Skocz do zawartości

Felerne karty Palit GeForce GTX 460


Recommended Posts

No to już wyjaśnia wszystko tak lecących cen w dół tych kart i nie tylko. :cry:

 

http://pclab.pl/news42480.html

 

A jak myślicie czemu są takie ceny tych gtx-ów 480, jedne są oferowane bez gwarancji a drugie brak radiatora na sekcji zasilania i wielka okazja :D podejrzana sprawa.

 

http://www.krsystem.pl/index.php?szukaj ... o=szukanie

 

A najlepsze jest to że tylko Palita nawet mniej znana firma InnoVision jest droższa od niej.

Chyba sie przejadą ci co chapneli te karty :cry:

 

Coś tu nie tak :)

Link to post
Share on other sites

Zawsze jest możliwość w ciągu tygodnia oddania karty bez podawania przyczyny (z tego co się orientuje)

Wydaje mi się, że zależy to głównie od dobrej woli sprzedawcy. Jeżeli sprzęt działa i jest to rzeczywiście karta, którą chciałeś kupić, to sprzedający nie ma obowiązku jej przyjęcia.

Link to post
Share on other sites

Zawsze jest możliwość w ciągu tygodnia oddania karty bez podawania przyczyny (z tego co się orientuje)

Wydaje mi się, że zależy to głównie od dobrej woli sprzedawcy. Jeżeli sprzęt działa i jest to rzeczywiście karta, którą chciałeś kupić, to sprzedający nie ma obowiązku jej przyjęcia.

Ma obowiązek , nie pisz głupot tylko sprawdz ...

Link to post
Share on other sites

Zawsze jest możliwość w ciągu tygodnia oddania karty bez podawania przyczyny (z tego co się orientuje)

Wydaje mi się, że zależy to głównie od dobrej woli sprzedawcy. Jeżeli sprzęt działa i jest to rzeczywiście karta, którą chciałeś kupić, to sprzedający nie ma obowiązku jej przyjęcia.

Ma obowiązek , nie pisz głupot tylko sprawdz ...

Ma obowiązek jeżeli towar był zakupiony przez internet (10 dni ); jeżeli zakup był dokonany osobiście takie prawo z tego co mi wiadomo nie przysługuje.

Link to post
Share on other sites

I po raz kolejny (10 raz?) trzeba pisac, że fakt iż pality i gainwardy nie maja radiatora na sekcji zasilania to nie jest feler czy niedopatrzenie tylko zamierzona strategia producenta. Referenty nvidi tez nie mają radiatora, MSI Cyclon też nie ma radiatora, mało która karta z rodziny gtx460 ma radiator. Cała sprawa nabrała rozgłosu ponieważ palit przesłał do testów paru redakcjom karty z radiatorem (sample inżynieryjne), w koncowej wersji zrezygnowano z tego pomysłu, stwierdzono, że karta i tak sie nie grzeje (i przy okazji zaoszczędzono na produkcji)

 

Wszystkie karty gtx480 i gtx470 tanieją ponieważ są niezchodzacymi z półek gorącymi suszarkami których nikt normalny nie kupuje, poza tym nvidia czyści magazyny - gtx460 to nie jest jedyną karta z cyklu poprawiony fermi, wkrótce pojawią się zamienniki/nastepcy gtx480 i 470. Jeśli kogoś tak fascynuje cena 820zł za gtx470 to niech wie, że sa ludzie którzy nie kupiliby tej karty nawet za 500zł.

 

http://pclab.pl/news42347.html

Link to post
Share on other sites

I po raz kolejny (10 raz?) trzeba pisac, że fakt iż pality i gainwardy nie maja radiatora na sekcji zasilania to nie jest feler czy niedopatrzenie tylko zamierzona strategia producenta. Referenty nvidi tez nie mają radiatora, MSI Cyclon też nie ma radiatora, mało która karta z rodziny gtx460 ma radiator. Cała sprawa nabrała rozgłosu ponieważ palit przesłał do testów paru redakcjom karty z radiatorem (sample inżynieryjne), w koncowej wersji zrezygnowano z tego pomysłu, stwierdzono, że karta i tak sie nie grzeje (i przy okazji zaoszczędzono na produkcji)

 

Wszystkie karty gtx480 i gtx470 tanieją ponieważ są niezchodzacymi z półek gorącymi suszarkami których nikt normalny nie kupuje, poza tym nvidia czyści magazyny - gtx460 to nie jest jedyną karta z cyklu poprawiony fermi, wkrótce pojawią się zamienniki/nastepcy gtx480 i 470. Jeśli kogoś tak fascynuje cena 820zł za gtx470 to niech wie, że sa ludzie którzy nie kupili by tej karty nawet za 500zł.

