Skocz do zawartości

Komputer do gier za 3000 zł (i5 4690, r9 280x)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam chciałbym złożyć komputer do gier za max 3000 zł

 

Chciałbym oprzeć się na takiej konfiguracji:

 

Procesor:                  Intel Core i5-4690

Karta graficzna:        Asus Radeon R9 280X, 3GB DirectCU II

Płyta główna:            MSI H97 PC Mate s1150 H97

RAM:                          2x 4GB Crucial 1600 MHz CL9

Dysk:                         WD Blue 1TB

Zasilacz:                    Cooler Master G550M 550W lub Thermaltake Smart SE Modular 530W

Napęd:                      Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM

 

Nie zamierzam nic podkręcać dlatego wybrałem taki procesor oraz płytę główną. Co do procesora i grafiki jestem pewny ale co do reszty części mam wątpliwości i prosiłbym o waszą opinie.

Link to post
Share on other sites

Obudowę wybrałem taką SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm.

Dużo się zastanawiałem nad procesorem jednak wybrałem ten bo świetnie współpracuje z tym radeonem :)

 

Radeon za 1147 zł.

 

A jeżeli chodzi o SSD chętnie bym wziął ale wolę już nie dopłacać. Ewentualnie za jakiś czas dokupić.

A ta płytka zaproponowana przez ciebie warta jest dopłacenia? (różnica w cenie to prawie 100 zł)

Edytowane przez Kaledra
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

A ta płytka zaproponowana przez ciebie warta jest dopłacenia? (różnica w cenie to prawie 100 zł)

 

Jeżeli składasz zestaw bez OC to nie dopłacaj do żadnego Z97. H97 w Twoim przypadku ma sens jeżeli planujesz wymianę CPU na Brodwella. Z reguły powinieneś przeskoczyć jedną serię więc i H97 Ci się nie przyda, spokojnie wystarczy tańszy B85 G43

 

 

Obudowę wybrałem taką SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm

 

Obudowa jest dobrze wyposażona ale różnie tutaj bywa z jakością wykonania.

 

 

Radeon za 1147 zł.

 

A nie lepiej wepchnąć MSI / Gigabyte / Sapphire w cenie o 100 zł niższej i przeznaczyć te pieniądze na jakiś cooler CPU który to znacznie poprawi kulturę pracy zestaw oraz zadba o niższe temperatury CPU ?  

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za profesjonalne rady :)

 

Jeżeli składasz zestaw bez OC to nie dopłacaj do żadnego Z97. H97 w Twoim przypadku ma sens jeżeli planujesz wymianę CPU na Brodwella. Z reguły powinieneś przeskoczyć jedną serię więc i H97 Ci się nie przyda, spokojnie wystarczy tańszy B85 G43

 

 

Płyta B85 G43 wydaje się świetna dla mnie, więc pewnie skorzystam z rady :)

 

 

A nie lepiej wepchnąć MSI / Gigabyte / Sapphire w cenie o 100 zł niższej i przeznaczyć te pieniądze na jakiś cooler CPU który to znacznie poprawi kulturę pracy zestaw oraz zadba o niższe temperatury CPU ?  

 

Nie sprawdzałem jak sprawuje się ta karta od innych producentów :/ Rozwiązanie Asusa przypadło mi do gustu więc to wybrałem, jednak jeżeli masz jakieś doświadczenie z nimi to chętnie posłucham :) cooler jest naprawdę dobrym pomysłem jednak do niepodkręcanego procesora wolę zostawić BOX i ewentualnie dokupić jak dostukam jakąś gotówkę(jakiś niedrogi a dobry możesz polecić?). 

 

A jeżeli chodzi o zasilacz? Któryś z podanych przeze mnie jest odpowiedni? 

Link to post
Share on other sites

Z mobo może faktycznie trochę przesadziłem, ale co do zasilacza to podtrzymuję, naprawdę warto dołożyć 100 zł do tego xfx'a, bo to kawał dobrego zasilacza, a elementy to już trochę wyższa półka.

