Venue 8 Pro, jeśli zdecyduję się na 8 cali,

Lenovo Yoga Tablet 10 lub Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 lub 10.1


p.s.

Odwiedziłem dziś sklep Komputronika, żeby zobaczyć przynajmniej jaki z grubsza tablet by mi pasował. I kurcze wszystkie ładne. :P

Tak jak przypuszczałem 7 cali to za mało, ale już pomiędzy 8, a 10 nie mogę się zdecydować.

Jak uważacie, która wielkość jest praktyczniejsza? 

Wykluczam tutaj użycie tabletu jako zamiennika laptopa, czy tym bardziej komputera, nie mam zamiaru też na nim edytować tekstów.

Zabiorę rzecz na urlop, porobię może zdjęcia, będę korzystał z netu, zapewne też obejrzę film.

W tej sytuacji lepsze będzie 8 czy 10 cali?

Link to post
Share on other sites

Powiem na swoim przykładzie.

 

Często latam lub jeżdzę w dłuższe podróże. Dlatego próbowałem z wieloma tabletami (skończyło się na Lenovo Miix 2 10.1 - ale TYLKO dlatego, że ja POTRZEBUJĘ zamiennika PC'ta, a laptop jest za duży żeby ze sobą zabrać).

 

Tak więc dokończę co miałem na myśli. Przez pewien czas miałem LG G Pad 8.3 - on wymiarami był po prostu IDEALNY, do samolotu, do auta wrzucić, czytać na nim itp.

Dlatego ja polecam na TWOJE potrzeby zdecydowanie coś 8", niekoniecznie wspomniany wyżej LG, ale zadbaj aby tak jak właśnie ten LG miał wąskie ramki wzdłuż ekranu, na "krótkich" bokach może mieć dużo grubsze. Po prostu wzdłuż ekranu na "dłuższych" bokach jak są cienkie to sam tablet jest smuklejszy i przez to o wiele bardziej poręczny.

 

I teraz w związku z tym eliminujesz już wszystkie tablety z Windows - 8" mają grube ramki, a 10" calowe są ciężkie i klockowate.

 

Eliminujesz też iOS ze względu na cenę.

 

 

Więc zostaje Ci android. Wyborów jest kilka (opiszę tylko te co znam tak jak znam - po więcej info musisz zapytać google - najlepiej szukaj na stronie notebookcheck.net - oni świetne recenzje robią):

 

- LG G Pad 8.3 - bardzo ergonomiczny kształt (smukły i cienki), bateria taka sobie (choć jak z Dalvik na ART przełączysz wytrzymuje dobre 15-30% dłużej - sam sprawdzałem), ekran raczej średnio czytelny na słońcu (~310nitów), działa przyzwoicie, ale nic ponad to.

 

- Samsung Galaxy Tab S 8.4" - raczej będzie dużo ponad 1000zł wykraczał

 

- Samsung Galaxy TabPRO 8.4" - może dużo ponad 1000zł wykraczać

 

- NVIDIA SHIELD Tablet 8" 16GB - najlepszy tablet pod względem wydajności, świetny ekran, głośniki kapitalne, drogie etui oryginalne, ciężko o nieoryginalne choć na ebay'u znalazłem za ok. 40zł+40zł przesyłka, w USA wyszła partia którym pękały obudowy same z siebie (wpisz na google: nvidia shield Cracked Edges), bateria krótko trzyma - może lekko ponad budżet wyjść

 

 

MOIM zdaniem to twoje jedyne opcje.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dell Venue 8 Pro - z Windows 8.1 - znacznie lepszy od każdego Androida, o czym pisałem.

 

Colorovo Supreme City Tab 10 - to 10 cali - jakość zaskakująco dobra jak na tak niską cenę. Niestety rozdzielczość trochę za mała jak na 10 cali.

 

Jeśli wystarczy Ci 8 cali to śmiało Bierz Dell Venue 8 Pro.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie inne tablety aniżeli te które Tobie wymieniłem mają niską rozdzielczość, są gorszej jakości, nie są tak ergonomiczne itp.

Tobie rozdzielczość FHD wystarczy, a mniejszej nie ma co brać jeśli możesz 1000zł wydać bo różnica jest kolosalna. Wyższej rozdzielczości niż FHD nie ma co brać bo tutaj już tak różnicy nie odczujesz.

 

Także na Twoim miejscu brał bym NVIDIA SHIELD tablet 16gb. Tu w zasadzie nie ma nad czym myśleć - to jest obecnie najlepszy mały tablet na rynku.

 

I nie baw się w tablety na windzie bo to nie dla Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Hehe, a już życie było prostsze. Niemniej oczywiście dziękuję za opinię. Lepiej trochę pokomplikować i wybrać rzecz właściwą.

 

Dlaczego Winda nie dla mnie? Faktycznie offica na tablecie używał nie będę, ale system jest jednak bardziej wszechstronny, choćby przy przeglądaniu internetu.

Nvidia Shield, śliczny przyznaję (trochę ponad budżet), ale jednak gamingowy, a gry z pewnością nie są dla mnie priorytetem.

Rozdzielczość ok, ważna rzecz.

Link to post
Share on other sites

Zawsze pozostaje Lenovo Thing Pad 8 - mamy 8 cali i WUXGA 1920x1200, 64 GB Pamięci Wewnętrznej, wyjście HDMI, USB 3, obudowa to aluminium i tworzywo sztuczne.

 

Niestety cena to około 1500 zł - oficjalna Polska dystrybucja to sprzęt biznesowy, ekran jest świetny.

Link to post
Share on other sites

To Lenovo raczej bliżej 2k, a to już jak dla mnie przesada. No i również pod windows, a jeśli windows to pewnie wystarczy mi ten Dell.

Generalnie zawsze można coś dodatkowego znaleźć co może być jeszcze lepsze i z ceną wędrować w kosmos. Co przy moich potrzebach jest zdecydowanie zbędne.

Kusi mnie ta Nvidia, bo ładna (choć z 300 pln droższa niż Dell). Ale nie ma Windowsa, a to jednak chyba wada.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...