 

http://pclab.pl/news42347.html

 

To nie dobrze skoro nie ma radiatorów na sekcji zasilania przy tych kartach,a jak z temp. na nich ? bo jako suszarki to myśle że nie jest aż tak tragicznie :D

 

Swoją drogą to fakt że nvidia chce nadrobić straty na rynku :)

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy sprzedawanie poniżej kosztu produkcji (albo niewiele wyżej) to jest dobra strategia żeby nadrobic straty, ale ja nie jestem analitykiem.

 

"To nie dobrze skoro nie ma radiatorów na sekcji zasilania przy tych kartach"

 

pewnie mieli do ciebie zadzwonic i zapytać czy maja być radiatorki czy nie ale widać zapomnieli. Wg. testów nie panuja tam jakieś straszne temperatury, w niektórych konstrukcjach owiewa je wiatr z wentylatora. Zresztą pamięć też w wielu gtx460 nie jest pokryta radiatorami. Jak ktos z tym spać nie może to za parę złotych może sobie radiatorek dokupić.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie karty gtx480 i gtx470 tanieją ponieważ są niezchodzacymi z półek gorącymi suszarkami których nikt normalny nie kupuje, poza tym nvidia czyści magazyny - gtx460 to nie jest jedyną karta z cyklu poprawiony fermi, wkrótce pojawią się zamienniki/nastepcy gtx480 i 470. Jeśli kogoś tak fascynuje cena 820zł za gtx470 to niech wie, że sa ludzie którzy nie kupiliby tej karty nawet za 500zł.

 

Głośność swoją sprawą tak samo jak temperatury. Dobra obudowa i chłodzenie załatwią sprawę, a ceny pokazują że może Nv zrozumiała ze za wysoko ceni swoje karty względem radeona co widać w sprzedaży wiec mamy mega wyprzedaż. Fermi są bardzo dobrymi kartami, czy tego chcesz czy nie, a przy takiej cenie są bardziej atrakcyjne dla konkurencyjnego radeona serii 58xx czyż nie? To że wpadną nowe fermii i Radki 6xxx oznacza że poprzednie generacje potanieją. Ale 480 nadal będzie jedną z najwydajniejszych kart.

Żeby nie było że jestem fanboyem- mam Radeona :D

Link to post
Share on other sites

O ile się orientuję część naszych forumowiczów kupiła, najdalej 3 miesiące temu 480tki za ponad 2 tys. Moje kondolencje.

Dobra obudowa i chłodzenie załatwią sprawę

Nie wydaję mi się. Te taniochy to referenty. Chyba, że chcesz bawić się w zmianę chłodzenia. Przewiewna obudowa wiele ci nie pomoże.

 

Ale zgadzam się, że w tej cenie jest to bardzo łakomy kąsek. Ja bym jej w życiu nie kupił, ale różne są priorytety przy wyborze sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Jak cos wklejacie to sprawdzajcie to jest po prostu bląd...

 

Zobaczycie ze jak te karty bd dostepne to cena skoczy do gory. Tak samo bylo wczoraj w techplanecie.

 

Jaki błąd ? Przecież takie ceny były nie w jednym sklepie internetowym.

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/1020795

 

K@rwica mnie bierze...

 

A wszedles do tego sklepu?

Sprawdziles czy karta jest dostępna?

 

CZIZAZ! :D

Link to post
Share on other sites

nie ma u nas w sprzedaży chłodzenia na gtx470/480, widział ktoś wogóle w sprzedaży niereferencyjne karty z tej serii (u nas)? Dobra przewiewna obudowa zalatwi tyle że będzie jeszcze głośniej (dodtkowe wentyle) a to co będzie wylatywało z kompa będzie bardzo cieplutkie.

Link to post
Share on other sites

CZIZAZ!

Bez nerwów.

Na allegro są dostępne za 1400

 

Po drugie nie rozumiem co ma do tego dostępność. Gdyby taka cena była w jednym dwóch sklepach, to można by było to zrzucić na garb błędu w systemie (tak już bywało) Ale to chyba nie jest zbieg okoliczności. Zresztą to że kart już nie ma na stanie wydaję się normalne przy takich cenach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...