 

Nie myślałeś o używce 280x na długiej gwarancji ? chodzą w bardzo dobrych cenach.

 

http://allegro.pl/nowa-karta-msi-r9-280x-nowa-i45082425dopytaj ile gwarancji zostało, bo z tego co wiem to gwarancja liczy się od dnia zakupu, a nie wymiany/ naprawy. ( chyba że cos się zmieniło...)

 

Będzie na zasilacz + chłodzenie procka i zostanie jeszcze trochę na przyszły dysk ssd (chyba że używasz tylko i wyłącznie do gier)  

Edytowane przez _Gość_
Link to post
Share on other sites

Komputera będę używał do gier, sporadycznie do innych celów.

Używanej nie chce bo mam złe doświadczenie z używkami, a co do gwarancji to skoro karta była wymieniona to powinna mieć odnowiona gwarancję :)

 

Zasilacz jest faktycznie porządny no ale też cena wysoka. A te, które wcześniej podałem też są niczego sobie a tańsze. Ciężko podjąć decyzję :/

Link to post
Share on other sites

G550M to co najmniej 2 półki wyżej od TT, więc jeśli możesz, to bierz go. Zestaw jest OK, chociaż ja zastosowałbym do rad Kajtka. Karty od Asusa często mają wyższą cenę od konkurencji, a nie wyróżniają się niczym szczególnym. 


Co do coolera. Tutaj Fortis 2 / Fera 2 będą odpowiednie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niby wymienili na nówke ale kto ich tam wie :P

 

Jeżeli chodzi o kartę, po waszych słowach sprawdzałem osiągi kart od innych firm, wychodzi na to że asus bije wydajnością wszystkie firmy poza sapphire[sapphire droższa o 200 zł](co prawda są to różnice kilku fps), ale także charakteryzuje się lepszą kultura pracy. To ustawia Asusa dla mnie na wygranej pozycji. Ich autorskie chłodzenie także przypadło mi do gustu :)

 

G550M zatwierdzony do kupna :)

 

Chłodzenie procka pomodernizuje w przyszłości myślę :)

Edytowane przez Kaledra
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli chodzi o kartę, po waszych słowach sprawdzałem osiągi kart od innych firm, wychodzi na to że asus bije wydajnością wszystkie firmy poza sapphire[sapphire droższa o 200 zł](co prawda są to różnice kilku fps), ale także charakteryzuje się lepszą kultura pracy. To ustawia Asusa dla mnie na wygranej pozycji. Ich autorskie chłodzenie także przypadło mi do gustu

Ilość FPS zależy od taktowania, które można podnieść samemu w 20 sekund. Nie ma sensu przepłacać.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może i tak ale jakoś się przekonałem do tego Asusa :) Nie chcę nic podkręcać w zestawie, nigdy tego nie robiłem, na chwilę obecną mam za małą wiedzę aby się w to bawić, także dlatego tak mnie ciągnie do asusa :)

 

Fajnie się prezentują te coolery zaproponowane przez ciebie chyba się jednak zdecyduje(pasty, które do nich dołączają są przyzwoitej jakości?) :). Widzę że najgłośniejszym podzespołem będzie karta graficzna :P (tak czysto teoretycznie, jest jakakolwiek możliwość rozbudowy jej chłodzenia?)

 

 

Podsumowując:

 

Procesor:                  Intel Core i5-4690

Karta graficzna:        Asus Radeon R9 280X, 3GB DirectCU II

Płyta główna:            B85 G43

RAM:                          2x 4GB Crucial 1600 MHz CL9

Dysk:                         WD Blue 1TB

Zasilacz:                    Cooler Master G550M 550W 

Napęd:                      Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM

Obudowa:                SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

Link to post
Share on other sites

Witam
Również chciałbym kupić komputer w cenie max. 3000. Tylko mój upatrzony zestaw różni się od tego podanego przez kolegę. Nie wiem czy jest sens zakładać nowy topic dlatego może wstawię swój zestaw tutaj i go ocenicie, czy warto, czy może lepiej brać to co poradziliście koledze.

 

Płyta główna         MSI H97M-G43 H97 SATA3 M.2 USB 3.0 1150 mATX (H97M-G43)
Procesor               Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX 
Pamięć                  Team Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB (2x4GB) 
Karta graficzna    XFX R9 280X - 1000M DD Boost Edition - 3072 MB DDR5 R9-280X-TDF
HDD                       WD Black 500gb
Obudowa              Zalman Z3+
 
Co do zasilacza to mam problem, ponieważ w domu stoi jeszcze na gwarancji Be Quiet Pure Power L8 500w, tylko nie wiem czy na ten zestaw jest wystarczająco mocny.
SSD - może w niedalekiej przyszłości
Monitor na razie LG 23; 1920x1080 - do wymiany jak odłożę więcej kasy :)

Z góry dzięki za pomoc
Link to post
Share on other sites

Płytkę wrzuć w pełnym ATX, dlaczego idziesz w mATX ? 

 

Be Quiet Pure Power L8 500w, tylko nie wiem czy na ten zestaw jest wystarczająco mocny. [/quote]

 

456W na +12V przy procesorze non-K będzie zapasem 

 

 

XFX R9 280X - 1000M DD Boost Edition - 3072 MB DDR5 R9-280X-TDF
 
Cena ?
 

 

WD Black 500gb 

 

Za 10 -15 zł masz wersje 1TB 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie MSI da mi dłuższa gwarancję. 

Black ma być takim pocieszeniem za chwilowy brak SSD, myślałem, że wydajność jest znacznie lepsza niż w pozostałych seriach.

Wiem już prawie wszystko, nikt jednak nie powiedział nic o procesorze. Brać ten 4590 czy kupić to co zaproponował kolega czyli 4690?

Mógłby też ktos polecić jakąś dobra płytę główną, która zmieści sie w moim budżecie? :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Brać ten 4590 czy kupić to co zaproponował kolega czyli 4690?

 

Twoja decyzja, różnica w wydajności jest zdecydowanie mniejsza niż różnica w cenie. 4690 jest dość nieopłacalny

 

 

 

Mógłby też ktos polecić jakąś dobra płytę główną, która zmieści sie w moim budżecie?

 

MSI B85-G43 bądź z ewentualną myślą o wymianie CPU na Broadwella MSI H97 Guard Pro 

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za porady, już wiem wszystko :)


Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ okazało się że mój budżet wzrósł o 300zł, dlatego chciałbym do zestawu dokupić SSD, jaki polecacie ja myślę o Plextor M5S 128GB.

i 2 pytanie o sklep, bo nie wiem czy esc czy morele, a może coś innego?

Link to post
Share on other sites

Podłączam się do pytania o sklep :D

 

Morele z tego co czytałem jest dość podejrzanym sklepem, ludzie mówią ze jest okej, dopóki nie chcesz oddać czegoś na gwarancję. Wtedy sprawy ciągną się tygodniami. Ja jeszcze pod uwagę biorę agito i techplanet, niestety tutaj także mieszane opinie, prawdopodobnie wyląduje w komputroniku :(

Link to post
Share on other sites

 

prawdopodobnie wyląduje w komputroniku
:(

Jeśli lubisz przepłacać i Cię na to stać to czemu nie. Poza tym krążą opinie że umieją sprzedawać rzeczy, których nie mają na stanie. Wtedy jest na co czekać? Zwrot gotówki lub dostawa nowych części.

Jeśli by było tak jak piszesz to skąd renoma tych że sklepów?

Morele.net nr. w Polsce

esc.pl też ma mnóstwo zamówień

 

Każdy obeznany w tym temacie widzi tylko te dwa sklepy.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...